Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Piliečių teisių ir pareigų kaita Lietuvos valstybės konstitucijose

Piliečių teisių ir pareigų kaita Lietuvos valstybės konstitucijose

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Piliečių teisės ir pareigos Lietuvos respublikos konstitucijose. 1919 m. balandžio mėn. 4 d. Lietuvos Valstybės Laikinosios Konstitucijos Pamatiniai Dėsniai. 1920 m. birželio mėn. 10 d. Laikinoji Lietuvos Valstybės Konstitucija. 1922 m. rugpjūčio mėn. l d. Lietuvos Valstybės Konstitucija. 1928 metų Lietuvos valstybės konstitucija. 1938 metų Lietuvos konstitucija. 1978 m. balandžio 20 d. LTSR konstitucija. 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos laikinasis pagrindinis įstatymas. 1992 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos konstitucija. Išvados.

Ištrauka

Konstitucija - valstybės teisinės tvarkos pagrindų nustatymas. Terminas kilęs iš lotyniško žodžio constitutio, kuris reiškia ypač svarbų įstatymą. Konstitucija reguliuoja valdžių (įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės) santykius valstybėje ir nustato valdžios organizaciją, formą. Konstitucijos principai (kaip aukščiausia rašytinė teisė) yra aukščiau nei bet kuri kita teisė.
Konstitucija – pagrindinis įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves ir teises bei nustatantis valdžios šakų tarpusavio santykius, ryšius. Konstitucijoje įtvirtinta Seimo, Respublikos Prezidento rinkimų tvarka ir įgaliojimai, teisminės valdžios ir vietos savivaldos institucijų organizavimo ir veiklos principai. Konstitucijos priežiūrą vykdo tik viena atskira konstitucija, izoliuota nuo kitų valdžios sistemų, tai konstitucinis teismas, kuris atitinka Europos teisinės priežiūros modelį. Didelis dėmesys konstitucijoje skiriamas žmogaus teisėms ir laisvėms, kurioms ginti valstybės valdžia įpareigota sudaryti pakankamas teisines garantijas.
Lietuvos konstitucija gina žmogaus prigimtines teises ir laisves, garantuoja teisę laisvai pasirinkti bet kurią religiją, privačiai ar viešai ją išpažinti, jungtis į politines, tautines ir visuomenines organizacijas, vadovaujantis įstatymais ginti savo teises bei laisves. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnis numato, kad įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Konstitucija garantuoja svarbiausias pilietines ir politines teises - teises į privačią nuosavybę, teisę į laisvę, asmens ir privataus gyvenimo neliečiamumą, teisę laisvai reikšti savo įsitikinimus, išpažinti tikėjimą, burtis į asociacijas ir politines organizacijas, dalyvauti valstybės valdyme.
Piliečių teisės, laisvės ir pareigos yra labai svarbus momentams visiems šalies žmonėms. Jie turi puikiai išmanyti savo teises bei pareigas.
Šio darbo tikslas – apžvelgti piliečių teisių ir pareigų kitimą Lietuvos Respublikos konstitucijose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis24.82 KB
Autoriusrolis
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilieciu teisiu ir pareigu kaita Lietuvos valstybes konstitucijose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą