Išplėstinė paieška
 
 

Laiko panaudojimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Studijų įvado kursinis darbas. Įžanga. Darbo tikslas. Išnagrinėti laiko svarbą ir jo panaudojimą šių dienų visur skubančioje visuomenėje. Žmogus ir laikas. Laiko suvokimas. Laiko planavimo samprata R. Sharma knygoje "Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį". Laiko planavimo sąvoka ir svarba. Reikia įveikti iššūkį. Trukdo įsitikinimai. Planavimo tendencijos kinta. Laiko planavimo patarimai.Pagrindinės planavimo taisyklės. Planuoti raštu. Tinkamai suplanuota diena. Pabuskite su pirmuoju saulės spinduliu. Vieną savaitės dieną ilsėkitės. Rūpesčiams skirkite trisdešimt minučių per dieną. Išnaudokite kelionių laiką. Nepersistenkite. Darbingi ne visą dieną. Neatliksite visko. Įdomūs pastebėjimai. Laiko vagys. Būkite savo laiko šeimininkai. Tyrimų duomenys Kauno medicinos universitete. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Žmogus nuo pat savo atsiradimo susijęs su laiku. Jis galėjo, gali ir galės savo gyvenimiškąją veiklą paskirstyti laike atsižvelgdamas į objektyvią realybę, konkrečias žmonijos raidos sąlygas, įprastines elgesio normas ir taisykles, amžių, pajėgumą, sugebėjimus ir, žinoma, esamą laiko fondą. Tačiau čia buvo, yra ir bus daugiau ar mažiau prieštaravimų tarp žmogaus norų, pageidavimų ir realios galimybės tai padaryti, nes yra šviesi ir tamsi paros dalis, metų laikai – pavasaris, vasara, ruduo, žiema – paros, savaitės, mėnesia, metų laikotarpiai, pati žmogaus gyvenimo trukmė. Todėl seniai pastebėta, kad žmones galima susikirstyti į tris pagrindines grupes: vieniems visuomet trūksta laiko, kiti nesugeba jo racionaliai naudoti, treti sugeba laiku atlikti tai, ką užsibrėžę.
Žmogaus ir laiko santykiu pradėta domėtis gilioje senovėje. Šis domėjimasis ilgainiui virto moksliniais tyrinėjimais. Tai, kaip žmonės naudoja laiką, tyrinėjama daugelyje pasaulio šalių, atliekami tarptautiniai tyrimai. Rezultatai skelbiami įvairaus lygio mokslinėse konferencijose, įvairiuose leidiniuose, mokslininkų rekomendacijomis grindžiama praktinė visuomenės institucijų veikla. Įkurta tarptautinė laiko panaudojimo tyrimų asociacija, kuri padeda tyrinėtojams bendrauti, keistis žiniomis ir mokslinio darbo patirtimi, rengti labiau pagrįstas praktinės veiklos rekomendacijas.
Studentija yra žmonijos dalis. Ji skiriasi nuo kitų socialinių grupių iš esmės tuo, kad žmonijos raidoje atsirado vėliau nei pats žmogus, t.y. atsiradus aukštajam mokslui ir aukštajai mokyklai, kad studijos yra specifinė, būdinga tik tam tikrai žmonių grupei gyvenimiškosios veiklos sritis ir forma. Todėl visa tai, kas buvo aukščiau pasakyta apie žmogaus ir laiko santikį, liečia ir studentus.
Darbo tikslas. Išnagrinėti laiko svarbą ir jo panaudojimą šių dienų visur skubančioje visuomenėje.
Uždaviniai:
1. Suvokti laiko sampratą.
2. Išnagrinėti laiko planavimo būdus.
3. Išsiaiškinti, kodel verta planuoti laiką.
4. Ištirti, kaip studentai sugeba planuoti savo laiką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokslinės metodologijos kursinis darbas
KategorijaKita >  Mokslinė metodologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis99.49 KB
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasFarmacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laiko panaudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Latvelienė
Pasidalink su draugais