Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešieji pirkimai Lietuvoje. Organizavimas ir problematika

Viešieji pirkimai Lietuvoje. Organizavimas ir problematika

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Viešieji pirkimai – sąvokos. Kaip vykdomi viešieji pirkimai Lietuvoje? Pirkimų proceso etapai. Perkančių organizacijų procedūrų pasirinkimas laimėtojui nustatyti. Pagrindinės skelbimų rūšys. Atrankos ir kvalifikaciniai kriterijai. Ribinės pirkimų vertės pagal sektorius ir valdžios lygius. Svarbūs minimalūs terminai įvairioms viešųjų pirkimų procedūroms. Viešieji pirkimai Lietuvoje. Viešojo pirkimo sunkumai užsienio šalyse. Išvados.

Ištrauka

Viešasis pirkimas – tai perkančiosios organizacijos (paprastai valstybės institucijos ar valstybės įmonės) atliekamas prekių, paslaugų ar darbų pirkimas, kurio tikslas – sudaryti viešojo pirkimo – pardavimo sutartį.
Apskaičiuota, jog viešiesiems pirkimams vyriausybių ir valstybės įmonių perkamoms prekėms, paslaugoms ir viešiesiems darbams tenka apytikriai 1 500 milijardų eurų. Viešieji pirkimai – ekonominiu požiūriu labai reikšminga vidaus rinkos sritis. Todėl ES ūkio funkcionavimui svarbu tai, kad viešųjų pirkimų rinkos būtų atviros konkurentams iš visos Europos. Komisijos viešųjų sutarčių politika siekiama sąlygas teisingai bei atvirai konkurencijai ir taip pat padidinti Europos įmonių konkurencingumą.
Viešųjų pirkimų procedūrų tikslas – užtikrinti, kad visos šalies įmonės turėtų lygias galimybes parduoti savo prekes ir paslaugas valstybei, kad būtų išvengta korupcijos ir nesąžiningumo.
Viešųjų pirkimų konkursą skelbia perkančioji organizacija. Ji suformuluoja komisiją, vykdančią viešųjų pirkimų procedūrą.
Lietuvoje viešieji pirkimai skelbiami interneto portale "Valstybės žinios", leidinyje "Informaciniai pranešimai".

Viešieji darbų pirkimai – viešieji pirkimai, kurių dalykas yra atlikti arba kartu suprojektuoti ir atlikti darbus, susijusius su viena iš viešųjų pirkimo įstatymo veiklos rūšių, arba bet kokiomis priemonėmis atlikti darbus, atitinkančius perkančiosios organizacijos nustatytus reikalavimus. Darbas yra tam tikrų statybos darbų kaip visumos rezultatas, kuris gali savarankiškai atlikti ekonominę ar techninę funkciją. Pirkimo tikslas – sudaryti viešojo pirkimo – pardavimo sutartį.
Viešieji paslaugų pirkimai – viešieji pirkimai, kurių dalykas yra viešųjų pirkimų įstatymo paslaugos, taip pat pirkimai, kurių dalykas yra prekės ir paslaugos, jeigų paslaugų kaina viršija prekių kainą, ar pirkimas, kurie tik papildo perkamas paslaugas. Pirkimo tikslas – sudaryti viešojo pirkimo – pardavimo sutarį.
Viešieji prekių pirkimai – viešieji pirkimai, kurių dalykas yra prekių pirkimai, nuoma, lizingas (finansinė nuoma), pirkimai išsimokėtinai, numatant jas įsigyti ar to nenumatant, taip pat perkamų prekių pristatymo, montavimo, diegimo ir kitos jų parengimo naudoti paslaugas. Pirkimo tikslas – sudaryti viešojo pirkimo – pardavimo sutartį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis24.8 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesieji pirkimai Lietuvoje. Organizavimas ir problematika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Donatas Raščius
Pasidalink su draugais