Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Rangos sutartis (4)

Rangos sutartis (4)

Aprašymas

Įvadas. Rangos sutartis. Rangos sutarties rūšys. Vartojimo ranga. Statybos ranga. Projektavimo ir tyrinėjimo darbų rangos sutartis. Rangos darbai, finansuojami iš valstybės ar savivaldybių biudžeto. Mokslinio tyrimo, bandomieji, konstravimo ir technologiniai darbai. Rangos sutarties forma ir turinys. Sutaries šalys. Rangos sutartis ir kiti teisės institutai. Praktinė dalis.

Ištrauka

Kasdien Lietuvos Respublikos gyventojai sudaro daugybę sutarčių, tarp kurių nemažą dalį užima rangos sutartys, kurių yra net penkios, tai: vartojimo, statybos, projektavimo ir tyrinėjimo darbų, rangos darbai, finansuojami iš valstybės ar savivaldybių biudžeto, mokslinio tyrimo, bandomieji, konstravimo ir technologiniai darbai.
Rangos sutartys glaudžiai susiję su kitomis civilinių sutarčių rūšimis. Jos specifika lemia ir tam tikrą problematiką atskiriant ją nuo darbo sutarties. Rangos sutartimi viena šalis įsipareigoja "atlikti tam tikrą darbą", o kita šalis "už jį sumokėti", toks apibrėžimas net ir lingvistikai yra artimas darbo sutarties sampratai (darbuotojas "įsipareigoja dirbti" tam tikrą darbą, o darbdavys "mokėti darbuotojui"). Tačiau rangos sutartyje būtinas elementas ir darbo rezultato perdavimas užsakovui. Taigi, nors pagal abi sutartis ir atliekamas darbas, tačiau rangos atveju būtinas ir rezultatas.
Tikslai ir uždaviniai.
Taigi šio darbo tikslas išanalizuoti rangos sutartį, jos rūšis, sutarties šalis, bei skirtumus tarp rangos sutarties bei darbo sutarties.
Siekiant nurodyto tikslo, darbe keliami šie uždaviniai:
1. Atskleisti rangos sampratą;
2. Pateikti ir apibūdinti rangos rūšis;
3. Atskleisti rangos sutarties formos ir turinio reikalavimus;
4. Išanalizuoti rangos sutarties šalių teises ir pareigas;
5. Pateikti rangos ir darbo sutarties skirtumus.
Darbo šaltiniai.
Pagrindiniai šaltiniai, kuriais remiamasi darbe: Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas bei Civilinio proceso kodeksas, Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. Rengiant šį darbą taip pat buvo naudojama Vasarienės D., Kapočiūtės J., Tiažkijus V. Ir kitų autorių specialioji literatūra, taip pat buvo naudojamasi internetinėmis svetainėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės namų darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis36.36 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rangos sutartis (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Aušra Masandukaitė
Pasidalink su draugais