Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Sveika gyvensena ir higiena>Sveika ir racionali mityba vaikystėje

Sveika ir racionali mityba vaikystėje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - aprašyti sveika ir racionalia mityba vaikystėje. Mityba ir maistas. Racionali mityba – vaiko sveikatos šaltinis Svarbios mitybos sudedamosios dalys. Žmogaus kūno sudėtis. Racionali ir sveika mityba. Sveikos mitybos principai. Maisto produktų derinimas. Sveikos mitybos principai. Mitybos rėžimas. Mitybos klaidos. Sveikos mitybos piramidė. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Sveikatos pagrindas – racionali mityba. Sveika mityba padeda saugoti ir stiprinti sveikatą, išvengti daugelio ligų. Sveika mityba daro poveikį fiziniam ir protiniam žmogaus vystymuisi. Kaip maitinamės patys, taip mokome maitintis ir savo vaikus. O jų augančiam organizmui ypatingai svarbi sveika ir racionali mityba.

TIKSLAS- aprašyti sveika ir racionalia mityba vaikystėje.

UŽDAVINIAI :
1. Apžvelgti racionalią ir sveiką vaikų mitybą.
2. Paanalizuoti sveikos racionalios mitybos ypatumus.
Bet kurio amžiaus vaikui, kad jis augtų sveikas, normaliai vystytųsi, reikia visų maisto medžiagų: baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių druskų (makro- ir mikro-elementų), vandens. Vienų ar kitų medžiagų pertekius arba trūkumas maiste gali sukelti nemažų sveikatos sutrikimų.
Racionali mityba yra tokia, kai organizmas iš maisto gauna tiek energijos, kiek išeikvoja. Energijos poreikiai priklauso nuo vaiko amžiaus, lyties, kūno sudėjimo, metų laiko, klimatinių sąlygų ir ypač nuo vaiko fizinio aktyvumo ir protinės veiklos. Ramybės (poilsio) metu maisto medžiagų ir energijos naudojama daug mažiau nei dirbant fizinį ar protinį darbą. Pagrindinei medžiagų apykaitai sunaudojama apie 60% visos energijos. Kuo mažesnis vaikas, tuo daugiau energijos jis sunaudoja augimui ir vystymuisi (vidutiniškai 15%).
Augančiam vaikui maistas yra ne tik energetinė, bet ir statybinė medžiaga, kuri naudojama gyvybinėms veiklos procese suirusiems audiniams atstatyti ir naujiems formuoti. Todėl labai svarbu ne tik maisto kiekis, bet ir jo kokybė. Maisto kokybę pirmiausiai rodo jo cheminė sudėtis ir gaunamų kalorijų kiekis. Vaiko organizmo reikmes geriausiai patenkina mišrus maistas, t.y. sudarytas iš gyvulinės ir augalinės kilmės produktų. Labai svarbu, kad vaiko maiste būtų pakankamai angliavandenių, baltymų, riebalų, mineralinių druskų, vitaminų ir vandens. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSveikos gyvensenos ir higienos referatas
KategorijaMedicina >  Sveika gyvensena ir higiena
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis393.59 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveika ir racionali mityba vaikysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Strazdienė
Pasidalink su draugais