Šperos.lt > Pagalba
Rašto darbų parsisiuntimas

Norint parsisiųsti darbą iš Šperos.lt svetainės, reikia turėti SP kodą arba kreditų. Darbų parsisiuntimo forma yra prie kiekvieno pasirinkto rašto darbo dešinėje puslapio pusėje.

Prisijunk su el. pašto adresu ir slaptažodžiu. Skiltyje "Mano zona" paspausk ant "Kreditai", tada ant "Pildymas".
Daugiau informacijos apie kreditų sistemą gali rasti: "Kreditų sistema".

Jei neturi paskyros mūsų svetainėje, registruokis.Kreditų gali įsigyti, jei naudoji PayPal atsiskaitymų sistemą arba, jei Swedbank turi valdomą internetu sąskaitą.

SP kodą gali gauti dviem būdais:
1. Siųsti SMS žinutę su tekstu SP numeriu 1337. Išsiuntęs žinutę, po kelių minučių gausi SP kodą. Tai Tau kainuos tris litus.
2. Patalpinti savo rašto darbą, kurį mums patvirtinus, nurodytu savo el.pašto adresu gausi nemokamą SP kodą.

SP kodas tai aštuonių simbolių kodas, su kuriuo gali parsisiųsti, bet kurį vieną darbą, esantį Šperos.lt svetainėje. Dvi raidės SP tai pirmosios Šperos.lt svetainės raidės.

Bet kurį rašto darbą, esantį Šperos.lt svetainėje, gali parsisiųsti dviem būdais:
1. Tiesiai iš svetainės į savo kompiuterį.
2. Rašto darbą gauti į savo el.pašto dėžutę (pašto dėžutė turi būti pakankamai didelė, kad į ją tilptų siunčiamas rašto darbas).

Windows Vista/XP operacinėse sistemose ZIP archyvą galėsite atsidaryti be jokių pagalbinių programų. Kitose "Windows" operacinėse sistemose parsiųstą ZIP archyvą galite atidaryti šiomis programomis:
1. Winzip
2. PowerArchiver
3. IZArch
4. WinRAR

Visi darbai svetainėje yra patalpinti patikrintuose veikiančiuose ZIP archyvuose. Įsitikinkite, kad parsiunčiant darbus yra išjungtos pagalbinės parsisiuntimo programos (Download Accelerator, GetRight, GoZilla ir kt.) ar naršyklės priedai/įskiepiai. Jei vistiek negalite atidaryti archyvo, parsisiųskite darbą el.paštu.

Teisingai užpildžius parsisiuntimo formą (kodas, el. paštas) ir ją išsiuntus, rašto darbas gali neparsisiųsti dėl kelių priežasčių:
 • Tavo naršyklėje yra išjungti slapukai. Naršyklės nustatymuose įjunk slapukų priėmimą.
 • Naršyklėje yra įdiegti kenkėjiški įskiepiai ar plėtiniai. Pašalink ar deaktyvuok nereikalingus ar nežinomus įskiepius, plėtinius.
 • Išjungtas Javascript palaikymas. Naršyklės nustatymuose įjunk Javascript palaikymą.

Jei nepavyko pašalinti minėtų priežasčių, susisiek su mumis el. paštu info@speros.lt. Mes padėsime jas pašalinti arba persiųsime Tau darbą.

Greitai keičiantis technologijoms ir programinėms įrangoms, speros.lt svetainėje talpinami ir naujos versijos Microsoft Office 2007 failai: Word 2007 (.docx), Excel 2007 (.xlsx), PowerPoint 2007 (.pptx ).
Norint atsidaryti Microsoft Office 2007 failus su Microsoft Office 2003, 2002 arba 2000 reikia įdiegti Microsoft Office suderinamumo paketą programų 2007 Office Word, Excel ir PowerPoint failų formatams ir visus būtinus Office naujinius.

Plačiau apie suderinamumo paketo diegimą ir dokumento elementų skirtumus skaitykite Microsoft Office tinklapyje

Gali patalpinti savo rašto darbą, kurį mums peržiūrėjus ir patvirtinus, el.paštu gausi SP kodą, kuris leis parsisiųsti bet kurį vieną darbą iš svetainės.
Jei naudoji PayPal atsiskaitymų sistemą arba, jei Hansa banke turi valdomą internetu sąskaitą, gali įsigyti kreditų, už kuriuos galėsi parsisiųsti atitinkamą kiekį darbų.
Daugiau informacijos apie kreditų sistemą gali rasti: "Kreditų sistema"

Nepanaudotas SP kodas galioja neribotą laiką.
Panaudotas SP kodas, pakartotinam to pačio darbo parsisiuntimui, galioja 24 valandas.

