Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių mokinių ugdymo organizavimo ypatumai

Elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių mokinių ugdymo organizavimo ypatumai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Elgesio ir emocijų sutrikimai. Agresyvaus vaikų (paauglių) elgesio pedagoginė korekcija. Ugdymo programos. Išvados.

Ištrauka

Vaikų (paauglių) elgesio ir emocijų sutrikimai yra problema, į kurią nevalia žiūrėti pro pirštus, mėginant naiviai save įtikinti, kad būna ir "didesnių problemų". Psichologai yra nustatę faktą, kad 3 – 11 metų vaikai per valandą atlieka maždaug 9 agresyvius veiksmus. 29 % šių veiksmų sudaro atsakomosios reakcijos į aplinkinių prievartą arba agresyvumą.
Manau, kad daugelis yra klaidingai įsitikinę, kad vaikų (paauglių) elgesio ir emocijų sutrikimai pasireiškia tik agresyviu elgesiu. Iš tikrųjų tiesa yra kiek kitokia. Elgesio ir emocijų sutrikimai yra klasifikuojami net į dvylika kategorijų, kurias labai glaustai ir aptarsiu šiame referate.
Identifikavus problemą, yra svarbu imtis tinkamų veiksmų ją išspręsti, tad, rašydama referatą, daugiausia dėmesio skyriau korekcinio ugdymo organizavimo ypatumų aptarimui, atskirai išskirdama agresyviai besielgiančių, impulsyvių ir nervingų vaikų (paauglių) poreikius bei galimus ugdymo sprendimus.
Referate taip pat aprašiau išlyginamąjį planą, kaip vieną iš galimų netinkamo elgesio koregavimo būdų bei kaip vieną iš ugdymo organizavimo pavyzdžių pateikiau 1992 m. JAV federalinės vyriausybės sudarytą nacionalinę programą.
Elgesio ir emocijų sutrikimai – dažnas reiškinys bendrojo lavinimo mokyklose. Bene kiekvienas mokytojas galėtų pasakyti turįs klasėje mokinių, kurių elgesį sunku kontroliuoti. Neretai elgesio ir emocijų sutrikimai siejami su socialine vaiko situacija. Manoma, kad dažniau elgesio sutrikimų turi vaikai, augantys daugiavaikėse šeimose, auklėjami tėvų, turinčių žemesnį išsilavinimą. Reikėtų pažymėti, kad tokia nuomonė yra labai paviršutiniška. Nors iš tikrųjų elgesio ir emocijų sutrikimų priežastys neretai slypi šeimoje, tačiau jas lemia ne socialinė šeimos padėtis, bet tėvų auklėjimo stilius. Vaikai, stokojantys dėmesio, nerandantys artimo, šilto ryšio su tėvu ar motina, patiriantys smurtą šeimoje, kenčiantys nuo nestabilių, nuolat kintančių reikalavimų, nesaugūs piktnaudžiaujančių svaigalais tėvų vaikai, praranda emocinę pusiausvyrą, išgyvena nuolatinę įtampą. Patiriant nuolatines frustracijas, galiausiai išsivysto elgesio ir emocijų sutrikimai (A. Galkienė, 2005). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis10.91 KB
AutoriusAurelija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elgesio ir emociju sutrikimu turinciu mokiniu ugdymo organizavimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-10-22 IP: 78.61.74.163
    Nepatenkinta sako

    Išsiunčiau žinutę, pinigus nuskaitė, tačiau darbo taip ir nesulaukiau....

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą