Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prigimtinės teisės

Prigimtinės teisės

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Prigimtinės teisės raida. Prigimtinės teisės samprata. Emocijos, taip pat yra prigimtis. Abortai — prigimtinių teisių nepaisymas. Išvados.

Ištrauka

Prigimtinės teisės teorija yra viena seniausių teisinių doktrinų, pripažinusi, kad kiekvienas žmogus - vertybė. Jos pagrindą sudaro įgimtos žmogaus teisės . Pripažintos tarptautinės visuomenės, įtvirtintos nacionaliniuose teisės dokumentuose, šios teisės teisinių vertybių skalėje užima aukščiausiąją vietą. Jos yra teisės normų teisėtumo matas.
Prigimtinė teisė visada buvo žmonių kuriamos teisės idealas ir kartu priemonė diskvalifikuoti amoralią teisę, taip pat kovoti dėl teisingos teisės. Prigimtinė teisė yra tiesiog žmoniškumo pozityviojoje teisėje barometras ir gelbėjimosi ratas: kai pozityvioji teisė penelyg nukrypsta nuo moralės, su ja susvetimėja ir sukelia grėsmę autentiškosioms žmogaus vertybėms, prigimtinė teisė vėl ateina į žmonių sąmonę, į jų tarpusavio santykius kaip protestas šiai teisės linkmei, ir ateina tam, kad vėl sugrąžintų pozityviąją teisę į moralės vagą ir šitaip primintų pozityviajai teisei jos autentiškąją paskirtį.
Šio darbo tema yra labai aktuali šių dienų visuomenei. Nes kaip tik šiais laikais nelabai paisoma žmogaus prigimtinių teisių, nevykdoma moralės normų.
Šiame darbe aptarsiu prigimtinės teisės raidą, sampratą, kai kurias prigimtes teises. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis53.3 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasArchitektūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prigimtines teises [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vytautas Petrušonis
Pasidalink su draugais