Išplėstinė paieška
 
 

Plieno gavyba

  
 
 
1234567
Aprašymas

Plienas. Plieno gavyba deguoniniuose konverteriuose. Deguoninio konverterio konstrukcija. Lydymo technologija. Plieno gavyba marteno krosnyse. Marteno krosnies darbo schema. Plieno gavyba elektrinėse lydkrosnėse. Plieninių luitų kristalizacija ir sandara. Plieno išpilstymas.

Ištrauka

Plienas – tai geležies ir anglies lydinys, turintis iki 2% anglies su pastoviomis jame priemaišomis: siliciu, manganu siera ir fosforu.Palyginus su ketumi plienas turi geresnes fizines – mechanines savybes: jį galima kalti, valcuoti, pasižymi didesniu stiprumu, plastiškumu, gerai apdirbamas pjovimu.
Minkštas plienas, kuriame yra ne mažiau kaip 0,25% anglies, nesigrūdina, tačiau yra plastiškas, gerai susivirina, lengvai kalamas.
Pagrindinė medžiaga plieno gavybai:
• perdirbamasis ketus (skystas arba luitinis)
• metalo laužas
• geležies rūda
Ketų perdirbant į plieną, iš ketaus pašalinamas anglies, mangano, silicio ir kitų priemaišų perteklius. Ketaus anglis susijungdama su deguonimi pavirsta dujomis (anglies monoksidas Co), kurios išgaruoja. Kitos priemaišos pavirsta oksidais, kurie netirpsta ar mažai tirpsta metale (silicio oksidas, mangano oksidas ir kiti) jie iškyla į išlydyto metalo paviršių ir kartu su fliusais sudaro šlaką.
Metalurgijoje naudojami šie plieno gavybos būdai:
1. konverterinis
2. marteninis
3. elektrinis
Šiuo metu plienas daugiausia lydomas deguoniniuose konverteriuose, lankinėse lydkrosnėse ir Marteno krosnyse.

Plieno gavyba deguoniniuose konverteriuose

Konverteriuose plienas lydomas iš skysto pedirbamojo ketaus , plieno laužo (iki 30%) ir kalkių.
Naudojant konvertinį būdą, per skystą ketų įpiltą į konverterį, pučiamas oras, kurio deguonis oksiduoja anglį ir kitas priemaišas. Vienintelis šilumos šaltinis yra į ketaus sudėtį įeinančių elementų cheminės oksidacijos reakcijos, kurių išskiriamos šilumos pilnai pakanka plienui įkaitinti iki 17000C. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedžiagotyros namų darbas
KategorijaInžinerija >  Medžiagotyra
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis225.15 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Plieno gavyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Paulauskienė
Pasidalink su draugais