Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Bendravimas su psichiniais ligoniais

Bendravimas su psichiniais ligoniais

Aprašymas

Įvadas. Asmenybės ir elgesio sutrikimai. Prievartinis (smurtinis) elgesys. Bandymas ar ketinimas nusižudyti. Psichikos ir elgesio sutrikimai vartojus psichoaktyviąsias medžiagas. Neuroziniai sutrikimai. Valgymo sutrikimai. Miego sutrikimai. Demencija. Šizofrenija. Išvados.

Ištrauka

Sveikata, pagal normatyvinį Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) apibrėžimą, yra daugiau nei laisvė nesirgti, laisvė nekentėti skausmų, laisvė per anksti nemirti. Tai yra natūrali žmogaus būsena, išreiškianti optimalias fizines, psichines ir socialines galimybes bei gerą savijautą, leidžianti patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Ši būsena turi būti saugoma arba grąžinama ligos ar sveikatos sutrikimų atvejais. Ji reiškia būti visiškai sveikam, o tai yra viena iš svarbiausių gyvenimo vertybių.
Gera psichinė sveikata- tai puiki galimybė siekti ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, būti naudingam visuomenei. Psichiškai sveikas žmogus- tai vientisa asmenybė, kurios visi psichiniai procesai suderinti. Jo tikrovės suvokimas neiškreiptas, jis sugeba prisitaikyti prie pakitusių gyvenimo sąlygų, susidoroti su iškilusiais sunkumais. Žmogaus mąstymas, emocijos, elgesys adekvatus. Jis sugeba valdyti neigiamas emocijas, atsparus frustracijai, save vertina teigiamai, pasitiki savimi, yra atsakingas, savarankiškas. Taip pat jis turi empatijos jausmą, yra atidus, pasitikintis, gebantis mylėti, užmegzti ir palaikyti ilgalaikius ryšius su kitais žmonėmis.
Gyvename sudėtingu laikmečiu, todėl kiekvienam žmogui tenka patirti stresą, baimę, nerimą, nusivylimų. Tai kenkia žmogaus sveikatai, jis gali susirgti, gali išsivystyti įvairių psichikos sveikatos sutrikimų. Tokiu būdu pažeidžiama psichinių procesų darna, sukeliami įvairūs keisti, nežinomi, dažnai bauginantys pojūčiai, jausmai, mintys, keičiasi žmogaus charakteris, elgesys. Ši būklė ryškiai skiriasi nuo visuotinai priimtinos psichikos sveikatos būsenos ir kelia grėsmę pačiam asmeniui ar aplinkiniams.
PSO duomenimis, visame pasaulyje 1,5 mlrd. žmonių turi psichikos sveikatos sutrikimų. Deja, šis skaičius vis didėja, niekas nėra apsaugotas. Vis daugėja rizikos veiksnių, sukeliančių šias ligas- skurdas, nedarbas, vienatvė, migracija, karai, socialinis-ekonominis neužtikrintumas. Tai veikia ir Lietuvos gyventojus.
Psichiatrija- mokslas apie psichinės sveikatos sutrikimus, asmenybės ir elgesio pakitimus. Psichiatrija tiria šių sutrikimų kilmę, jų vystymąsi, paplitimą, aprašo ir aiškina simptomus ir klinikinę eigą, diagnostiką, nurodo reabilitacijos metodus.
2004 m. psichikos sveikatos centruose užregistruoti 92858 asmenys, turintys psichikos sutrikimų. Moterys sudarė 61,0 %, vyrai – 39,0 %. 2005 m. psichikos sutrikimų turinčių asmenų buvo kiek mažiau – 92466; pakito procentinis vyrų ir moterų, turinčių psichikos sutrikimų santykis – vyrų padaugėjo iki 43,0 %, moterų sumažėjo iki 57 %. Tačiau kartu kito ir bendras Lietuvos Respublikos gyventojų skaičius.
Per 2005 m. į psiciatrijos ligonines paguldyta daugiau nei 50 tkst. žmonių su įvairiomis psichikos ligomis, kurių vidutinė hospitalizacijos trukmė 26,6 d.
Pacientai hospitalizuojami vadovaujantis Lietuvos Respublikos (LR) galiojančiu psichikos sveikatos priežiūros įstatymu. Jo tikslas yra nustatyti asmenų, kurie naudojasi psichikos sveikatos priežiūra, teises, psichikos sveikatos priežiūros tvarką ir kontrolę.
Pagrindinis šio įstatymo teiginys yra tas, kad pacientai negali būti diskriminuojami dėl rasės, lyties, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo ar įsitikinimų. Psichikos ligoniai turi visas socialines, politines, ekonimines, kultūrines teises. Jie negali būti diskriminuojami dėl jų psichikos sutrikimo.
Žinoma, su sutrikusios psichikos žmonėmis galime susidurti kiekvienas, tačiau gydytojai psichiatrai ir psichiatrinės specializacijos slaugytojai su šiais žmonėmis susiduria kasdien.
Gydytojo ir paciento bendravimo forma yra labai svarbi, tačiau kaip ten bebūtų, slaugytojas su pacientais praleidžia daugiausiai laiko, turi artimiausią kontaktą.
Kiekvienam svarbu žinoti, kad su skirtingus psichikos sutrikimus turinčiais žmonėmis bendraujama skirtingai.


TIKSLAS: Sužinoti, koks yra bendravimas su psichiniais ligoniais.
Uždaviniai :
1. Išsiaiškinti, kaip slaugytoja turi bendrauti su psichiniais ligoniais.
2. Išsiaiškinti, kokias turi asmenines savybes turėti slaugytoja, norint tinkamai bendrauti su psichiniais ligoniais.
3. Išsiaiškinti, kas yra šizofrenija ir demencija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSlaugos referatas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis18.26 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas su psichiniais ligoniais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • D. Baraldsnes
Pasidalink su draugais