Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Asmeninės neturtinės ir turtinės vertybės ir teisės, susijusios su turtinėmis, kaip civilinių teisių objektai

Asmeninės neturtinės ir turtinės vertybės ir teisės, susijusios su turtinėmis, kaip civilinių teisių objektai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės objektai. Turtinės teisės bei vertybės – kaip civilinės teisės reglamentavimo objektas. Asmeniniai neturtiniai santykiai. Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės. Asmeninių neturtinių santykių rūšys. Autorių teisės. Asmens sveikatos duomenys – savarankiškas teisės į privatumą objektas. Ar paskaita yra autorinės teisės objektas? Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra labai paplitusi teisės šaka. Civilinė teisė su kitomis teisės šakomis sudaro bendrą teisės sistemą. Tai viena pagrindinių teisės šakų, kuri yra skirstoma į savarankiškus civilinės teisės institutus. Su šiuos teisės reguliuojamais santykiais mes susiduriame kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, kokia veikla užsiimame, kokį darbą dirbame. Todėl kiekvienas asmuo turėtų būti susipažinęs su civilinės teisės normomis, jog reguliuojamais teisiniais santykiais bei atskirais institutais.
Civilinės teisės reglamentavimo objektą, kaip tam tikrą visuomeninių santykių sritį ir šiai sričiai priskiriamų santykių rūšis, apibūdina CK 1.1 straipsnio dalis:
"Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reglamentuoja asmenų turtines teises ir
vertybes ir su šiomis teisėmis ir vertybėmis susijusias asmenines neturtines teises ir
vertybes, taip pat šeimos santykius. Įstatymų numatytais atvejais šis kodeksas taip
pat reglamentuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius".
Remiantis šiuo straipsniu galima teigti, kad civilinės teisės reglamentavimo objektą sudaro trijų rūšių visuomeninės vertybės ir teisės:
• Turtinės teisės ir vertybės;
• Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės, susijusios su turtinėmis;
• Asmeninės neturtinės vertybės ir teisės, nesusijusios su turtinėmis vertybėmis ir teisėmis.
Mano užduotis šiame darbe yra išsamiai paaiškinti kuo skiriasi asmeninės neturtinės teisės ir vertybes, susijusios su turtinėmis nuo asmeninių neturtinių, nesusijusių su turtinėmis.


Lietuvos Civilinės teisės objektas yra :
1. turtinės teisės ir vertybės;
2. asmenų turtinės teisės ir vertybės ir su jomis susijusios asmeninės neturtinės teisės ir vertybės;
3. asmenų neturtinės vertybės ir teisės, kurios nėra susijusios su turtinėmis teisėmis bei vertybėmis.
Turtiniai santykiai yra visuomeniniai santykiai, atsirandantys dėl materialių vertybių turėjimo, jų naudojimo ir perėjimo iš vienų asmenų kitiems, taip pat dėl darbų atlikimo ir paslaugų suteikimo. Šios teisės yra gausios ir įvairios.
Civilinė teisė reguliuoja ne visas konkrečias ekonomines teises, o tik tai tas, kurios turi prekinę – piniginę formą. Jie turi keletą būdingų bruožų:
1. civilinės teisės reguliuojami turtiniai santykiai yra konkretūs ekonominiai – piniginiai santykiai;
2. jie turi specifinį objektą, kuris civilinės teisės moksle vadinamas turtu (dėl konkrečių materialinių gėrybių – gamybos priemonių, vartojimo dalykų);
3. jų turinys specifinis, jį galima charakterizuoti kaip santykius atsirandančius dėl materialinių gėrybių valdymo , naudojimo disponavimo jomis.
Šis pradmuo ypač ryškus, pavyzdžiui, turtinėse teisėse, atsirandančiose iš pirkimo – paradavimo, mainų, nuomos, rangos ir kitų sutarčių. Tik palyginti retais atvejais civilinės teisės reguliuojamos turtinės teisės nėra susijusios su atlyginimu. Tokios yra teisės, atsirandančios iš dovanojimo ir panaudos sutarčių, dėl paveldėjimo ir kt. Civilinės teisės reguliuojamoms turtinėms teisėms taip pat yra būdinga jų dalyvių turtinis savarankiškumas ir juridinė lygybė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis29.62 KB
AutoriusAna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasHenrikas Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenines neturtines ir turtines vertybes ir teises susijusios su turtinemis kaip civiliniu teisiu objektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Henrikas Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą