Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Elektroninė vyriausybė (e-vyriausybė) — priemonė piliečių pasitikėjimui valdžia didinti

Elektroninė vyriausybė (e-vyriausybė) — priemonė piliečių pasitikėjimui valdžia didinti

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Viešosios elektroninės paslaugos. Mažesni paslaugų teikimo kaštai. Geresnis valdžios, gyventojų ir verslo aptarnavimas. Elektroninė vyriausybė (e-vyriausybė) ir piliečių pasitikėjimas valdžia. Patogumas ir pasitenkinimas. Integracija ir efektyvumas. Dalyvavimas. Išvados.

Ištrauka

Jau keletą dešimtmečių kalbama apie daugelyje pasaulio šalių pastebimą mažėjančio piliečių aktyvumo rinkimuose tendenciją, liudijančią augantį žmonių nepasitikėjimą valdžios institucijomis ir pareigūnais. Atrodo, kad dar visai neseniai mokslininkų aptarinėtas "demokratijos deficitas" arba "demokratijos krizė" Jungtinėse Amerikos Valstijose – seniausioje pasaulio demokratijoje – atėjo ir į Lietuvą. Ar informacinių ir telekomunikacinių technologijų taikymas modernizuojant valstybės valdymą, tiksliau, diegiant ir tobulinant elektroninę vyriausybę (toliau – e. vyriausybė), kurią prof. Stavros‘as Zouridis, Marcel‘is Thaens‘as, Darell‘as M. West‘as ir kt. mokslininkai vadina globaliu fenomenu , gali padėti pakeisti susidariusią padėtį? Tai aiškinamasi šiame darbe, kurio tema – E. vyriausybė – priemonė piliečių pasitikėjimui valdžia didinti.
Kaip pastebėjo prof. Rimantas Petrauskas ir Eglė Malinauskienė, Europoje (ir Lietuvoje) dažniausiai atliekami į technologines srities problemas orientuoti e. vyriausybės moksliniai tyrimai, siekiant nustatyti esamą jos padėtį ir perspektyvas . E. vyriausybę traktruojant kaip technologinį valstybės funkcijų įgyvendinimo instrumentą, ignoruojamos ne mažiau svarbios jos socialinės dimensijos. Be to, diskutuojant apie e. vyriausybės privalumus ir teigiant, kad ji turi teigiamos įtakos piliečių pasitikėjimui valdžia, teiginį pagridžiantys argumentai nėra nuodugniai svarstomi. Todėl šis darbas, kurio tikslas – teoriškai aptarti e. vyriausybės sampratą ir viešųjų elektroninių paslaugų teikimą visuomeninio pasitikėjimo aspektu, yra svarbus ir aktualus.
Darbo objektas yra e. vyriausybė apskritai, t. y., valdžios teikiamos viešosios elektroninės paslaugos, taip pat galimybė valdžios institucijoms internetu komunikuoti ne tik tarpusavyje, bet ir su gyventojais, kad šie galėtų išsakyti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu ir taip daryti įtaką politinių sprendimų priėmimui ir įgyvendinimui. Taigi, siekiama apibūdinti, kokia teoriškai turėtų būti e. vyriausybė ir kaip ji turėtų veikti, kad iš tiesų taptų valdžios įrankiu didesniam piliečių pasitikėjimui įgyti.
Remiantis Kento universiteto mokslininkių Caroline Tolbert ir Karen Mossberger teiginiu, kad yra akivaizdus ryšys tarp valstybinių institucijų tinklapiuose pateikiamos informacijos ir visuomenės pasitikėjimo valdžia , darbe keliama hipotezė, kad sėkmingas e. vyriausybės įdiegimas yra efektyvus būdas piliečių pasitikėjimui valdžia padidinti: veikiant e. vyriausybei, gerėja visuomenės nuomonė apie valstybinių institucijų darbą ir dėl to auga pasitikėjimas valdžia.
Darbe keliami šie uždaviniai:
1. akcentuoti, kaip ir kodėl viešųjų elektroninių paslaugų teikimas gali būti naudingas visuomenės pasitikėjimui valdžia didinti;
2. nurodyti ir aptarti pagrindinius sėkmingos e. vyriausybės veiklos požymius.
Darbo uždaviniai suponuoja dviejų dalių darbo struktūrą. Pirmoje dalyje dėmesys skiriamas viešųjų elektroninių paslaugų aptarimui, nes jų teikimas yra svarbiausias e. vyriausybės uždavinys. Elektroninės paslaugos aptariamos dviem aspektais: kaip priemonė viešųjų paslaugų teikimo kaštams mažinti ir gyventojų bei verslo aptarnavimui gerinti. Antroje dalyje išskiriami 3 pagrindiniai požymiai, garantuojantys sėkmingą e. vyriausybės veiklą ir drauge didesnį piliečių pasitikėjimą valdžia: patogumas ir pasitenkinamumas, integracija ir efektyvumas bei dalyvavimas.
Darbe, kaip užsiminta, visų pirma remiamasi Caroline Tolbert ir Karen Mossberger tyrimu The Effects of E-Government on Trust and Confidence in Government, Nerimanto Paliulio, Rimanto Petrausko parengtais darbais apie elektroninę valdžią bei Ann Macintosh straipsniu Characterizing E-Participation in Policy-Making. Taip pat naudojama nemažai interneto informacijos, pavyzdžiui, Jungtinių Tautų Organizacijos 2008 m. atliktas tyrimas From E-Government to Connected Governance, Lietuvos e. vyriausybės koncepcija, elektroninės valdžios portale evaldzia.lt skelbiami faktai ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis47.87 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronine vyriausybe (evyriausybe) priemone pilieciu pasitikejimui valdzia didinti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R. Skyrius
Pasidalink su draugais