Išplėstinė paieška
 
 

12 Olimpo dievų

Aprašymas

Pratarmė. Dzeusas. Mitai susiję su Dzeusu. Dzeuso kova prieš Kroną. Kova su Tifoėju. Hera. Pagrindinis mitas susijęs su Hera. Atėnė. Mitai susiję su Atėne. Atėnės gimimas. Atėnės pergalė prieš Arachnę. Artemidė. Mitas susijęs su Artemide. Arėjas. Poseidonas. Hermis. Mitas susijęs su Hermiu. Hermis pagrobia Apolono karves. Apolonas. Mitai susiję su Apolonu. Dafnė. Afroditė. Mitas susijęs su Afrodite. Pagalba Pigmalionui. Hefaistas. Mitas apie Hefaisto gyvenimą. Hefaisto gimimas. Demetra. Mitas apie Demetrą. Triptolemo dovana. Hestija.

Ištrauka

Graikų mitologija yra dažniausiai skirstoma į archajinę ir klasikinę. Pastarasis laikotarpis laikomas Olimpo dievų, grožio ir harmonijos pergalė prieš chaosą. Graikų dievai gyveno erdvėje tarp dangaus ir žemės, tačiau rinkdavosi ant Olimpo kalno. Pagal tai jie vadinami Olimpo dievais. Visa Olimpo dievų visuma vadinasi Panteonas. Jam priklauso dvyliką dievų, tai – Dzeusas, Hera, Atėnė, Apolonas, Artemidė, Afroditė, Arėjas, Poseidonas, Demetra, Hefaistas, Hermis ir Hestija. Olimpo mitologijoje vyrauja indoeuropietiškas pradas. Kiekvienas Olimpo dievas turėjo savo funkcijas, tačiau vyriausias dievas buvo Dzeusas.
Dzeusas – vyriausias dievas, apsiėmęs globoti ir tvarkyti dangų. Taip pat jis dievų ir žmonių dievas. Dzeusas - graikiškos kilmės vardas, reiškiantis "šviesus dangus" Vyriausias dievas turėjo brolių ir seserų bei žmonas. Romėnų mituose Dzeusas atitininka Jupiterį.
Mitai susiję su Dzeusu

Dzeuso kova prieš Kroną

Jo tėvas Kronas bijodamas, kad jo vaikai gali pasielgti taip kaip jis pasielgė su savo tėvu , liepė savo žmonai Rėjai atnėšt naujagimius ir jis juos prarydavo. Krono žmona Rėja bijodama, kad neteks ir paskutinio vaiko pabėgo i Kretos salą ir ten pagimdė Dzeusą. Praėjus daugeliui metų Dzeusas sukilo prieš savo tėvą Kroną ir privertė atryti savo brolius ir seseris . Šitaip prasidėjo kova su Kronu ir titanais dėl pasaulio valdžios. Kova buvo sunki Olimpo dievams, tačiau Dzeusas į pagalbą pasikvietė kiklopus, jie nukalė griaustinius, kuriuos Dzeusas savidė į titanus. Karas truko apie dešimt metų, bet nei viena nei kita puse nelaimėjo. Tada Dzeusas pasiryžo išleisti iš žemės gelmių siaubūnus, jie mėtė kalnų viršūnes į titanus, kurie artinosi prie Olimpo. Galiausiai tittanai neišlaikė ir buvo nugalėti.
Kova su Tifoėju

Tačiau kova taip ir nesibaigė. Žemė – Gaja užsirūtstino ant Dzeuso, kad jis niekingai nubaudė jos vaikus titanus. Todėl ji susituokė su Tartaru ir pagimdė baisią, šimtagalvę, žmogaus liemeniu pabaisą Tifoėją .jis staugdavo šiurpiai, staugimas primindavo tukstančio šūnų lojimą ir liūtų riaumojimą. Žemė drebėjo nuo Tifoėjo žingsnių, tačiau bebaimis Dzeusas nepabūgo ir puolė tą pabaisą. Taip jis supleškino visas šimtą jo galvų. Tai buvo paskutinioji Olimpo dievų kova. Daugiau nieks jiems nesipriešino ir jie galėjo ramiai valdyti pasaulį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVisuotinės istorijos referatas
KategorijaIstorija >  Visuotinė istorija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis20.62 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 12 Olimpo dievu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais