Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Bibliotekininkystė>Informacinės visuomenės raidos teorijos

Informacinės visuomenės raidos teorijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės atsiradimo priežastys. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės raida. Pozityvieji ir negatyvieji informacinės visuomenės aspektai. Informacinė visuomenė ir socialiniai pokyčiai. Socialinių nelygybių problema. Informacinės visuomenės bruožai. Greitas informacinės visuomenės vystymasis. Globalumas. Priėjimas prie informacijos. Poreikiai – vartojimo jėga. Prekių, paslaugų pobūdis. Rinkos erdvė. Visuomenės institucijų pobūdis, vertybės. Reklamos paskirtis. Kultūros pokyčiai. Švietimo, studijų ir mokslo pokyčiai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje žinios tampa neatsiejamu gyvenimo pagrindu. Vis didesnę nacionalinio produkto dalį sukuria žmonės, kurių veikla yra susijusi su informacijos technologijų kūrimu, taikymu ir platinimu .
XXI amžiuje žmonija susiduria su informacine revoliucija. Ši revoliucija reiškiasi visuomeniniame gyvenime, naujomis technologijomis, naujais informacijos ir komunikacijos tinklais. Nyksta geografiniai atstumai, politinės sienos.
Pradedant nagrinėti temą "Informacinės visuomenės raidos teorijos", svarbu pristatyti informacinę visuomenę ir jos dalyvavimą socialinėje, politinėje, mokslo srityje.
Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi bei besimokanti visuomenė, kurios nariai gali, geba ir nori visose savo veiklos srityse dirbti šiuolaikinių informacinių technologijų aplinkoje, moka naudotis šalies bei pasaulio informacijos resursais, o valdžios institucijos užtikrina informacijos prieinamumą ir patikimumą. Ši naujoji visuomenė – tai taip pat žinių visuomenė, kurioje ypatingą vaidmenį atlieka informacija. Ji laisvai ir intensyviai naudoja informacinius išteklius, pasitelkdama naujausiomis technologijomis.
Informacinė visuomenės bruožai apima :
• informacijos technologijų vystymąsi;
• informacijos kaupimą;
• didėjančią intelektinę gamybą, protinio darbo plėtojimą;
• informacinį raštingumą, kad visi žmonės galėtų naudotis visuotiniu priėjimu prie informacijos ir komunikacijos technologijų.
Svarbiausias naujosios visuomenės uždavinys – žinių kaupimas, jų panaudojimas ir perdavimas (komunikacija).
Darbo tikslas: išanalizuoti informacinės visuomenės raidos teorijas – kur pasireiškia informacinė visuomenė, kokiu būdu tai daro ir kokios yra naujos visuomenės pasekmės.
Darbo uždaviniai:
1. išaiškinti priežastis, kurios lėmė informacinės visuomenės atsiradimą;
2. apibūdinti informacinės visuomenės sampratą;
3. išstudijuoti žmonių grupių nelygių galimybių problemą;
4. atkreipti dėmesį į informacinės visuomenės teorijas bei teoretikus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBibliotekininkystės kursinis darbas
KategorijaBibliotekininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis140.83 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines visuomenes raidos teorijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. A. Šeputytė
Pasidalink su draugais