Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Hipotekos samprata

Hipotekos samprata

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Hipotekos samprata. Hipotekos sąvoka. Hipotekos rūšys. Priverstinė ir sutartinė hipoteka. Hipotekos objektas. Hipotekos įregistravimas. Hipotekos perleidimas ir įkeitimas. Skolos išieškojimas hipotekinio kreditoriaus naudai. Hipotekos pasibaigimo pagrindai. Hipotekos registro veiklą reglamentuojantys teisės aktai. Išvados.

Ištrauka

Juridiniai ir fiziniai asmenys savo ūkinei veiklai ar kitoms reikmėms vis dažniau ima paskolas. Skolinių įsipareigojimų vykdymas gali būti užtikrinamas turto įkeitimu, kurį reglamentuoja Lietuvos Respublikos hipotekos ir Kilnojamo turto įstatymai. Šiems įstatymams įgyvendinti buvo sukurtas į valstybės teisinę sistemą integruotas viešas Hipotekos registras, atliekantis turto įkeitimo registravimo, išieškojimo iš įkeisto turto funkcijas ir teikiantis visuomenei informaciją apie kilnojamo ir nekilnojamo turto įkeitimo sandorius.
Lietuvos Hipotekos registras, kaip pilnai kompiuterizuota sistema su viena centrine duomenų baze, veikia jau dvejus metus. Tai efektyvus ir patikimas, atviras visuomenei bei integruotas į bendrą registrų sistemą registras, kuris sudaro palankias sąlygas vystyti kreditavimą Lietuvoje.
Darbo objektas: hipoteka.
Darbo tikslas: apibrėžti hipotekos sampratą.
Darbo uždaviniai: įvardinti, kas yra hipoteka, paaiškinti hipotekos rūšis, nurodyti, kas yra hipotekos objektas, išanalizuoti hipotekos įregistravimą ir jos perleidimą ir įkeitimą, išnagrinėti skolos išieškojimą hipotekinio kreditoriaus naudai, įvardinti hipotekos pasibaigimo pagrindus ir nurodyti, kokie yra teisės aktai, reglamentuojantys hipotekos registro veiklą.
Svarbiausia naudota literatūra: buvo remtasi knygomis "Civilinė teisė" (1997) ir "Lietuvos teisės pagrindai"(2004), viena knyga PDF formatu, t.y. Giedrės Ivavičiūtės "Hipoteka" (2008), Lietuvos Respublikos Civiliniu kodeksu ir kitais įstatymais ir vienu internetiniu šaltiniu.
Darbo struktūra ir apimtis: darbą sudaro įvadas, 2 dalys, išvados ir literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis24.13 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hipotekos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • G. Žilinskas
Pasidalink su draugais