Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>.NET komponentai ir pasaulinio tinklo sąveika

.NET komponentai ir pasaulinio tinklo sąveika

Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra apžvelgti .Net bei web servisų komponentines technologijas. .Net komponentinė technologija. Pasaulinis tinklas. Web serviso pavyzdžiai. Naudojami protokolai. HTTP. XML. SOAP. WSDL. UDDI. Paskirtis. Visual studio ir .Net. .NET komponentinių aplikacijų ir pasaulinio tinklo (web servise) sąveika. Pagrindiniai elementai dalyvaujantys serviso – kliento bendravime. Serviso metodai. Sąryšio realizavimo principai. Pradinis. Asmx puslapis. "HTTP GET" operacija. "HTTP POST" operacija. SOAP. Klientas. Sąryšio susiejimas su servisu Pavyzdžiai. Paprastas web servisas bei klientas. Web servisas. Klientas. Sudėtingesnis klientas. Išvados.

Ištrauka

Šito darbo pats pagrindinis tikslas yra apžvelgti .Net bei web servisų komponentines technologijas, bei pasiūlyti efektyvų heterogeninių programų sistemų būdą. Siekiama pagilinti tiek teorines tiek ir praktines žinias susijusias su minėtųjų programų sistemų kūrimu.
Šita tema yra aktuali tuo, kad web servisų egzistavimas tampa vis aktualesnis šiandieniniame pasaulyje (prisiminkime "google maps", orų prognozes internetu ir t.t...). Be to vis labiau populiarėja internetinės parduotuvės, kurioms taipogi reikalingi patiki ir saugūs web servisai.
Viso šito pabaigoje galiu pasakyti, kad mano darbo siekiamas rezultatas sukurti kažkokią tai praktinio naudojimo programą kuri iliustruotų web servisų, bei .Net komponentinių programų veikimą. Nesuklysiu pasakydamas, kad yra ir kitas rezultatas, tai yra supažindinti skaitytoją su šia iš pirmo žvilgsnio sudėtinga technologija, parodyti pora nesudėtingų pavyzdžių ir taip gal būt pakeisti susidariusią klaidingą nuomonę apie web servisų kūrimo sudėtingumą.

Tikriausiai ne kartą teko susidurti su šia sąvoka, bet ar susimastėt nors vienas ką šita sąvoka galėtu iš tikro reikšti. Kas slypi už šio pavadinimo. Anot .Net kūrėjų, "Microsoft" kompanijos, tai yra Microsoft programinis sprendimas skirtas WEB servisams, tai tarsi nauja programinių sistemų karta, kuri jungia mus supančią informaciją, įvairiausius įrenginius, bei žmones su jų individualiais poreikiais. Šitame skyrelyje aš pasistengsiu paaiškinti kas iš tiesų yra .Net technologija, paprastų mirtingųjų kalba.
Tradiciškai programavimo aplinkos (nesvarbu ar tai būtų autonominis kompiliatorius ar integruotos programų kūrimo aplinkos, kurios padaro kodo rašymą ir derinimą daug lengvesnį) suteikia galimybę programuotojui surinkti kodą ir jį sukompiliuoti į mašininį kodą, kurį po to galima vykdyti, kad ir kokiai jis aplinkai pritaikytas būtų. Dauguma programavimo kalbų turi galimybę prisijungti prie duomenų bazės, kompiuterio tinklo, išorinių įrenginių. Šitas galimybes programuotojas gali naudoti kaip tinkamas. Tai yra labai gerai, tačiau yra vienas bet. Kaip jau tikriausiai C programavimo kalbos programuotojai žino, visa šita paversti į tinklapį yra labai sunku, kartais tai tampa netgi neįmanoma. Taip atsitinka todėl, kad pats programuotojas turi aprašyti visas prisijungimo, užklausų pateikimo/priėmimo operacijas, apdoroti kritines situacijas, pertraukimus ir taip toliau. Aišku tai padaryti yra įmanoma, bet atvirai pasakius nelabai malonu. Kaip jau bet kuris "Perl" programuotojas žino, tai atlikti daug lengviau, kadangi standartiniame Perl pakete yra nemažai modulių skirtų darbui su mūsų aptartomis problemomis. Perl programuotojui tereikia pasakyti: "Ei, čia yra tinklapio adresas", nueik ir atnešk kas ten padėta arba bent jau pasakyk kodėl negalima gauti šito rezultato." Priėjimas prie tinklapio naudojantis .Net nieko nesiskiria.
Visi programuotojai yra pripratę rašyti funkcijas, po to jas kviesti, apdoroti gautus rezultatus ir taip toliau. Nesvarbu ar tos funkcijos būtų toje pačioje klasėje, ar jau sukompiliuotoje bibliotekoje. Bet kodėl nepadarius, kad šitas funkcijas būtų galima laikyti bet kuriame kompiuteryje kažkur interneto gelmėse? Tai visiškai įmanoma naudojant tokias sąvokas kaip HTTP (suteikia ryšį tarp mašinos kviečiančios funkciją ir mašinos talpinančios ją), WSDL/SOAP (leidžia serveriui apibrėžti kaip klientas turi bendrauti su funkcija) ir XML (duomenų mainai). O triukas yra tame kad .Net sukurtas visiškai kaip ir Perl. .Net atlieka visą purviną darbą, kai tuo tarpu programuotojui užtenka paprastai pasakyti: "Iškviesk man šitą funkciją va su šitais parametrais ir man neįdomu kur ta funkcija yra." O kuriant funkcijas kurios bus pasiekiamos iš kitų kompiuterių užtenka pasakyti: "Beje, padaryk, kad ši funkcija būtų pasiekiama iš kitų kompiuterių." Atrodo paprasta, tačiau išties .Net atlieka labai sudėtingus procesus tuo metu kai mes kviečiame nutolusias funkcijas, tačiau kaip jau minėjau tai mums neturėtų kelti galvos skausmo, nes .Net tuo pasirūpina už mus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis799.74 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word NET komponentai ir pasaulinio tinklo saveika [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Vaidas Giedrimas
Pasidalink su draugais