Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Sergančių ūmiomis psichinėmis ligomis slaugos ypatumai

Sergančių ūmiomis psichinėmis ligomis slaugos ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Paciento teisių apribojimai psichiatrinėje ligoninėje. Ūmios psichinės būklės. Sergančių ūmiomis psichinėmis ligomis slauga ir laisvės apribojimai Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Honkonge ir Europos šalyse. Psichikos sveikatos priežiūra ir slauga Lietuvoje. Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatymas apribojantis pacientų teises. Slaugos ypatumai ūmių psichinių ligų stacionare. Pacientų hospitalizavimas. Slaugytojo bendravimo ypatumai su pacientu. Paciento mokymas susitaikyti su esama situacija. Slaugytojos bendravimo etika su pacientu. Slaugos procesas. Slaugos modelis pagal N.Roper ir slaugos teorija pagal H.E. Peplau. Rekomendacijos, padedančios slaugyti sergančius psichinėmis ligomis. Išvados.

Ištrauka

Gyvename civilizuotame pasaulyje, kuriame yra informacijos bumas, elektrifikacija, mechanizacija, didmiesčiai su sudėtingais žmonių tarpusavio santykiais, visur tykančiais žmogų pavojais, oro ir vandens užterštumu, stichinėmis nelaimėmis ir greitais gyvenimo būdo pokyčiais bei tempais. Tai neigiamai veikia žmogaus organizmą, ypač psichiką. Iš žmogaus reikalauja daug pastangų visa tai suvokti, įvertinti, adaptuotis. Ne visiems tai sekasi, daugelis palūžta, suserga. Patekę į psichiatrinę ligoninę, pcientai labai skausmingai tai išgyvena. Mūsų visuomenėje vis dar paplitęs neigiamas požiūris į sergančiuosius psichikos sveikatos sutrikimais. Net tarp medikų pasitaiko neigiamo požiūrio į sutrikusios psichikos pacientus. Reikia suvokti, kad pacientas toks pat žmogus, kaip mes, medikai, su savo jausmais, gyvenimo patirtimi, mintimis. Slaugytojai turi įžvelgti šių žmonių problemas, suprasti jų asmenybės sutrikimo tipą, o tada gebėti tikamai bendrauti. Reikia išmokti pacientus išklausyti, bendrauti su jais, laikantis profesinės etikos reikalavimų. Psichoze sergančių pacientų slauga visuomenėje bei uždaro tipo medicininėse įstaigose – problema. Daug diskusijų keliančių šių pacientų slaugos detalių, kaip pavyzdžiui, laisvės apribojimai. Pacientai nesutinka, kad jie serga, nenori gerti vaistų, nenori gydytis. Su tokeis pacientais sunku ir reikalauja daug kantrybės. Patekę į stacionarą, pacientai jaučiasi nesaugūs, būna sutrikę, skausmingai priima laisvės apribojimus.
Visuomenei besiginant nuo psichinių ligų pavojaus grotomis, psichiatrinės ligininės tapo ne tik neprieinamomis tvirtovėmis, bet ir rimta kliūtimi ligoniams pasveikti, grįžti į normalią socialinę aplinką. Slaugytojo vaidmuo slaugant pacientus,sergančius ūmiom psichinėm ligom yra svarbus. Atlikus profesionaliai darbą ir deramai elgiantis su pacientu padėsim jam, grįžti į visuomenę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSlaugos kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23
Dydis36.04 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasprof. habil. dr. A. Kirkutis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Serganciu umiomis psichinemis ligomis slaugos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. A. Kirkutis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-6
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą