Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Neurofiziologija: šizofrenija

Neurofiziologija: šizofrenija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Temos aktualumo pagrindimas. Literatūros apžvalga. Sutrikimo priežastys. Klinika (ligos pasireiškimas). Tikslai ir rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Šizofrenija (lot. schizophrenia, iš gr. schisis –skilimas, phrenos – dvasia, protas) – tai lėtinė psichikos liga, kuri pažeidžia jausmų, mąstymo, suvokimo bei valios sferas. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1% žmonių.
Šizofrenija-pati paslaptingiausia , daugiausia mokslinių ginčų ir abejonių kelianti liga.Kartais ji vadinama "psichiatrijos karaliene" ir yra laikoma svarbiausia pasauline socialine psichiatrijos problema.Dėl to savo sudėtingumo ši liga dažniausiai suvokiama kaip pati sunkiausia, o ja sergantys žmonės vadinami bepročiais.
Maždaug vienam iš šimto žmonių diagnozuojama šizofrenija, ir tai sudaro milijonus žmonių, kenčiančių nuo vieno iš baisiausių žmonijos sutrikimų.Šizofrenija yra psichozinis sutrikimas, kuomet žmogus praranda ryšį su tikrove, patirdamas visiškai neracionalias idėjas ir iškreiptai suvokdamas pasaulį.Paprastai šizofrenija pirmą kartą pasireiškia paauglystėje arba jaunystėje.Ji būdinga visų tautų žmonėms ir vienodai žeidžia ir vyrus ir moteris.
Šia liga žmonės serga ir išsivysčiusiose šalyse, ir mažiau išsivysčiusiose – vienodai.Šizofrenija paliečia mokslininkus ir darbininkus,ir vaikus.Tik viena aišku, kad šiai ligai didelės reikšmės turi socialiniai ir kultūriniai veiksniai.Ir ,kad įvairiose šalyse, šizofrenija gali skirtis savo ligos formomis.Sergamumas šia liga apima vieną procentą visos populiacijos.
Šizofrenija- liga pažeidžianti apie du milijonus amerikiečių.Lietuvoje šia liga serga apie dvidešimt tūkstančių žmonių.Liga gali prasidėti paauglystėje iki penkiasdešimties metų amžiaus.Dažnai tai atsitinka tarp paauglystės ir trisdešimties metų amžiaus.Vaikai ja serga retai.Sergamumas maždaug vienodas tarp abiejų lyčių, tik pastebėta, kad moterys serga daugiau vyresnio amžiaus.
Šiandien jau žinomi genai, kurie galėtų nulemti šizofrenijos atsiradimą.
( "Šizofrenija", valstybinio psichikos centro leidinys, 1999m.)
O štai kita nuomonė, kad patiems artimiausiems giminėms- tėvams, seserims, broliams ir vaikams susirgti tikimybė yra apie 10 procentų.Iš vieno kiaušinėlio dvynukams yra apie 50 procentų, iš dviejų kiaušinėlių apie 12 procentų.
(Medicina 2003,39 tomas, Nr.2)
"Anglijoje ir Islandijoje atliktas bendras mokslinis eksperimentas šeimose, turinčiose ligonių sergančių šizofrenija.Tyrimas parodė galimą ryšį tarp ligos ir paveldimumo, t.y.dėl penktos chromosomos ilgo atsišakojimo.Tačiau eksperimentas nebuvo pakartotas ir šizofrenijos genai nekonstatuoti.Yra tikimybė, jog daugiau kaip vienas genetinis variantas gali sukelti šizofreniją-rašo autorius L.Wetterberg savo knygoje "Psichiatrija"2000 m. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis18.04 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neurofiziologija sizofrenija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Antano Smetonos vidurinė mokykla
Pasidalink su draugais