Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Kolektyvinės sutarties samprata ir rūšys

Kolektyvinės sutarties samprata ir rūšys

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Kolektyvinės sutarties samprata. Darbo kodekso nuostatų aprašymas. Kolektyviniai darbo santykiai. Kolektyvinės sutarties rūšys. Nacionalinė, šakos ir teritorinė kolektyvinė sutartis. Įmonės kolektyvinė sutartis. Kolektyvinės sutarties maketas. Išvados.

Ištrauka

Pereinant prie rinkos ekonomikos sąlygų iš esmės naują kokybę įgavo ir darbo santykiai, darbuotojų ir darbdavių tarpusavio santykių reguliavimas. Niekam nebeliko abejonių, kad detalus įstatyminis darbo santykių reguliavimas nesudaro tinkamų ir optimalių sąlygų rinkos plėtrai ir, maža to, neužtikrina absoliučių darbinių ir socialinių garantijų darbuotojams. Tai paskatino plėtoti kolektyvinius darbo santykius, suteikiant kuo daugiau galimybių darbuotojams ir darbdaviams, jų organizacijoms aktualius darbo ir su jais susijusius socialinius ir ekonominius klausimus spręsti derybomis. Tačiau buvo aišku, kad pavienio darbuotojo, neginčijamai silpnesnės darbo santykių šalies, galimybės paveikti darbdavį yra minimalios. Tik organizuota žmonių grupė gali paveikti ekonomiškai stipresnę šalį ir suteikti savo interesams civilizuotą teisinę formą. Todėl darbo santykių srityje buvo imtasi skatinti kolektyvinius darbuotojų ir darbdavių santykius, kurie apima profesinių sąjungų ir darbuotojų organizacijų veiklą, kolektyvines derybas, kolektyvinių sutarčių pasirašymą, streikų ir lokautų teisę. Kolektyvinės sutarties svarbą turėtų įvertinti ir darbdavys, kuriam Lietuvos Respublikos darbo kodeksas suteikia išimtines teises, kai kuriose darbo santykių srityse išplėsti ir apsaugoti savo poziciją. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad nei vienas kitas dokumentas neleidžia darbdaviui praplėsti savo teisių, tik kolektyvinė sutartis.
Darbo objektas – kolektyvinė sutartis.
Darbo tikslas – pateikti kolektyvinės sutarties sampratą ir aprašyti kolektyvinės sutarties rūšis.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti kolektyvinės sutarties sampratą.
2. Aprašyti darbo kodekso nuostatas.
3. Aptarti kolektyvinius darbo santykius.
4. Pateikti kolektyvinės sutarties rūšis ir jas aprašyti.
5. Aptarti kolektyvinės sutarties maketą.
Darbą sudaro 18 pulapių. Jame atliekama internetinės duomenų bazės analizė.
Darbą sudaro dvi dalys. Pirmojoje dalyje pateikiama kolektyvinės sutarties samprata, aptariamos darbo kodekso nuostatos bei kolektyviniai darbo santykiai. Antrojoje dalyje aprašomos kolektyvinės sutarties rūšys bei kolektyvinės sutarties maketas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis56.93 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Kolektyvines sutarties samprata ir rusys [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. dr. Gintaras Žilinskas
Pasidalink su draugais