SP kodas turėtų atkeliauti į Tavo mobilųjį telefoną per 5-10 minučių. Dažniausiai SP kodas vėluoja ar neatsiunčiamas dėl šių priežasčių:
1. Neužtenka lėšų Tavo mobiliojo telefono išankstinio apmokėjimo sąskaitoje.
2. Tavo mobiliojo ryšio operatorius vykdo sistemos atnaujinimo darbus.
3. SMS žinutę siunčiate per šventes (pvz. Kalėdos, Naujieji metai).

Skambinti pagalbos telefonais:
 • Išsiuntęs žinutę trumpuoju numeriu 1679 ir negavęs SP kodo, gali skambinti pagalbos telefonu +370 658 41777.
 • Išsiuntęs žinutę trumpuoju numeriu 1337 ir negavęs SP kodo, gali skambinti pagalbos telefonu +370 655 51365.

Jei paskambinus nurodytais telefonais liko neaiškumų ar klausimų parašyk mums el. paštu info@speros.lt arba kitais nurodytais kontaktais. Rašydamas būtinai nurodyk:
 • telefono numerį, iš kurio siuntei žinutę;
 • trumpąjį numerį, kuriuo siuntei žinutę;
 • tikslų laiką, kada siuntei žinutę.
Rašto darbų talpinimas

 • Talpink tik SAVO autorinį darbą.
  Netalpink dėstytojo sudaryto konspekto ar draugo atlikto namų darbo.
 • Talpink nekopijuotą ir neplagijuotą darbą.
  Netalpink darbo nukopijuoto iš kitų svetainių, netalpink darbo, kurie nemokamai yra prieinami internete. Jei naudoji internetinius šaltinius/knygas darbe juos cituok arba pateik išnašose.
 • Talpink visą, išsamų, atliktą darbą.
  Netalpink atskiros darbo dalies. Darbe turi būti visi reikalingi, brėžiniai, paveikslėliai, schemos ar priedai.
 • Talpink darbą su užduotimi ir sprendimu.
  Laboratoriniai, namų darbai, uždaviniai turi turėti savo darbo užduotį, net jei ji yra žinoma visiems studentams/moksleiviams. Testai, šperos, kryžiažodžiai turi turėti klausimus-atsakymus.
 • Talpink tvarkingą, teisingą, be klaidų darbą.
  Netalpink tokio darbo, kurio pats/pati nenorėtum skaityti, turėti, pasiūlyti draugui.

Svetainėje negalėsite patalpinti:
1. Nuotraukų, paveikslėlių, muzikos;
2. Vykdomų bylų (exe, bat, pif ir kt.);
3. Failų iš kitų rašto darbų portalų. Taip pat netalpiname darbų, kurių didžioji dalis yra nukopijuota iš kitų informacinių svetainių.

Paprastai visi patalpinti rašto darbai peržiūrimi ir patvirtinami arba atmetami per 1-5 darbo dienas. Šiuo metu - per 15 darbo dienų. Prieš sesijas ar egzaminus šis laikas būna šiek tiek ilgesnis.
Jei mums trūksta informacijos apie tavo patalpintą darbą, išsiunčiame patikslinimą. Tuomet darbas bus patvirtintas gavus ir peržiūrėjus Tavo atsakymą.
Registruoti vartotojai, talpinantys darbus tuo pačiu el. paštu, darbų sąrašą ir darbų statusus gali matyti Mano zonoje

Dėstytojas ir institucija yra neatskiriami darbo rekvizitai. Tai duomenys pagrindžiantys tavo rašto darbo autorystę.

Svetainėje galite įkelti failus iki 120 MB dydžio.

Tavo darbas galėjo būti nepatvirtintas dėl kelių priežasčių:
1. Darbo turinys neatitinka darbo aprašymo;
2. Darbas nukopijuotas iš kitų svetainių;
3. Darbo failas yra sugadintas ar neatpažįstamo formato;
4. Darbas yra per menko lygio;
5. Nepagrįsta darbo autorystė ar autorinės teisės;
6. Darbas jau patalpintas Šperos.lt svetainėje.
Daugiau informacijos prie darbų talpinimo politikos.

Norėdami, kad svetainėje būtų tik kokybiški rašto darbai, patalpiname ne visus mums atsiunčiamus darbus. Kiek leidžia galimybės, tikriname rašto darbo autentiškumą, kokybės lygį. Kad ir kaip stengiamės pasitaiko atvejų, kuomet patvirtinami nekokybiški ar prasti rašto darbai. Nesame kiekvieno talpinamo rašto darbo temos specialistai, todėl prašome svetainės lankytojų pranešti apie nekokybiškus rašto darbus ir mes juos pašalinsime, o jums atsiųsime naują SP kodą.

Jei gavai pranešimą el.paštu, kad tavo darbas nepatalpintas, vadinasi jis buvo automatiškai ištrintas ir svetainės lankytojams jis nepasirodys.

Stengiamės tikrinti visos mums atsiųstos informacijos autorystę. Darbų autoriai talpindami informaciją patvirtina, kad visos autorinės teisės priklauso jiems. Jei gauname skundą, kad darbas patalpintas neteisėtai, mes siūlome:
1. Susisiekti su darbą patalpinusiu žmogumi. Pranešame, darbą patalpinusio žmogaus, el. pašto adresą.
2. Jei nėra galimybės susisiekti su darbą patalpinusiu žmogumi, gali atsiųsti dokumentus, patvirtinančius Tavo, kaip darbo kūrėjo, autorystę. Tai turėtų būti kopija iš Tavo švietimo institucijos su informacija, kokiu metu švietimo įstaigoje buvo pristatytas darbas. Asmens dokumento kopija. Šiuos dokumentus gali atsiųsti el. paštu.
Informacija apie rašto darbus

Prie darbo pavadinimo esantis skaičius nurodo, kad Šperos.lt svetainėje yra keletas darbų tokiu pačiu pavadinimu. Pavyzdžiui pavadinimas "Fotosintezė (4)" nurodo, kad tai yra ketvirtas darbas tokiu pačiu pavadinimu.

Ištrauka iš darbo pateikiama prie rašinių, analizių ir interpretacijų. Prie individualių kūrybinių darbų, apie kuriuos geriausia spręsti iš pačio darbo. Ištrauka padės Tau išsirinkti tinkamiausią darbą.

Prie rašto darbo duomenų nurodome literatūros šaltinių skaičių, kuriuos darbo autorius pateikė. Nulis reiškia, kad autorius nenurodė, kokia literatūra rėmėsi rašydamas darbą.

Prie literatūros šaltinių sąrašo pažymime, kad darbe rasite nuorodas į šaltinius, kuriuos darbo autorius citavo.
Rašto darbų naudojimas

Niekas neturi išskirtinių teisių naudotis mūsų svetainės duomenų baze. Tačiau tai nereiškia, kad galima plagijuoti darbus, esančius mūsų svetainėje, ir pateikti juos ugdymo institucijose kaip savo.

Mūsų svetainės darbai gali būti naudojami kaip pavyzdys Tavo rašto darbams atlikti ir kaip papildomas literatūros šaltinis. Rašto darbe gali rasti tematinį literatūros sąrašą ar koncentruotą informaciją mokymuisi.

Negali plagijuoti mūsų svetainėje esančių darbų, negali pateikti darbų ugdymo institucijose kaip savo, negali kaupti darbų ir pardavinėti.
Šperos.lt svetainė

Šperos.lt svetainės kairėje pusėje spustelėjus ant "Prisijungimas" iškrenta lentelė, kurioje gali rinktis kaip nori prisijungti.
Kairėje lentelės pusėje yra įprastas prisijungimo būdas. Dešinėje lentelės pusėje yra 4 nauji prisijungimo būdai naudojant kitas svetaines: Facebook, Google, Yahoo, OpenID.
Norėdamas prisijungti su viena iš nurodytų svetainių, pasirink tą, kurioje esi užsiregistravęs ir naudojiesi dažniausiai. Paspaudus reikia šiek tiek palaukti, kol mūsų svetainė susisieks su Tavo pasirinktąja.

