Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Pramonės gamybinio padalinio organizavimas (6)

Pramonės gamybinio padalinio organizavimas (6)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Įvadas. Veiklos organizavimo vadybinė charakteristika. Naujo produkto gyvavimo ciklas. Gamybinė programa. Darbo priemonių poreikio nustatymas veiklos organizavimui. Technologiniai įrengimai pagrindiniams gamybos procesams. Technologinė specializavimo forma (A,B,C veikloms). Daiktinė specializavimo forma. Vienadaiktė srovinė linija( D-K veikloms). Daugedaiktė srovinė linija (D-K veikloms). Pastatai. Pagrindinės veiklos pastatai. Pagalbinės, aptarnavimo patalpos. Medžiagos. Visų rūšių energija. Veiklos organizavimas. Vidaus transporto organizavimas. Pagrindinės gamybinės veiklos organizavimas. Operacijų derinimo būdai. Darbo grafikų formavimas nutrūkstamo veikimo srovinėje linijoje. Tarpoperacinės atsargos (įdirbiai), jų mažinimo galimybės. Gamybinės struktūros parinkimas. Personalo poreikio nustatymas ir valdymo. struktūros parinkimas. Pagrindiniai darbininkai. Pagalbiniai ir aptarnavimo darbininkai. Vadovai, specialistai, tarnautojai. Baro(cecho) organizacinė valdymo struktūra. Išvados.

Ištrauka

Dirbant rinkos ekonomikos sąlygomis, išsiplėtė ne tik įmonės juridinių bei organizacinių formų įvairovė, bet ir padidėjo jų veiklos savarankiškumas bei atsakomybė už veiklos rezultatus. Nepriklausomai nuo įmonės tipo, svarbiausias jos veiklos įvertinimo kriterijus yra efektyvumas. Nuostolingai arba nepakankamai pelningai dirbanti įmonė bankrutuoja ir padaro žalą ne tik jos savininkams, kolektyvui, bet ir visos tautos ūkiui, visuomenei. Įmonė gali būti gerai organizuota ir valdoma tik tada, kai jos darbuotojai, ypač valdymo personalas, yra gerai susipažinę su vadybos teorija ir praktika, naujausiais šios srities laimėjimais.
Organizavimas – tai nustatytiems tikslams pasiekti reikalingos sistemos sukūrimas. Čia struktūrizuojama socialinė sistema, įvertinant tikslui pasiekti reikalingų darbuotojų, medžiaginių, informacinių ir piniginių išteklių apimtis.
Šiuo atveju organizavimo sąvoka suprantama kaip įrankis, priemonė įmonės tikslui pasiekti. Vartojama ir institucinė organizacijos sąvoka, kur fiksuojama socialinės organizacijos struktūra.
Organizacijos rėmuose struktūrizavimas visada apima du aspektus:
• diferencijavimą, kurio metu visi pagrindiniai uždaviniai skaidomi į dalinius, ir kiekvieno vykdymui numatomi reikalingi vykdytojai bei ištekliai;
• koordinavimą, kurio metu atskirų uždavinių vykdymas jungiamas į vientisą kryptingai veikiančią sistemą.
Tarp darbo vietų ir darbo proceso struktūrizavimo nėra prieštaravimo: jie vienas kitą papildo.
Mažiausias struktūrinis vienetas – darbo vieta. Joje atsispindi uždavinių kompleksai, kurie priskiriami vienam žmogui ar jų grupei. Į grupes darbo vietos jungiamos vadovaujantis įvairiais kriterijais.
Diegiant naujus įrengimus bei technologijas, dažnai tenka analizuoti investicijų ekonominio įvertinimo aspektus, surasti ekonominiu požiūriu racionalius inovacijų sprendimus.
Šiame kursiniame darbe pateikiami gamybos organizavimo variantai ir susipažįstama su proceso organizavimu erdvėje ir laike, paskaičiuotas veiklai reikalingų patalpų plotai, darbo vietų, personalo, įrengimų, įrankių bei medžiagų poreikis, medžiagų valdymas apimant sandėliavimą ir kita. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos kursinis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis53 puslapiai 
Dydis1.46 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pramones gamybinio padalinio organizavimas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 53 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Aleknavičienė
Pasidalink su draugais