Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Papročio įtaka ir vaidmuo tarptautinėje sutarčių teisėje

Papročio įtaka ir vaidmuo tarptautinėje sutarčių teisėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės teisės šaltiniai. Paprotys tarptautinėje teisėje. Tarptautinių sutarčių teisė. Tarptautinės sutarties sąvoka ir prigimtis. Pagrindiniai tarptautinių sutarčių šaltiniai ir rūšys. Tarptautinių sutarčių forma ir turinys. Tarptautinių sutarčių sudarymo procesas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė tarptautinė teisė jau nėra vien tik politikų, diplomatų ir teisininkų tarptautininkų veiklos sritis. Jos normos, pirmiausia tarptautinių sutarčių nuostatos, tampa daugelio valstybių nacionalinės teisės dalimi.
Tarptautinė teisė yra ypatinga teisinė sistema, neturinti centralizuotos įstatymų leidimo, vykdomosios ir teisminės valdžios. Ji paremta bendrų žmogiškų vertybių pripažinimu, valstybių veiksmų koordinavimu ir derinimu tarptautiniuose santykiuose. Pagarba tarptautinės teisės normoms yra vienas svarbiausių demokratinės teisinės valstybės požymių. Tarptautinės teisės normos inkorporuojamos į nacionalinės teisės sistemą, jos apima vis naujas gyvenimo sritis, kurios anksčiau priklausė valstybės išimtinei vidaus jurisdikcijai.
Tarptautinės teisės normos pasižymi stabilumu. Joms sukurti reikia daug laiko, ilgalaikės valstybių praktikos. Tarptautinės teisės normas mažiau negu vidaus teisės normas veikia politiniai pokyčiai. Kita vertus, pastarieji dešimtmečiai, kai tarptautiniuose santykiuose vyko esminiai politiniai pokyčiai, buvo ypač reikšmingas laikotarpis tarptautinės teisės raidoje. Šis laikotarpis atnešė daug naujovių svarbiose tarptautinių santykių ir tarptautinės teisės srityse, pirmiausia tokiose kaip valstybių pripažimas, jų teisių perėmimas, tautų apsisprendimo teisė, tarptautinė žmogaus teisių apsauga.
Tarptautinių sutarčių teisė, kaip ir tarptautinės teisės šaka, reglamentuoja įvairius su tarptautinėmis sutartimis susijusius klausimus: tarptautinių sutarčių sudarymo, tarptautinių sutarčių negaliojimo, sutarčių registravimo, skelbimo ir kitus klausimus. Visi šie klausimai yra nagrinėjami tarptautinės teisės doktrinoje bei šiame darbe. Kiek mažiau yra išnagrinėtos konkrečių valstybių požiūris į tarptautinių sutarčių taikymą.
Tarptautinės sutartys šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje traktuojamos kaip pagrindiniai šios savarankiškos teisės sistemos šaltiniai. Ne tik pastebimai išaugo tarptautinių sutarčių skaičius, bet kai kurios tarptautinės sutartys kodifikavo tarptautinės teisės šakas: tarptautinę jūrų teisę, diplomatinę teisę, konsulinę teisę, tarptautinę sutarčių teisę ir kitas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis42.85 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paprocio itaka ir vaidmuo tarptautineje sutarciu teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais