Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Restitucija: sąvoka, taikymas, vieta Lietuvos Respublikos civilinės teisės sistemoje

Restitucija: sąvoka, taikymas, vieta Lietuvos Respublikos civilinės teisės sistemoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra apibrėžti restitucijos sąvoką, nustatyti jos vietą Lietuvos Respublikos civilinės teisės sistemoje, bei pabandyti paaiškinti jos taikymą. Restitucijos kilmė. Restitucijos vystymosi raida. Restitucijos samprata Lietuvos civilinės teisės sistemoje. Restitucijos teisinė prigimtis. Restitucijos būdai ir vykdymas. Restitucijos rūšys. Restitucijos taikymo pagrindai. Restitucija sutarties negaliojimo atveju. Sandoriai su asmens subjektiškumo trūkumais. Sandoriai su asmens valios trūkumais. Sandoriai su turinio trūkumais. Sandorio negaliojimas dėl įstatymų. reikalaujamos sandorio formos nesilaikymo. Restitucija prievolės neįvykdymo dėl nenugalimos jėgos atveju. Restitucijos taikymas sutarties nutraukimo atveju. Restitucija sutartiniuose santykiuose ir restitucijos taikymas turtą gavus neteisėtai arba per klaidą. Restitucijos ir nepagrįsto praturtėjimo ar turto gavimo santykis. Restitucijos ir vindikacijos santykis. Išvados.

Ištrauka

Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir įteisinus privatinę nuosvybę, iškilo turto grąžinimo buvusiems jo savininkams problema. Asmenys norėjo susigrąžinti kadaise jiems priklausantį turtą. Kad apibrėžti ir įteisinti tokią procedūrą, taip pat kad apsaugoti teisėtus žmonių interesus, reikėjo sukurti tam tikras teisės normas, kurios visą tai reguliuotų.
Tokios normos, reguliuojančios tam tikro turto grąžinimą, atkūrimą, žinomos jau nuo antikinės Romos laikų, suformuluotos romėnų privatinėje teisėje.
Tarptautinių žodžių žodyne terminas restitucija reiškia atstatymą, grąžinimą, visišką arba dalinį atkūrimą.
Terminas restitucija dažniausiai yra minimas kaip įstatymų sistemos, panaikintos TSRS valdymo metais, atkūrimas Lietuvoje bei šios sistemos uždraustos privatinės nuosavybės atkūrimas. Tačiau dabartinė Lietuvos Respublikos civilinė teisė šį terminą supranta plačiau.
Šio darbo tema yra aktuali tuo, jog teismuose yra labai dažnai nagrinėjmos bylos dėl sandorių, kurie tampa vis sudėtingesni, pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos klausimo išsprendimo.
Šio darbo tikslas yra apibrėžti restitucijos sąvoką, nustatyti jos vietą Lietuvos Respublikos civilinės teisės sistemoje, bei pabandyti paaiškinti jos taikymą.
Darbo uždaviniai:
• Atskleisti restitucijos sampratą;
• Išanalizuoti restitucijos kilmę;
• Išnagrinėti restitucijos esmę;
• Aptarti restitucijos teigiamus ir neigiamus bruožus.
Darbe naudota literatūra yra lietuvių autorių. Pagrindinis literatūros šaltinis yra
Lietuvos Respublikos civiliniai įstatymai. Taip pat remsiuosi kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, kurie yra glaudžiai susiję su restitucijos taikymu sutartiniuose santykiuose. Ir žinoma naudojausi Lietuvos teismų praktika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis35.4 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Restitucija savoka taikymas vieta Lietuvos Respublikos civilines teises sistemoje [speros.lt].doc
 
Pasidalink su draugais