Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Santuoka tarp tos pačios lyties asmenų

Santuoka tarp tos pačios lyties asmenų

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Santuoka. Tos pačios lyties asmenų santuokos Lietuvos respublikoje. Išimtis. Tos pačios lyties asmenų santuokos Europos sąjungoje. Katalikų bažnyčios požiūris į tos pačios lyties asmenų santuoką. Įteisintos tos pačios lyties santuokos. Civilinės sąjungos ir partnerystės tarp tos pačios lyties asmenų. Išvados.

Ištrauka

Tos pačios lyties asmenų santuoka, kitaip vadinama homoseksualų santuoka, yra santuoka, sudaroma tarp dviejų vyrų arba dviejų moterų, suteikianti homoseksualioms poroms tokias pačias teisines ir socialines teises, kaip ir skirtingų lyčių poroms sudarytose santuokose. Tačiau, kai kuriose šalyse pasirinktas kitas kelias – sukurti atskirą instituciją, atlernatyvą santuokai, prieinamą tik homoseksualams.
Yra dvi aiškios nuomonės šia tema: už ir prieš. Tos pačios lyties asmenų santuokos šalininkai grindžia savo nuomonę universalia žmogaus teisių samprata, teisinės ir socialinės lygybės siekiu. Priešininkų argumentai dažnai grindžiami socialinėmis tokių santuokų pasekmėmis, tradicijomis, politiniais ar religiniais įsitikinimais .
Savo knygoje "Atmintis ir tapatybė" (2005) Šventasis Tėvas Jonas Paulius II, kalbėdamas apie vienos lyties santuokas Europos Sąjungoje, rašo: "Teisėta ir būtina paklausti savęs, ar tai nėra naujos blogio ideologijos dalis. Tikriausiai nėra klastingesnės ir labiau paslėptos ideologijos, kuri siekia nukreipti žmogaus teises prieš šeimą ir žmogų" .
Tuo tarpu, gėjų ir lesbiečių požiūrį atskleidžia 2006 m. lapkričio 12 d. gėjaus roko dainininko Eltono Džono žodžiai: "Religija (kiekviena!) visuomet provokavo neapykantą ir panieką gėjams… Mano požiūris yra toks: aš visiškai uždrausčiau religiją, net jei joje ir yra nuostabių dalykų" .
Taigi, valstybei priimtant sprendimą labai svarbu rasti kompromisą tarp šių dvejų nesutampančių Bažnyčios ir pačių homoseksualų požiūrio.
Referato tikslas – išanalizuoti sąlygas santuokai tarp tos pačios lyties asmenų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis27.26 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Santuoka tarp tos pacios lyties asmenu [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • O. Mejerė
Pasidalink su draugais