Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statistika>Aprašomoji statistika>2003 metų visuotinio žemės ūkio surašymo Kauno apskrityje rezultatų analizė

2003 metų visuotinio žemės ūkio surašymo Kauno apskrityje rezultatų analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai žemės ūkio surašymų pagrindai. Žemės ūkio surašymo Kauno apskrityje rezultatai. Ūkiai, žemė ir jos naudmenos. Žemės ūkio augalų pasėliai. Gyvuliai ir paukščiai. Prekiniai ūkiai. Žemės ūkio technika ir pastatai. Darbas žemės ūkyje. Žemės ūkio surašymo rezultatų panaudojimas. Išvados. Priedai (12).

Ištrauka

Žemės ūkio 2003 m. visuotinis surašymas yra antrasis nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Surašymas – tai patikimiausias informacijos apie žemės ūkio būklę šaltinis. Jis unikalus tuo, kad kiekvienas šalyje ūkinin¬kau¬jantis asmuo apklausiamas tuo pat metu užduodant tuos pačius klausimus. Tik surašymas įgalina pateikti pagrindinius duomenis pagal seniūnijas.
2003 m. birželį įvykęs surašymas – tai pasaulinio žemės ūkio surašymo dalis. Žemės ūkio surašymas Lietuvai buvo labai reikalingas, nes per pastarąjį dešimtmetį šalies kaime įvyko didžiuliai pokyčiai. Kaimyninės Latvija ir Estija žemės ūkio surašymą atliko 2001 m., Lenkija – 2002 m.
2003 m. surašymas buvo rengiamas Lietuvos Respublikos ūkininkaujančių asmenų skaičiui ir jų pasiskirstymui ūkių kategorijomis administraciniuose teritorijos viene¬tuose nustatyti, duomenims apie ūkininkavimo tikslus, ūkyje naudojamą žemę, žemės ūkio augalų pasėlius, sodus ir uogynus, žemės ūkio techniką, ūkinius pastatus, ne žemės ūkio verslus gauti, sužinoti užimtųjų skaičių ir jų darbo trukmę.
Miestuose ir rajonuose šį darbą atliko teritorinės statistikos įstaigos, savivaldybės, seniūnijos. Buvo surašoma: 1) ūkininkaujantis asmuo, jo adresas, asmens kodas, ūkio adresas ir ūkio kategorija; 2) ūkininkavimo tikslai; 3) ūkyje naudojama žemė (nuosava ir nuomojama), pasiskirstymas pagal naudmenas; 4) sodai ir uogynai; 5) pasėliai (nurodant kokių augalų); 6) gyvuliai ir paukščiai; 7) žemės ūkio technika; 8) ūkio paskirties pastatai; 9) užimtieji ūkyje (ūkio nariai ir samdomi), jų skaičius ir darbo trukmė; 10) kokiais verslais dar užsiima (be žemės ūkio).
Surašinėtojai aplankė ūkius ir užpildė surašymo lapus pagal ūkininkaujančiųjų atsakymus.
Tarpukario Lietuvos žemės ūkį geriausiai apibūdina visuotinis 1930 m. surašymas, vienintelis Nepriklausomoje Lietuvoje. Jo duomenys aktualūs ir dabar. Tuo tarpu 2003 m. birželio mėnesį įvykę surašymas užfiksavo naujo šimtmečio pradžios žemės ūkio padėtį. Jo rezultatai buvo naudojami ir šalies vidaus, ir užsienio reikmėms. Pagal juos bus vertinama žemės ūkio plėtra ir numatomos perspektyvos teikiant Europos Sąjungos paramą, dotacijas. Taigi surašymo sėkmė svarbi visiems.

Darbo objektas – 2003 metų žemes ūkio surašymas.
Darbo tikslas – išnagrinėti žemės ūkio surašymo organizavimo tvarką, išanalizuoti žemės ūkio surašymo rezultatus Kauno apskrityje ir atskleisti jų panaudojimo galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAprašomosios statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Aprašomoji statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Dydis137.73 KB
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2003 metu visuotinio zemes ukio surasymo Kauno apskrityje rezultatu analize [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Čiulevičienė
Pasidalink su draugais