Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės kaip civilinių teisių objektai

Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės kaip civilinių teisių objektai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės objektai. Asmeniniai neturtiniai santykiai. Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės. Asmeninių neturtinių santykių rūšys. Autorių teisės. Autorių asmeninės neturtinės teisės. Juridinio asmens pavadinimo apsauga. Garbės ir orumo sąvoka. Teisė į privatų gyvenimą. Privataus gyvenimo apsauga viešojoje informacijoj. Dalykinė reputacija. Juridinių asmenų dalykinės reputacijos gynyba. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra labai paplitusi teisės šaka. Civilinė teisė su kitomis teisės šakomis sudaro bendrą teisės sistemą. Tai viena pagrindinių teisės šakų, kuri yra skirstoma į savarankiškus civilinės teisės institutus. Su šios teisės reguliuojamais santykiais mes susiduriame kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, kokia veikla užsiimame, kokį darbą dirbame. Todėl kiekvienas asmuo turėtų būti susipažinęs su civilinės teisės normomis, jų reguliuojamais teisiniais santykiais bei atskirais institutais.
Civilinės teisės reglamentavimo objektą, kaip tam tikrą visuomeninių santykių sritį ir šiai sričiai priskiriamų santykių rūšis, apibūdina CK 1.1 straipsnio dalis:
"Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reglamentuoja asmenų turtines teises ir
vertybes ir su šiomis teisėmis ir vertybėmis susijusias asmenines neturtines teises ir
vertybes, taip pat šeimos santykius. Įstatymų numatytais atvejais šis kodeksas taip
pat reglamentuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius".
Remiantis šiuo straipsniu galima teigti, kad civilinės teisės reglamentavimo objektą sudaro trijų rūšių visuomeninės vertybės ir teisės:
• Turtinės teisės ir vertybės;
• Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės, susijusios su turtinėmis;
• Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės, nesusijusios su turtinėmis vertybėmis ir teisėmis.
Mano užduotis šiame darbe yra išsamiai paaiškinti kuo skiriasi asmeninės neturtinės teisės ir vertybes, susijusios su turtinėmis nuo asmeninių neturtinių, nesusijusių su turtinėmis.

Lietuvos Civilinės teisės objektai yra :
1. turtinės teisės ir vertybės;
2. asmenų turtinės teisės ir vertybės ir su jomis susijusios asmeninės neturtinės teisės ir vertybės;
3. asmenų neturtinės vertybės ir teisės, kurios nėra susijusios su turtinėmis teisėmis bei vertybėmis.
Turtiniai santykiai yra visuomeniniai santykiai, atsirandantys dėl materialių vertybių turėjimo, jų naudojimo ir perėjimo iš vienų asmenų kitiems, taip pat dėl darbų atlikimo ir paslaugų suteikimo. Šios teisės yra gausios ir įvairios.
Civilinė teisė be turtinių teisių ir vertybių, reguliuoja taip pat ir asmenines neturtines teises ir vertybes , susijusias su turtinėmis teisėmis ir vertybėmis. Pavyzdžiui, civilinė teisė reguliuoja visuomeninius santykius, atsirandančius dėl mokslo , literatūros ar meno kūrinių autorystės, išradimų autorystės ir pan. Autorystė yra asmeninė neturtinė vertybė, jos negalima įvertinti pinigais. Tačiau ji yra susijusi su materialiniu atlyginimu autoriui ar išradėjui už kūrybinį jo darbą. Dėl to tikslinga tokias asmenines neturtines vertybes ir teises reguliuoti kartu su atitinkamomis turtinėmis vertybėmis ir teisėmis.
Atskirais, įstatymo numatytais atvejais civilinė teisė gina ir tokias asmenines neturtines teises bei vertybes, kurios nėra susijusios su turtinėmis. Antai civilinė teisinė tvarka ginamos tokios asmeninės neturtinės vertybės kaip piliečių ir organizacijų garbė bei orumas.
Civilinio kodekso 1.97 straipsnis teigia, jog:
1. Civilinių teisių objektai yra daiktai, pinigai ir vertybiniai popieriai, kitas turtas bei turtinės teisės, intelektinės veiklos rezultatai, informacija, veiksmai ir veiksmų rezultatai, taip pat kitos turtinės ir neturtinės vertybės.
2. Daiktai ir turtas, kurių apyvarta yra ribota, gali būti civilinių teisių objektai tik įstatymų numatytais atvejais. Daiktai, kurie yra išimti iš civilinės apyvartos ar kurių apyvarta yra ribota, turi būti įsakmiai nurodyti įstatymuose. Priešingu atveju laikoma, jog tų daiktų ar turto civilinė apyvarta neapribota.
Taigi civilinių teisių objektai yra visa tai, su kuo yra susijusios civilinių teisinių santykių subjektų teisės ir pareigos. Šiame straipsnyje pateiktas civilinių teisių objektų sąrašas nėra baigtinis, nes nurodoma, kad civilinių teisių objektas yra ir kitos turtinės ir neturtinės vertybės, kurias saugo civilinė teisė, t. y. vardas, gyvybė, sveikata, kūno neliečiamumas, garbė, orumas, žmogaus privatus gyvenimas, autoriaus vardas, dalykinė reputacija, juridinio asmens pavadinimas, prekės (paslaugų) ženklas ir kitos vertybės su kuriomis įstatymai sieja tam tikrų teisinių padarinių atsiradimą
Civilinė teisė yra atskira teisės šaka, kurią sudaro sistema (visuma) normų, reguliuojančių turtinės teisės bei asmenines neturtines teises bei vertybes, susijusias su turtinėmis, bei asmenines neturtines teises bei vertybes, nesusijusias su turtinėmis teisėmis bei vertybėmis, taip pat lygių, vienas kitam nepavaldžių subjektų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis32.06 KB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenines neturtines vertybes ir teises kaip civiliniu teisiu objektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą