Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokslas ir švietimas>Jono Laužiko pedagoginės idėjos ir darbai

Jono Laužiko pedagoginės idėjos ir darbai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Jono Laužiko biografija. Jono Laužiko pedagoginės idėjos ir darbai.

Ištrauka

Kalbant apie žmogų, vertinant jo darbus visada reikia turėti galvoje epochą, tą socialinę aplinką, kurioje žmogus gyveno ir dirbo.
Asmenybė formuojasi ir tiesiogiai atsiskleidžia socialinėje individo buityje per jo sąmonės turinį, kurį užpildo to meto gamtinė, ypač visuomeninė, aplinka. Asmenybė visada priklauso tam tikrai epochai, nacijai, klasei, grupei, kuri ir lemia asmenybės esmę. Tai yra istorinė, socialinė kategorija.
Reikia pasakyti, kad ne visada socialinė aplinka palanki asmenybei atsiskleisti, jos saviraiškai. Tačiau atsiranda individualybių, kurios prašoka savo epochą, atneša žmonijai naujų idėjų, praturtina visuomeninę patirtį plačiais apibendrinimais, nestandartiniais sprendimais. Tai žmonės ryžtingo charakterio, gilaus proto, nestandartinio mąstymo ir tvirtos valios.
XX amžius lietuvių tautai buvo didelių išbandymų amžius, sužlugdęs ir pražudęs ne vieną asmenybę. Tauta kentė sunkią carinės Rusijos priespaudą, kurią, kilus Pirmajam pasauliniam karui, pakeitė kaizerinės Vokietijos okupacija. Po sunkių Nepriklausomybės kūrimo kovų, sostinės Vilniaus ir jo krašto netekties, buvo trumpas Nepriklausomos Lietuvos valstybės laikotarpis ir vėl užgriuvo sunkiausi išbandymai: žiauri, neturinti pavyzdžio bolševikinės SSRS ir hitlerinės Vokietijos okupacija: masinės žudynės, trėmimai, sąmoningas tautos intelekto naikinimas jai primetant svetimą gyvenimo, net galvojimo būdą. Ir visa tai turėjo pakelti ant savo pečių maža lietuvių tauta, netekusi trečdalio gyventojų.
Prieš apžvelgdama šio laikotarpio mokslininko pedagogo Jono Laužiko darbus, jo veiklą, papasakosiu apie jo gyvenimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMokslo ir švietimo referatas
KategorijaPedagogika >  Mokslas ir švietimas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis12.06 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasLituanistikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jono Lauziko pedagogines idejos ir darbai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Dautaras
Pasidalink su draugais