Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešojo administravimo kontrolė (3)

Viešojo administravimo kontrolė (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Viešojo administravimo kontrolės sąvoka ir rūšys. Seimo (parlamentinė) kontrolė. Vykdomosios valdžios institucijų vykdoma viešojo administravimo kontrolė. Vietos savivaldos institucijų vykdoma kontrolė. Valstybės kontrolė, jos uždaviniai ir funkcijos. Teismo kontrolinės funkcijos valstybiniame viešajame valdyme. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas ir problematika: Viešojo administravimo kontrolė užtikrina valstybinio aparato veikimo efektyvumą. Ji leidžia prižiūrėti ar teisėtai, tikslingai ir veiksmingai atliekamos valstybės funkcijos, ir esant nukrypimams nuo užsibrėžtų tikslų, standartų ar taisyklių - koreguoti esamą situaciją. Viešojo administravimo kontrolę kartais sunku apibūdinti kaip reiškinį, kadangi ji apima visą valstybės aparatą ir gali radikaliai skirtis savo esme ir metodais priklausomai nuo tam tikros taikymo sferos. Kontrolės problematika – kaip organizuoti darbą taip, kad būtų užtikrinti teisingumo, nepiktnaudžiavimo valdžia, efektyvumo, operatyvumo ir ekonomiškumo principai.
Kontrolė būtina judant tobulėjimo ir procesų optimizavimo link.Tačiau nekokybiškai ir formaliai organizuota kontrolė gali ne tik nepadėti, bet ir tapti didžiule kliūtimi efektyviam darbui. Ji gali sumažinti darbuotojų motyvaciją, išeikvoti lėšas, sustabdyti inovacijas, paskatinti biurokratizmą ir pan. Todėl parenkant bet kokį viešojo sektoriaus kontrolės modelį būtina atsižvelgti į daugelį faktorių, veiklos specifiką, ryšius ir procesus. Šiame darbe bus analizuojama Lietuvos patirtis, atskleidžiami šalies kontrolinių funkcijų ypatumai.

Darbo tikslas: Išanalizuoti ir atskleisti viešojo administravimo kontrolės sampratą, jos rūšis, kaip tam tikri šios kontrolės modeliai padeda užtikrinti viešojo sektoriaus veikimo efektyvumą.

Tyrimo objektas: Viešojo administravimo kontrolės modeliai ir rūšys.

Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti moksle pateiktas viešojo administravimo kontrolės sampratas ir išvesti bendrąją sąvoką.
2. Pateikti bendrąją viešojo administravimo kontrolės rūšių (formų) klasifikaciją.
3. Atskleisti atskirų viešojo administravimo kontrolės modelių specifiką, kaip jie užtikrina viešojo sektoriaus veiklos teisėtumą ir efektyvumą.

Tyrimo metodai: Siekiant suformuluoti moksliškai pagrįstus viešojo administravimo kontrolės modelius, darbe naudojami teoriniai analizės, lyginimo ir apibendrinimo metodai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis30.16 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo administravimo kontrole (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais