Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinės teisės šaltiniai

Konstitucinės teisės šaltiniai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Teisės šaltinio sąvoka. Lietuvos konstitucinės teisės šaltinių klasifikavimas. Lietuvos respublikos konstitucija. Konstituciniai įstatymai, konstituciniai aktai, konstitucijos pataisos. Lietuvos respublikos konstitucinio teismo nutarimai. Lietuvos respublikos ratifikuotos tarptautinės sutartys. Įstatymai. Seimo statutas. Poįstatyminiai teisės aktai. Fakultatyviniai konstitucinės teisės šaltiniai. Išnašos.

Ištrauka

Konstitucinės teisės šaltiniai- tai įvairios konstitucinės teisės išraiškos formos. Konstitucinės teisės moksle nesibaigia ginčai dėl vieno ar kito teisės šaltinio vietos ar reikšmės konstitucinės teisės šaltinių sistemoje. Todėl šiame darbe bandysiu išdėstyti ne vien tik tai, dėl ko daugelis autorių iš esmės sutaria, bet ir kai kuriuos diskutuotinus klausimus. Tikiuosi, kad tai padės geriau suprasti Lietuvos konstitucinės teisės specifiką.
Pasirinkau šią temą, nes ji man pasirodė įdomi ir naudinga. Pažintis su konstitucinės teisės šaltiniais, manau, naudingas kiekvienam save gerbiančiam teisinės valstybės piliečiui.
Rašydama šį darbą remsiuosi E.Vaitiekienės ir S.Vidrinskaitės knyga ,,Lietuvos konstitucinės teisės įvadas", T. Birmontienės, E.Jarašiūno, E.Kūrio, M.Maksimaičio, G.Masonio, A.Normanto, A.Pumpučio, E.Vaitiekienės, S.Vidrinskaitės, J.Žilio vadovėliu ,,Lietuvos konstitucinė teisė" bei kita literatūra.
Knygos ,,Lietuvos konstitucinės teisės įvadas" autorės mano, kad terminas teisės šaltiniai turi keletą reikšmių, kurias reikia skirti:
1. teisės šaltiniais yra vadinami teisės normų įtvirtinimo ir išraiškos būdai;
2. teisės šaltiniais yra vadinami veiksniai, kurie lemia teisės atsiradimą, formuoja teisinę sąmonę. Tai įvairūs visuomenės interesai, idėjos, įsitikinimai, tikslai;
3. teisės šaltiniais yra vadinami teisės pažinimo šaltiniai- įvairūs rašytiniai šaltiniai, kuriuose randame duomenų apie tam tikro laikotarpio arba tam tikros visuomenės teisę. Tai įstatymų tekstai, papročių užrašai, teismų bylos, metraščiai ir t.t. 1
Konstitucinės teisės doktrinoje sąvoka teisės šaltinis suprantama kaip ,,teisės normų išraiškos ir įtvirtinimo forma." 2
Konstitucinės teisės šaltiniai klasifikuojami labai įvairiai. Labiausiai paplitęs teisės šaltinių skirstymas ,,pagal teisės normų išraišką ir įtvirtinimo būdą. Tai: teisės norminis aktas, teisinis paprotys ir teismo precedentas". 3 Knygos ,,Lietuvos konstitucinės teisės įvadas" autorės pateikia dar ir tokias teisės šaltinių klasifikacijas:
Pagal kilmę konstitucinės teisės šaltiniai gali būti skirstomi į pirminius (pvz.: Konstitucija) ir išvestinius (pvz.: poįstatyminiai teisės aktai).
Konstitucinės teisės šaltiniai yra rašytiniai ir nerašytiniai. Jie taip pat esti privalomi ir neprivalomi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.28 KB
AutoriusDange
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLektorė S. Babravičienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucines teises saltiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lektorė S. Babravičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą