Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Tarptautiniai žmogaus teisių gynimo būdai

Tarptautiniai žmogaus teisių gynimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjunga (ES). Jungtinės Tautos (JT). Europos Taryba (ET). Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO). Jungtinų Tautų vyriausiasis žmogaus teisių komisaras. Elementariosios žmogaus teisės.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo klausimai nebėra suverenių šalių vidaus reikalas, jie tapo vienu pagrindinių tarptautinių santykių klausimų. Lietuva kartu su savo europinio ir transatlantinio bendradarbiavimo partneriais laikosi principo, kad universalių žmogaus teisių ir laisvių įgyvendinimas stiprina taiką, saugumą, demokratiją ir gerovę, užkerta kelią agresijai, humanitarinėms krizėms, korupcijai ir nusikalstamumui. Dalyvaudama ES bendros užsienio ir saugumo politikos įgyvendinime Lietuva remia pastangas, kad kiekvienas žmogus bet kurioje valstybėje galėtų naudotis Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje ir kituose tarptautiniuose dokumentuose įtvirtintomis teisėmis ir laisvėmis.
Lietuva remia tarptautinių ir regioninių organizacijų veiklą, siekiant užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimams. Lietuva dalyvauja kuriant tarptautinės žmogaus teisių teisės normas (konvencijas) ir užtikrinant jų įgyvendinimo stebėjimą, skatinant tarptautinį bendradarbiavimą žmogaus teisių apsaugos klausimais, greitai reaguojant į kylančias krizes. Lietuva remia iniciatyvas stiprinti daugiašalius žmogaus teisių užtikrinimo mechanizmus ir didinti jų veiklos efektyvumą. Lietuva konstruktyviai bendradarbiauja su tarptautinėmis žmogaus teisių institucijomis, teikdama informaciją apie savo pasiekimus ir atvirai diskutuodama apie iškylančias problemas.
Lietuva savo pavyzdžiu liudija demokratijos, žmogaus teisių ir laisvių įtvirtinimo pranašumus. Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisių srityje pagal savo kompetenciją įgyvendina visos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos savo kasdieniniame darbe. Demokratinė valstybės sąranga, nepriklausoma teismų sistema, Seimo kontrolierių ir kitos nepriklausomos kontrolės institucijos, nevyriausybinės organizacijos ir laisva žiniasklaida sudaro sąlygas efektyviai ginti ir įtvirtinti žmogaus teises ir laisves Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės namų darbas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasNamų darbai
Apimtis15 puslapių 
Dydis25.69 KB
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Čižienė
Pasidalink su draugais