Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Viešojo intereso gynimo ypatybės civiliniame procese

Viešojo intereso gynimo ypatybės civiliniame procese

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Viešojo intereso sąvokos reikšmė. Prokuroro vaidmuo ginant viešąjį interesą. Valstybės ir savivaldybės institucijų bei kitų asmenų veikla ginant viešąjį interesą. Darbo metodai ir priemonės. Mokslinės literatūros analizės metodas. Teisinių dokumentų analizės metodo pagrindimas. Sunkumai ir kliūtys, su kuriais susidurta darbo rengimo metu. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Praktiniai viešojo intereso gynimo aspektai. Prokurorų, ginančių viešąjį interesą, statistinė analizė. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus, ginant vaikų interesus, statistiniai duomenys. Išvados.

Ištrauka

Dažnai kalbant apie viešąjį interesą, manoma, kad omenyje turimas valstybės interesas. Tačiau ši nuomonė nėra visiškai teisinga. Dabartiniame lietuvių kalbos žodyne (2000) žodis "viešas" aiškinamas kaip visiems skirtas, visuomenės naudojamas, atviras, neslaptas; žodis "interesas" apibūdinamas kaip svarbus, rūpimas dalykas, reikalas ar nauda. Taigi viešojo intereso sąvoką galima aiškinti kaip visiems skirtą ar rūpimą dalyką, reikalą, kurio gynimu suinteresuota visuomenė. Viešasis interesas- tai visų pirma visuomenės interesas, kurį valstybė savo įstatymais privalo ginti ir atstovauti.
Galimybė ginti viešąjį interesą, bei atstovauti valstybės ar visuomenės interesus suteikta prokurorui, bei valstybės ir savivaldybių institucijoms, ar atskiriems pareigūnams.
TEMOS AKTUALUMAS: Nagrinėjant kiekvieną ginčą teisme neabejotinai egzistuoja viešasis - visuomenės interesas. Viešojo intereso bylinėjimasis teisinei sistemai daro didžiulę įtaką: tai skatina interpretuoti įstatymus, aiškinti konstitucijoje, statutuose įtvirtintas teises ir laisves, kurios yra pažeidžiamos. Viešasis interesas yra susijęs su būtinybe apsaugoti ir apginti silpnesniosios ginčo šalies teises, teisėtus interesus bei teisėtus lūkesčius. Su viešuoju interesu susiduriama kasdien, tačiau viešasis interesas nėra plačiai išanalizuotas. Išsamiai viešojo intereso gynimo problemas civiliniame procese išnagrinėjo E. Krivka (2006), taip pat viešąjį interesą ir jo esminius gynimo principus nagrinėjo V. Mikelėnas (1997).
DARBO PROBLEMA: kas yra viešasis interesas, kas turi teisę ginti viešąjį interesą, kokiais būdais ginamas viešasis interesas.
TYRIMO OBJEKTAS: viešojo intereso gynimo ypatybės.
TYRIMO TIKSLAS- išanalizuoti viešojo intereso gynimo ypatybes civiliniame procese, taip pat išsiaiškinti kokiais būdais Lietuvoje ginamas viešasis interesas.
TYRIMO UŽDAVINIAI:
1. Apibūdinti viešojo intereso sampratą civiliniame procese.
2. Išanalizuoti kas ir kokiais būdais gali ginti viešąjį interesą.
3. Išanalizuoti praktinius viešojo intereso gynimo aspektus teismų praktikoje.
4. Išnagrinėti statistinius duomenis, susijusius su viešojo intereso gynimu.
METODAI: mokslinės ir publicistinės literatūros analizė, teisinių aktų analizė bei kontent analizė.
Darbo struktūra: pirmame skyriuje nagrinėjama ir viešojo intereso sąvoka ir samprata taip pat analizuojama viešojo intereso gynimo sistema, subjektų, turinčių įgalinimus ginti viešąjį interesą kompetencija, teisės ir pareigos. Darbe aptariamas prokuratūros – kaip pagrindinės institucijos, atsakingos už viešojo intereso gynimą – dalyvavimas ginant viešąjį interesą valstybiniame valdyme. Toliau darbe analizuojama valstybės ir savivaldybės institucijų bei kitų asmenų veikla, ginant viešąjį interesą valstybiniame valdyme.
Antrajame skyriuje aptariama ir paaiškinama kaip buvo renkami duomenys, taip pat aprašomi tyrimo etapai.
Trečiame skyriuje aptariami išnagrinėti rezultatai.
Profesinės kompetencijos:
1. Suvokti teisės raidos dėsningumus ir suvokti teisę, kaip sistemą.
2. Mokėti naudotis teisės norminiais aktais.
3. Gebėti suvokti teisinę aplinką ir mokėti konsultuoti.
4. Mokėti parengti teisės norminį aktą.
5. Sugebėti teisingai kvalifikuoti teisės pažeidimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Dydis67.78 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo intereso gynimo ypatybes Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Liutkienė
Pasidalink su draugais