Jungiantis pirmą kartą, Tu nukreipiamas į pasirinktą svetainę. Svetainė pasiteirauja ar tikrai nori prisijungti ir ar leidi naudoti duomenis, tai yra – savo el. pašto adresą. Sutikus su šia sąlyga, Tu prijungiamas prie Šperos.lt svetainės. Registracijai užbaigti būtina įrašyti/susikurti vartotojo vardą.
Jungiantis antrą kartą į Šperos.lt per tą pačią svetainę prijungimas atliekamas jau automatiškai.
Paslaugų katalogas

Prisijunk su prie savo paskyros Šperos.lt. Skiltyje "Mano zona" paspausk ant "Paslaugos", tada ant "Nauja paslauga". Dabar Tau tereikia tinkamai išsirinkti ir aprašyti paslaugą, kurią ketini siūlyti kitiems.
Keli patarimai:
 • Norėdamas paskelbti paslaugą, pasirink el. paštą su kuriuo esi užsiregistravęs ir naudojiesi dažniausiai, taip ieškantys pagalbos galės greitai su Tavimi susisiekti.
 • Imkis darbų, kuriuos tikrai sugebėsi atlikti ir spėsi laiku. Nukentėję žmonės parašys atsiliepimą forume, tai suterš Tavo kaip paslaugos teikėjo vardą.
 • Rašant paslaugos skelbimą, stenkis tiksliai, logiškai išdėstyti savo teikiamas paslaugas. Priskirk savo paslaugą konkrečiai kategorijai, kuri Tau labiausiai tinka. Venk tuščiažodžiavimo, klaidų, "šveplos" kalbos.
 • Bendrauk su žmogumi užsisakiusi paslaugą. Informuok ką jau pavyko atlikti ir ką dar reikės, ko galbūt nepavyks padaryti. Nenustebink jo paskutinę dieną. Taip pavyks išvengti galimų nesusipratimų.

Jau patalpintos paslaugos skelbimą, už kreditus gali iškelti į sąrašo viršų. Mes siūlome tris teikiamos paslaugos iškėlimo lygius:
 • 1 lygis - viena Šperos.lt rankytė. Žalsva fono spalva.
 • 2 lygis - dvi Šperos.lt rankytės. Gelsva fono spalva.
 • 3 lygis - trys Šperos.lt rankytės. Rausva fono spalva.

Kuo didesnį lygį pasirenki, tuo aukščiau bus rodoma Tavo teikiama paslauga.

Paslaugos iškėlimas yra mokamas:
 • 1 lygis – 1 kreditas dienai.
 • 2 lygis – 2 kreditai dienai.
 • 3 lygis – 3 kreditai dienai.

Keli praktiški patarimai:
 • Atkreipk dėmesį į paslaugos teikėjo registracijos datą Speros.lt svetainėje. Daugiau pasitikėjimo turėtų suteikti paslaugos teikėjai, kurie turi sukaupę ne vienų metų patirtį.
 • Tikrink paslaugos teikėją: peržiūrėk Google paieškos sistemos rodomus rezultatus, peržiūrėk mūsų forumo atsiliepimus, ypatingai "Gėdos stulpo" pranešimus.
 • Atkreipk dėmesį į paslaugos teikėjo parašytą tekstą. Nerimtas paslaugos teikėjas - dažniausiai nerimtas paslaugos skelbimas, parašytas atmestinai su klaidomis arba „shveplai“.
 • Nenumesk darbo paslaugos teikėjui. Domėkis, dalyvauk, diskutuok, mokykis kartu – atmink tai turėtų būti tik pagalba Tau, o ne visiškas atsakomybės ir domėjimosi atsiribojimas.
RSS

Really Simple Syndication (RSS), verčiant iš anglų kalbos – paprastas informacijos perdavimo būdas. Tai tam tikras tekstinis formatas, leidžiantis perduoti internete skelbiamą informaciją į kompiuterį, neatsivertus dominančio interneto puslapio.

Kad galėtum naudotis RSS formatu, į savo kompiuterį turi įdiegti vieną iš RSS skaitymo programų: Google Reader, RSS Reader, FeedDemon, Abilon, Awasu. Taip pat gali naudoti savo naršyklę (Firefox, Internet Explorer 7, Opera).

Įdiegęs programą, turėsi nurodyti, iš kurio puslapio (adreso) nori gauti informaciją RSS formatu. Tuomet programa nuolat informuos apie atsinaujinusią ar pasipildžiusią informaciją. Vos tik naujiena pasirodys internete - tu iškart apie tai sužinosi.

Naudojantis programa, gaunamas žinutes galima patogiai susigrupuoti pagal temas, į perskaitytas ir naujas žinutes ir kt.

Šiuo metu RSS formatu iš svetainės gali gauti šią informaciją:
- Svetainės naujienos (http://www.speros.lt/naujienos/?rss)
- Skelbimai (http://www.speros.lt/skelbimai/?rss)
- Reikia! (http://www.speros.lt/reikia/?rss)
- Forumas (http://www.speros.lt/forumas/?rss)