Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Architektūra ir dizainas>Vertingų istorijos, meno, architektūros paminklų aprašymas

Vertingų istorijos, meno, architektūros paminklų aprašymas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Architektūros paminklai. Miesto gynybinių pilių liekanos su Medininkų – Aušros vartais ir artilerijos bastionu. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia. Rokiškio bažnyčia. Stelmužės bažnyčia ir varpinė, Palūšės bažnyčia ir varpinė. Dailės paminklai. Jono Biliūno antkapinis paminklas, A. Baranausko paminklas Anykščiuose, Dekoratyvinė skulptūra "Eglė Žalčių karalienė". Kryžių paminklai. Aušros vartų Madona. Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino paminklas. Laisvės paminklas, Žemaitės paminklas. Istorijos paminklai. Rasų kapinės. Bernardinų kapinės. Išvados. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Mūsų gimtasis kraštas neišsenkantis lobynas pažinimui, naujiems įspūdžiams ir reginiams. Mes patys galime kurti pačius netikėčiausius kelionių maršrutus, kurie suteiktų galimybę susipažinti su vertingais paminklais ir atrasti neatrastą.
Kaip žinia, šiandien apie 350 vertingų objektų yra patrauklūs tiems, kurie domisi istorijos, meno ir architektūros paminklais. Tačiau informacijos ir propagavimo trūkumas, objektų neparengimas Lietuvoje yra pagrindinė problema, kuri atitolina žmones nuo susipažinimo su jais. Taigi šio referato tikslas aprašyti vertingus architektūros, meno (dailės), ir istorijos paminklus.
Architektūros paminklus sudaro sodybos, rūmai, vilos, pilys ir jų liekanos, bažnyčios, statiniai ir jų ansambliai. Lietuvoje yra labai daug puikių architektūros paminklų, iš kurių svarbu paminėtini šie: Miesto gynybinių pilių liekanos su Medininkų – Aušros vartais ir artilerijos bastionu, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia (Vilnius), Rokiškio bažnyčia, Bažnyčia ir varpinė (Zarasų rajonas Stelmužės kaimas). Taip pat Kauno pilies liekanos, Raudonės pilis, Panemunės pilis, Medininkų pilies liekanos.
Viena iš svarbiausių dvasinės kultūros dalių yra menas. Menininkų sukurti vaizdai veikia žmonių mintis, valią, jausmus ir dėl to yra labai reikšmingi. Visi dailės paminklai turi mokslinę, istorinę ir estetinę vertę. Jie atlieka kultūrinę ir auklėjamąją funkciją, fiksuoja esamas žinias. Dailės paminklai – liaudies turtas, sudarantis pasaulinės kultūros dalį. Jie yra labai svarbūs plėtojant verslą susijusį su istorija, menu ir architektūra. Dailės paminklus sudaro: molbertinės tapybos kūriniai, skulptūros, liaudies skulptūros, smulkiosios architektūros paminklai. Pvz.: Jono Biliūno antkapinis paminklas, A. Baranausko paminklas Anykščiuose, dekoratyvinė skulptūra "Eglė Žalčių karalienė", Kryžių kalno paminklai ir daugelis kitų.
Istorijos paminklus sudaro kapinės, senamiesčiai, etnografiniai kaimai, kurie suteikia savitą reikšmę kiekvieno laikotarpio žmogui. Visa tai suteikia išskirtinę galimybę kiekvienam iš mūsų pajusti lėtą, bet nepaliaujamą ir galingą visa naikinančio laiko jėgą.
Vilnius, senoji Lietuvos sostinė – su žavia architektūra, ne didelėmis aikštėmis, skverais, senamiesčių labirintais.Senieji Lietuvos kaimai yra didelė kultūrinė vertybė. Šie kaimai be galo įdomūs ne tik liaudiška architektūra, bet ir išlikusiomis kultūrinėmis tradicijomis, papročiais, gyvenimo būdu. Tai reikšmingi, materialūs žmogaus veiklos pėdsakai (monumentai ir kiti statiniai), vietos, susijusios su ta veikla. Pvz.: Rasų kapinės, Bernardinų kapinės, Musteikos kaimas, Dubininko kaimas.
Mano nuomone, ši informacija ypač sudomins tuos žmones, kuriuos žavi istorija, menas, architektūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasArchitektūros ir dizaino referatas
KategorijaArchitektūra ir dizainas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis527.64 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertingu istorijos meno architekturos paminklu aprasymas [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R.Vitkauskas
Pasidalink su draugais