Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Partinės sistemos formavimasis Lietuvoje

Partinės sistemos formavimasis Lietuvoje

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos partinės sistemos bruožai. Svarbiausi partinės sistemos formavimosi etapai Lietuvoje. 1896-1940 metų partinės sistemos formavimosi etapas. 1994-1997 metų partinės sistemos formavimosi etapas. Išvados.

Ištrauka

Politinėje sistemoje partijos užima tarpininko tarp pilietinės visuomenės ir valstybės institucijų vietą. Pagal Benjeminą Konstantą: "partija yra grupė žmonių, išpažįstančių bendrą doktriną, kuriuos vienija bendra ideologija."Todėl bent demokratinėse šalyse politinės partijos daugiau negu bet koks kitas politinės sistemos elementas įkūnija politikos esmę. Demokratinėse politinėse sistemose politinės partijos yra svarbiausias politinės veiklos organizacinė forma. Šis terminas yra kilęs iš lotynų kalbos. "pars" – dalis, tiksliau aiškinant galima sakyti, kad partija yra laisvanoriška rinkėjų organizacija, siekianti kontroliuoti vyriausybę, iškovojant pergalę rinkimuose bei kandidatuojančioms užimti postus vyriausybėje. Bet kuri politinė partija aktyviai dalyvauja rinkimuose ir stengiasi savo kandidatus įtraukti į valstybines įstaigas. Partijos apjungia tuos, kuriems priimtini tie patys tikslai. Yra virš 200 partijos definicijų, kuriose pabrėžiama vienas ar kitas tos institucijos bruožas. Nuo kitų organizacijų partija skiriasi tuo, kad jos vienas iš tikslų yra gauti valstybines pareigas savo atstovams. Nuo interesų grupių partijos skiriasi savo tikslu įgyti sprendimų galią, siekimu užtikrinti gyventojų paramą per rinkimus bei nuolatine organizacija. Nuo kitų politinių institucijų skiriasi funkcijomis, įgyvendinimo būdais, griežta vidaus struktūra, politine veiksmų programa.
1990 m. Kovo 11 d. Paskelbus nepriklausomybės aktą, prasidėjo nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo procesas, nulėmęs labai dinamišką partinės sistemos formavimąsi, teisiškai įteisintą Lietuvos Respublikos konstitucijoje, priimtoje 1992 m. ir Lietuvos Respublikos politinių partijų ir politinių organizacijų įstatyme.
"Lietuvos Respublikos piliečiai turi teisę jungtis į politines partijas ir politines organizacijas ir dalyvauti jų veikloje. Politinių partijų ir politinių organizacijų nariu gali būti tik Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aktyviąją rinkimų teisę. Tuo pat metu Lietuvos Respublikoje pilietis gali būti tik vienos politinės partijos ar politinės organizacijos nariu."1
Šio darbo tikslas yra apžvelgti partijų atsiradimo istoriją, svarbiausius partinės sistemos formavimosi etapus Lietuvoje bei politinių partijų kūrimosi priežastis, ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis14.44 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Partines sistemos formavimasis Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Stakeliūnaitė
Pasidalink su draugais