Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Vyriausybės santykiai su Seimu, Respublikos prezidentu ir vietos savivaldos institucijomis

Vyriausybės santykiai su Seimu, Respublikos prezidentu ir vietos savivaldos institucijomis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Valdymo sistema Lietuvoje. Vyriausybės santykiai su Seimu, Respublikos prezidentu ir vietos savivaldos institucijomis. Vyriausybės santykiai su Seimu bei Respublikos prezidentu. Vykdomoji valdžia Lietuvos politinėje sistemoje. Vyriausybės santykiai su vietos savivaldos institucijomis. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnyje konstatuota, jog "...valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas, Vyriausybė, Teismas". Tai labai prasmingas Konstitucijos straipsnis, kuris įtvirtina pagrindinį demokratinės teisinės valstybės organizacijos ir veiklos principą - valstybės valdžios padalijimo principą. Tai reiškia, kad įstatymų leidžiamoji, vykdomoji ir teisminė valdžios turi būti atskirtos ir savarankiškos, priešingu atveju jos virs paprastais priklausomais organais". Svarbu tai, jog Lietuvos Respublikos Konstitucija ne tik atriboja skirtingas valdžias, bet ir realizuoja valdžios padalijimo doktriną visu savo reguliavimo turiniu, detalizuodama šią nuostatą atskiruose straipsniuose bei veikiančiuose įstatymuose. Įgyvendinant valstybės valdžios padalijimo principą siekiama ne tik sukurti darniai veikiantį valstybės mechanizmą, bet ir darnią žmogaus teisių apsaugos sistemą bei užtikrinti, kad valdžios įstaigos tarnautų žmonėms (Konstitucijos 5 str. 3 dalis).
Kiekvienai iš valdžių Lietuvos Respublikos Konstitucija nustato būtinas funkcijas bei reikiamus Įgaliojimus numatytiems tikslams pasiekti.
Dvi svarbiausios aplinkybės Lietuvos vykdomosios valdžios vadovams - tai jų santykis su parlamentine dauguma, taip pat prezidento ir vyriausybės tarpusavio santykiai.
Darbo tikslas – paanalizuoti Vyriausybės santykius su Seimu, Respublikos Prezidentu ir vietos savivaldos institucijomis.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti Lietuvos valdymo sistemą;
2. Panagrinėti Vyriausybės santykius su Seimu bei Respublikos Prezidentu;
3. Paanalizuoti Vyriausybės santykius vietos savivaldos institucijomis.
Metodai:
1. Mokslinių šaltinių analizė;
2. Informacinių šaltinių analizė.
Pagrindinės Lietuvos vykdomosios valdžios institucijos yra Prezidentas ir Vyriausybė, kurios sudėtinė dalis yra viešoji administracija. Nors Prezidentas yra sudedamoji vykdomosios valdžios dalis Prezidentas yra ne Vyriausybės, o savivaldybės vadovas. Be to, Prezidentas yra daugiausia atsakingas už užsienio politiką, Seimo pritarimu skiria Ministrą Pirmininką bei tvirtina Vyriausybės sudėtį, skiria ir atleidžia kai kuriuos įstatymu numatytus pareigūnus.
Kaip teigia S. Puškorius, valstybė gali egzistuoti be prezidento, o autoritarinėse valstybėse – net ir be parlamento. Tačiau jokia valstybė negali egzistuoti bevyriausybės.
Nuo 2001 m. pradžios Lietuvos Vyriausybę sudaro Ministras Pirmininkas ir 13 ministrų. Be to, Vyriausybėje veikia Ministro Pirmininko aparatas ir Vyriausybės kanceliarija, kurie sudaro Vyriausybės centrą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis28.14 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyriausybes santykiai su Seimu Respublikos prezidentu ir vietos savivaldos institucijomis [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • Doc. dr. R. Riekašius
Pasidalink su draugais