Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Politikos įgyvendinimas. Etapų modelis, jo kritika

Politikos įgyvendinimas. Etapų modelis, jo kritika

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – apžvelgti etapų modelį bei jo kritiką, aptarti kelias, mano nuomone svarbesnes, politikos įgyvendinimo (vieno ir politinio proceso etapų) analizės koncepcijas bei nesėkmingos politikos įgyvendinimo atvejus Lietuvoje. Etapų modelis, jo kritika. Politikos įgyvendinimas: skirtingų analizės koncepcijų apžvalga. Politikos įgyvendinimas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

J. L. Pressman ir A. Wildavsky žodžiais tariant, įgyvendinimą verta studijuoti vien todėl, kad tai yra kova dėl įdėjų. Tai yra analitinis pirminės nuodėmės atitikmuo: neįmanoma išvengti įgyvendinimo ir su juo susijusios atsakomybės.
Darbo objektas – racionalusis sprendimų priėmimo, kitaip dar vadinamas etapų modelis, jo kritika bei politikos įgyvendinimo analizės konsepcijos.
Tikslas – apžvelgti etapų modelį bei jo kritiką, aptarti kelias, mano nuomone svarbesnes, politikos įgyvendinimo (vieno ir politinio proceso etapų) analizės konsepcijas bei nesėkmingos politikos įgyvendinimo atvejus Lietuvoje.
Uždaviniai:
apžvelgti etapų modelį bei jo kritiką;
aptarti svarbesnes politikos įgyvendinimo analizės konsepcijas;
aptarti konkrečius politikos įgyvendinimo atvejus Lietuvoje, remiantis R. Vilpišausko ir V. Nakrošiaus studija "Politikos įgyvendinimas Lietuvoje ir ES įtaka" .
Klausimai:
kokia etapų modelio reikšmė analizuojant politinius procesus;
kokios konsepsijos vyrauja politikos įgyvendinio analizėje;
kas lėmė konkrečių politikos įgyvendinimo atvejų nesėkmę Lietuvoje;
Rašant šį darbą daugiausiai remiamasi W. Parsons knyga "Viešojis politika" , kurioje pateikiama informacija apie patį etapų modelį, jo kritiką, taip pat apie konsepcijas vyraujančias politikos įgyvendinimo analizėje. Kita, nemažai reikiamos informacijos suteikusi knyga, tai R. Vilpišausko ir V. Nakrošiaus studija "Politikos įgyvendinimas Lietuvoje ir ES įtaka" , ji pasitarnavo aptariant konkrečius politikos įgyvendinimo atvejus Lietuvoje. Taip pat naudotos tokios knygos B. Guy Peters "Biurokratijos politika" , monografija "Viešasis administravimas" ir kt.
Rašant šį darbą bus siekiama pasiekti užsibrėžtą tikslą, įgyvendinant numatytus uždavinius ir atsakant į išsikeltus klausimus.

Aplinka, kurią žmogus stengiasi pažinti ir analizuoti yra labai paini, todėl analizuojant ją, ar joje vykstančius procesus, svarbu remtis tam tikromis schemomis, modeliais. Pasak W. Parsons, "[...] modeliai/teorijos/schemos gali būti laikomos "euristinėmis" priemonėmis, kurias naudodami galime suprasti sudėtingas problemas arba nagrinėti sudėtingas problemas. Antai politikos stadijų, arba politinio ciklo, koncepcija yra svarbus "euristinis" politinės analizės modelis." Būtent šis modelis ir jo kritika bus ažvelgiami šioje darbo dalyje.
Kalbant apie šį racionalaus sprendimo priėmimo arba kitaip dar vadinamą "stadijinį" modelį reiktų pasakyti, jog tai "vienas iš populiariausių jau tradiciniu tapusiu būdų analizuoti politikos procesą yra jo suskirstymas į atskirus vienas po kito einančius etapus nuo klausimo formulavimo iki problemos įvertinimo." Remiantis šiuo modeliu, politikos procesas yra išskaidomas į tokius etapus: problemos apibrėžimas → darbotvarkės sudarymas → politikos formulavimas → politikos įgyvendinimas → vertinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis20.25 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politikos igyvendinimas. Etapu modelis jo kritika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais