Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Smurto prieš moteris ir vaikus socialinės priežastys

Smurto prieš moteris ir vaikus socialinės priežastys

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai tyrimo pagrindai. Smurtas šeimoje. Smurto prieš moteris ir vaikus priežastys. Smurtas prieš moteris šeimoje. Smurtas prieš vaikus šeimoje. Smurto prieš moteris ir vaikus pasekmės. Smurto prevencija. Tyrimo rezultatų analizė. Tyrimo metodologija. Tyrimo rezultatai. Išvados. Priedai (Anketa).

Ištrauka

Šiandieninėje visuomenėje labai dažni smurto atvejai prieš moteris ir vaikus. Moterys ir vaikai patiria moralinę, psichologinę, fizinę prievartą, sutuoktinių, gyvenimo partnerių, tėvų išnaudojimą savose šeimose.
Kaip teigia dauguma autorių (Elshtain 2002, Gilligan 2002, Pavilionienė 1998 ir kt.), smurto prieš moteris ir vaikus slypi socialinėje struktūroje, kurioje lyčių nelygybę lemia vertybių, tradicijų, papročių, įpročių ir pažiūrų visuma.
Smurtas – vieno žmogaus (žmonių grupės) prievartos veiksmas prieš kitą žmogų (žmonių grupę), iš to turint kokios nors naudos ar pasitenkinimo. Smurtaujama siekiant priversti savo auką kentėti ir taip įgyti jos atžvilgiu ypatingos galios – įgyti nuolankumą, paklusnumą, atsidavimą, parsidavimą, suteikti jai nemalonius išgyvenimus ir t.t. Pagaliau smurtas laikomas priemone palaikyti ir išsaugoti savąjį "aš" bei parodyti savo stiprumą situacijoje, kurioje buvo tuo suabejota.
Šeimą galima vadinti ne tik pagrindine visuomenės ląstele, bet ir valstybės pagrindu. Meile spinduliuojantis ir gyvastingas šeimos lizdas yra ateities visuomenės psichinės ir dorinės sveikatos pagrindas. Gaila, bet kartais tenka išsklaidyti mitą, jog šeima yra saugus prieglobstis visiems jos nariams ir turi paslėptų problemų. Viena iš jų – tai "buitinis smurtas". (Hemingas Dž., Individų dorovė).
Kursinio darbo pavadinimas: Smurto prieš moteris ir vaikus socialinės priežastys.
Tyrimo tikslas: supažindinti su smurto prieš moteris ir vaikus priežastimis ir pasekmėmis ir atlikti smurto prieš moteris ir vaikus socialinių priežasčių tyrimą.
Temos naujumas, aktualumas ir jos pagrindimas: apie smurtą šiandien mes vis dažniau ir dažniau kalbame. Kasdien apie tai perskaitome spaudoje, sužinome iš televizijos. Smurtas egzistuoja ne tik gatvėse, jis demonstruojamas videofilmuose, žurnaluose ir net kompiuteriniuose žaidimuose. Visuotinai priimta, kad smurtas prieš moteris ir vaikus tiek viešajame, tiek privačiajame gyvenime yra žmogaus teisių pažeidimas ir viena iš pagrindinių kliūčių, trukdančių pasiekti lyčių lygybės tikslų.
Tyrimo uždaviniai:
1) atskleisti smurto prigimtį;
2) išanalizuoti kaip pasireiškia smurtas prieš moteris ir vaikus šeimoje;
3) išsiaiškinti smurto prieš moteris ir vaikus priežastis;
4) ištirti smurto šeimoje pasekmes;
5) nustatyti smurto prevencijos metodus;
Tyrimo objektas: smurtą šeimoje patiriančios moterys ir vaikai.
Hipotezė: Smurtą patiriančios moterys blogai vertina savo gyvenimą, jos turi daug socialinių problemų, tačiau dauguma jų nesiruošia nieko keisti. Smurtinėje aplinkoje išaugę vaikai patys ateityje smurtauja ir toleruoja smurtą.
Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, anketinė apklausa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis163.16 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurto pries moteris ir vaikus socialines priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • S. Balčiūnas
Pasidalink su draugais