Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Namuose teikiamos paslaugos, namų tvarkymas, maisto ruošimas

Namuose teikiamos paslaugos, namų tvarkymas, maisto ruošimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Socialinės paslaugos. Pagalbos namuose paslaugos. Namų tvarkymas. Maisto ruošimas. Išvados.

Ištrauka

Niekas iš mūsų nenori būti ligoniu ar slaugomuoju ir priklausyti nuo kitų žmonių pagalbos ir rūpestingumo. Tačiau daugelio žmonių gyvenimas susiklosto būtent taip. Kai atsiranda fizinė priklausomybė nuo kitų žmonių padidėja noras išlikti savo įprastinėjė aplinkoje, savame bute, šalia savo artimųjų, draugų. Iš istorijos žinome, kad žmonėms reikėjo rūpinimosi ir jais buvo rūpinamasi ilgus amžius. Slaugyti daugelį metų sergančius lėtinėmis ligomis ligonius namie yra sunku. Jiems reikia sudaryti sąlygas, labiausiai atitinkančias sveikatos būklę. Sergama įvairiomis lėtinėmis ligomis. Taip pat senyvame amžiuje ypač dažnai prireikia medikų pagalbos ir slaugos. Judesių suvaržymas ar paralyžius apsunkina kasdieninę veiklą ir atsiranda ilgalaikė priklausomybė nuo aplinkinių pagalbos bei slaugos. Apsisprendimas slaugos reikalaujantį šeimos narį slaugyti namuose liečia visus tos šeimos narius. Jau pačioje slaugos pradžioje yra labai svarbu teisingai suvokti gaunamą informaciją ir nurodymus, o tam reikia laiko. Socialinės rūpybos skyriaus darbuotojų kasdieninis arba nereguliarus dalyvavimas slaugant ligonį namuose gali labai palengvinti šeimos narių darbą ir tuo pačiu juos apsaugoti nuo pervargimo.Ši pagalba yra labai efektyvi tuo atveju, jeigu slaugyti reikia be pertraukų visas 24 valandas arba ligoniui yra būtinos sudėtingos procedūros. Ilgainiui reikia įvertinti esamą situaciją, vis iš naujo nuspręsti, ar naudojamos slaugos priemonės bei slaugą atliekančių asmenų jėgos yra pakankamos, ar reikalinga papildoma parama iš šalies. Slaugantysis privalo savo sveikatą bei poreikius vertinti taip pat rimtai, kaip ir ligonio norus bei lūkesčius.
Šio darbo tikslas: informuoti visuomenę apie socialines paslaugas į namus.
Referate aprašoma, kokios yra pagalbos į namus paslaugos, kas yra socialinis darbas. Taip smulkiai aprašoma, kaip pritaikyti butą slaugai, koks turi būti ligonio kambarys, kokia
turi būti ligonio lova. Kitame skyriuje rašoma apie maisto ruošimą. Aprašoma, koks turi būti sergančio žmogaus maistas, kaip patiekiamas valgis ir gėrimas. Taip pat supažindinama, kokia svarbi yra maisto įvairovė mažai judančiam žmogui, pateikiama keli maisto ruošimo receptai, išvados.

Socialinės paslaugos – tai paslaugos, kuriomis suteikiama pagalba asmeniui (šeimai), dėl amžiaus, neįgalumo, socialinių problemų iš dalies ar visiškai neturinčiam, neįgujusiam arba praradusiam gebėjimus ar galimybes savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
Socialinės paslaugos gali būti teikiamos tiek socialinių paslaugų įstaigose (socialinės globos namuose, šeimynose, laikino gyvenimo namuose, dienos socialinės globos centruose, savarankiško gyvenimo namuose, socialinės priežiūros centruose, bendruomeninėse įstaigose ir kt.), tiek asmens namuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSlaugos referatas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Dydis37.57 KB
Švietimo institucijaKauno statybininkų mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Namuose teikiamos paslaugos namu tvarkymas maisto ruosimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno statybininkų mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A. Masaitienė
Pasidalink su draugais