Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Mokslo ir technikos naujovės tarptautinėje turizmo rinkoje

Mokslo ir technikos naujovės tarptautinėje turizmo rinkoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Mokslo ir technikos naujovės ėjime į tarptautinę turizmo rinką. Įvadas. Tikslas. Šio darbo tikslas- atskleisti ir išanalizuoti kaip mokslo ir technikos naujovės keitėsi ir ką suteikė tarptautiniam turizmui, turizmo rinkai, kas pasiekta ir bandyti nuspėti kas dar gali laukti ateityje. Turizmas. Mokslas. Technika. Naujienos. Technologijų inovacijos. PDA (angl. Personal Digital Assistant). GPRS (angl. General Packet Radio Service). GPS (angl. Global Positioning System). Ateities prognozės technologijų sferoje. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame nuolat besikeičiančiame pasaulyje visi žmonės susiduria su kasdieniais dalykais: rutina, patiria laimėjimus ir pralaimėjimus, o šalia viso to- atranda ir sužino nemažai naujovių.
Aktualumas. Išrasti, pritaikyti ar panaudoti kažką naujo turėtų būti svarbu kiekvienam, nes tobulėjimas- reikšmingas visuomeninis reiškinys. Naujovės gali būti labai įvairios: asmeninio pobūdžio, pasaulinio masto arba tiesiog pramonės, technikos bei mokslo. Pastarąsias dvi naujoves (technikos ir mokslo) išsamiau tyrinėsiu šiame darbe, tiksliau tai- kaip jos vystėsi, tobulėjo ir kokios dabar yra tarptautinėje turizmo rinkoje. Mokslo ir technikos tema nėra labai plačiai tyrinėta iki šiol, sprendžiant iš rastos informacijos kiekio.
Tikslas. Šio darbo tikslas- atskleisti ir išanalizuoti kaip mokslo ir technikos naujovės keitėsi ir ką suteikė tarptautiniam turizmui, turizmo rinkai, kas pasiekta ir bandyti nuspėti kas dar gali laukti ateityje.
Uždaviniai. Pagrindiniai uždaviniai:
1. Temos atskleidimas, problemos suformulavimas;
2. Suformuluoti svarbiausi tiriamieji klausimai;
3. Parodytas tyrimo planas;
4. Detalizuojamas mokslo ir technikos aspektai, temos medžiaga;
5. Parodoma nauda turizmui, pasiekti laimėjimai;
6. Sumodeliuoti tiriamųjų problemų sprendimo būdai;
7. Suformuluotos išvados ir rekomendacijos.
Metodas. Darbas parengtas pagal mokslo tiriamojo darbo metodiką. Bus visapusiškai vertinama, nagrinėjama ir analizuojama mokslo ir technikos sritis tarptautiniame turizme, pateiktos išvados ir rekomendacijos. Taip pat atlikta apklausa žmonių, apie tai, ką jie mano apie technikos ir mokslo naujovių svarbą tarptautinėje turizmo rinkoje ir aplamai, ką jie apie tai žino, iš kur žino, o ką norėtų sužinoti ir kaip būtų optimaliausia tokią informaciją pateikti, kokiomis telekomunikacijos priemonėmis, kad daugumai būtų prieinama.
Detalizuojant tyrimo objektą savo darbe stengsiuosi atskleisti tiek, kiek įmanoma apie technikos ir mokslo naujoves tarptautinėje turizmo rinkoje, pradedant nuo trumpos apžvalgos kas yra ta technika ir mokslas, kas paskatino ieškoti naujovių šiose srityse, kaip tai buvo daroma, kas surasta, kas pritaikyta, kas ne ir visa ko pasekoje, ką turime dabar iš naujovių diegimo proceso, o galbūt ir nuspėti, kas gali laukti ateityje mokslo ir technikos šakose tarptautiniame turizme.


Turizmas – kelionės siekiant pailsėti ar pasilinksminti. Nors pastaruoju metu terminas labiau reiškia išvykimą iš savo gyvenamosios ar darbinės aplinkos ribų.
Turizmas - tikslinga žmonių veikla, susijusi su kelione ir laikinu buvimu už nuolatinės gyvenamosios vietos ribų ne ilgiau kaip vienerius metus, jei ši veikla nėra mokymas ar mokamas darbas lankomoje vietoje.
Šiuo metu turizmas – viena stambiausių industrijos šakų. Aplamai turizmas gali būti atvykstamasis ir išvykstamasis. Galimi keliavimo būdai – šalies viduje arba keliaujama į kitas šalis, kitus žemynus. Kaimo turizmas, vandens turizmas ir daugelis kitų sudaro skirtingus rinkos sektorius, kurie kartu sudaro turizmo rinką. Daug šalių visame pasaulyje pripažino turizmą ir jo svarba globalinei ekonomikai, dažniausiai išreiškiama jo įnašu į BVP ir darbinį užimtumą.
Keletas turizmo rūšių:
• Kaimo turizmas
• Vandens turizmas
• Sekso turizmas
• Kalnų turizmas
• Auto-moto turizmas
• Pėsčiųjų turizmas
• Kultūrinis-ekskursinis turizmas
• Autostopas
• Dviračių turizmas
• Kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis482.5 KB
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokslo ir technikos naujoves tarptautineje turizmo rinkoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • Šimkus, Švagždienė
Pasidalink su draugais