Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Transporto priemonių panaudojimas kontrabandiniam pervežimui

Transporto priemonių panaudojimas kontrabandiniam pervežimui

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Pirminis automobilio patikrinimas. Teisinga apžiūra. Pirminės apžiūros pradžia. Automobilio pirminio patikrinimo taškai ir rekomendacijos kaip tai atlikti. Variklio skyrius. Išorinis automobilio patikrinimas. Automobilio salonas. Automobilio apžiūra iš apačios. Universalas. Pikapas. Nebortinė krovininio transporto priemonė. Detalus patikrinimas. Atomobilio detalaus patikrinimo taškai ir rekomendacijos kaip tai atlikti. Bagažinė. Variklio skyrius. Išorinė automobilio priekinės dalies apžiūra. Išorinė automobilio užpakalinės dalies apžiūra. Išorinė automobilio šonų apžiūra. Ratai. Automobilio salono patikrinimas. Išvados.

Ištrauka

Kontrabanda - tai nusikaltimas, kuriuo kėsinamasi į valstybės įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytą prekių ar kitų daiktų gabenimo per valstybės sieną tvarką.
Kontrabanda egzistuoja nuo to momento, kai atsirado valstybės sienos ir buvo pradėti rinkti mokesčiai. Nėra pasaulyje nė vienos valstybės, kuri būtų iki galo išsprendusi kontrabandos problemą. Vis dėlto tai nereiškia, kad nereikia imtis atitinkamų veiksmų kontrabandai užkardyti bei prevencijai vykdyti.
Kontrabanda didesne dalimi yra ekonominis nusikaltimas, kuris turi neigiamos įtakos ūkinei ir komercinei veiklai, ekonominiams santykiams, susiklosčiusiai mokesčių politikai. Dėl kontrabandos valstybė nukenčia ne tik negaudama tam tikros mokesčių dalies, atitinkamai krinta legalių tokios rūšies prekių vartojimo tempas, ir valstybės biudžetas negauna dar dalies pajamų dėl sumažėjusio vartojimo. Tam tikros kontrabandos rūšys (šaunamųjų ginklų, sprogstamųjų medžiagų, narkotinių priemonių ir pan.) tiesiogiai kelia pavojų visuomenės saugumui.
Kontrabanda žlugdo valstybės politiką per muitus apsaugoti savo vidaus rinką nuo nepageidaujamos konkurencijos.
Kontrabandos paplitimą konkrečioje valstybėje gali lemti labai daug veiksnių: valstybės ekonominė būklė, šalies geografinė, ekonominė padėtis, kainų skirtumai kaimyninėse (ir ne tik kaimyninėse) šalyse ir pan. Tam tikrų prekių rūšių kontrabanda gali priklausyti tik nuo tapačių prekių kainų skirtumų gretimose valstybėse bei susiklosčiusios ekonominės situacijos, muitų tarifų ir akcizų, kuriais apmokestinamos įvežamos prekės, sistemos, tai: maisto produktai, tabakas, alkoholiniai gėrimai, visų rūšių kuras, apranga ir pan. Tačiau yra tokių daiktų, kurių gabenimas kontrabanda būdingas praktiškai visoms valstybėms ir nuo aukščiau minėtų veiksnių beveik visiškai nepriklausantis.
Kontrabanda gali būti gabenama bet kokiomis transporto priemonėmis: siunčiama paštu, nešama pėsčiomis, taip pat transportuojama vamzdynais, elektros linijomis, vandentiekiais, oro linijomis, sausumos transporto piemonėmis. Pastarosios pasieniečiams kelia daugiausiai darbo ir pastangų. Šiame darbe jus supažindinsiu su pagrindiniais transporto apieškojimo metodais, pateiksiu dažniausiai pasitaikančių antžeminio transporto priemonių modelius su nurodytais patikrinimo taškais, taip pat sužinosite įvairių transporto vietų patikrinimo eiliškumą.
Taigi, šio darbo tikslas – supažindinti visus su kontrobandos gabenimu sausumos transpoto priemonėmis, taip pat padėti patyrusiam pasieniečiui dar labiau tobulėti, o naujokui – pasiekti profesionalaus darbuotojo lygį
Paprastai asmenys, bandantys pervežti kontrabandą per tarptautinę sieną, turi parengtą "istoriją", paaiškinančią jų praleistą laiką ir kelionės tikslus. Tokie paaiškinimai paprastai pateikiami entuziastingai, tačiau pakankamai dažnai būna nevisiškai apgalvoti. Patyręs pasienietis, uždavęs keletą atitinkamų klausimų, gali greitai nustatyti ar istorija neišgalvota. Patikrinęs atsakymus į paprastus klausimus pagal turimus dokumentus, pavyzdžiui, pasą, krovinio lapą ar licenziją, kvalifikuotas pasienietis gali greitai patikrinti bet kurių atsakymų teisingumą, ypač tų, kurie atrodo nenuoseklūs. Dažnai pakanka tik pasieniečio didesnio dėmesingumo, kad būtų užkirstas kelias įvežti narkotikus ar kitą kontrabandą.
Žemiau nurodoma keletas specifinių punktų, į kuriuos privaloma atkreipti dėmesį bendraujant su asmenimis ir tikrinant transporto priemones pirminės ar detalaus patikrinimo metu. Jeigu yra viena ar daugiau aplinkybių, nurodytų žemiau, yra prielaidos papildomai apklausti arba apieškoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita referatas
KategorijaKita
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis562.21 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Transporto priemoniu panaudojimas kontrabandiniam pervezimui [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Girnauskas
Pasidalink su draugais