Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Rašymo ir raštinės prekės

Rašymo ir raštinės prekės

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Prekių kokybei keliami. Reikalavimai. Kokybės standartai ir užtikrinimas. Teisiniais aspektais. Popieriaus ir kartono apžvalga. Bendrosios popieriaus ir kartono. Savybės. Kartono charakteristika. Kartono asortimentas. Popieriaus asortimentas. Popieriaus ir kartono formato nustatymas. Rašymo, piešimo, orgtechnikos (prototechnikos). Prekių asortimentas. Prekių laikymo sąlygos.

Ištrauka

Žodis popierius kilęs iš graikiško žodžio papyros ir lotyniško žodžio papirus . Iš augalo papiruso kadaise buvo gaminama rašomoji medžiaga.Pagal šį žodį popierius vadinamas ir daugelyje kitų kalbų, pvz., anglų paper , vokiečių papier.
Popieriaus išradėju laikomas Cai Lunas (Kinija), 105 metais pirmasis aprašęs popieriaus gamybą. Kinai augalinę žaliavą rankiniu būdu trindavo akmeniniuose grūstuvuose su vandeniu. Skystą plaušinę masę semdavo semiamąją forma, ant rėmo ištemptu tinkleliu. Nutekėjus vandeniui, ant tinklelio likdavo plonas susipynusių plaušų sluoksnis. Taip suformuotą popieriaus lapą perkeldavo ant audeklo, nuspausdavo, džiovindavo, lygindavo, pjaustydavo. Kinai popieriaus gamybos būdą ilgai slėpė. Tik 610 metais popierių pradėjo gaminti japonai. 751 šį popieriaus gamybos būdą iš kinų belaisvių sužinojo arabai. Jie pradėjo naudoti kanapinius, lininius, vėliau ir medvilninius skudurus. Juos pjaustydavo, virindavo katiluose su kalkėmis, mirkydavo, po to trindavo grūstuvuose. Tokia popieriaus žaliava buvo naudojama iki XIX a. Iš arabų popieriaus gamyba paplito Egipte, Šiaurės Afrikoje, apie XII a. pasiekė Ispaniją, vėliau ir kitas Europos šalis.
Lietuvoje popierius iš skudurų buvo gaminamas jau XVI a. jis buvo geros kokybės, turėjo vandenženklius (vytį, tulpes, varpus, žuvis, raides ) . Buvo vartojamas Lietuvos raštinėse ir spaustuvėse, eksportuojamas. Jį vartojo karališkoji Varšuvos kanceliarija ir Maskvos didžioji kunigaikščio raštinė. XIX a. 8-ame dešimtmetyje popieriaus gamybai buvo pradėta naudoti medienos masė. Pirmoji popieriaus gaminimo mašina (angliška) pradėta naudoti 1845 m. Vilniuje, Kučkuriškių popieriaus dirbtuvėje, antroji – 1854 m. Naujų Verkių dirbtuvėje.
Tikslas: išanalizuoti rašymo ir raštines prekes.
Uždaviniai: 1. Nagrinėjamų prekių grupės klasifikacija, asortimentų įvairovė.
2. Analizuojamų prekių žaliavos ir medžiagos, prekių sandara ir savybės.
3. Analizuojamų prekių cheminės medžiagos ir preparatų simboliai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita namų darbas
KategorijaKita
TipasNamų darbai
Apimtis11 puslapių 
Dydis19.98 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rasymo ir rastines prekes [speros.lt].doc
 
  • Namų darbai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • V. Bradauskienė
Pasidalink su draugais