Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Microsoft Excel (11)

Microsoft Excel (11)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Trumpa programos "Excel" istorinė apžvalga. Skaičiuoklės paleidimas. Priemonių juosta figūroms piešti (drawing). Dėmesio! Duomenų įrašymas ir redagavimas. Žymėjimas. Lentelės formatavimas. Automatinis duomenų įrašymas. Stulpelių pločio ir eilučių aukščio keitimas. Duomenų formatai. Formulės. Formulių sudarymas. Vardai formulėse. Klaidų reikšmės formulėse. Loginių klaidų reikšmės ir paaiškinimai. Funkcijos. Adresų nurodymo būdai. Kopijavimas ir perkėlimas. Šrifto formatai ir teksto lygiuotė. Rėmeliai ir fonas. Rašymas į diską. Dokumento spausdinimas. Išvados.

Ištrauka

Skaičiuoklėmis vadinama populiari dokumentų, kuriuose yra skaičiuojamieji elementai, projektavimo ir tvarkymo programa. Naudodamas paprastą grafinę sąsają, vartotojas skaičiuokle gali parengti ir tvarkyti įvairios paskirties dokumentus, sudaromus iš tipinių elementų: tekstų, skaičių ir skaičiavimus aprašančių formulių. Įrašius tokį dokumentą į kompiuterio diską, vėliau jį galima daug kartų naudoti kaip šabloną, kuriant kitus panašios sandaros dokumentus.
Skaičiuoklėmis galima kurti ne tik teksto dokumentus, bet ir papildyti juos įvairiais grafikais bei diagramomis, parengti įtaigias ataskaitas. Dėl siūlomų priemonių gausos, jų gero pritaikymo vadybos ir apskaitos uždaviniams spręsti bei paprastumo skaičiuoklės šiandien yra pagrindinis vadybininkų, finansininkų, įstaigų administratorių ir daugelio kitų sričių specialistų darbo priemonė.
Paprasta ir vaizdi grafinė sąsaja leidžia lengvai projektuoti ne tik atskirus dokumentus, bet ir sudėtingas duomenims laikyti skirtų lentelių, kurios vadinamos sąrašais, sistemas. Specialios tokių sąrašų tvarkymo ir analizės priemonės yra patogios norint rengti nedidelių įstaigų finansinius ir apskaitos dokumentus, įvairias ataskaitas ir projektuoti informacijos sistemas.
TRUMPA PROGRAMOS "EXCEL" ISTORINĖ APŽVALGA
Vadybos uždaviniams spręsti ir finansinius dokumentus tvarkyti skaičiuoklės naudojamos jau daugiau kaip keturis dešimtmečius. Pirmoji skaičiuoklės programa VisiCalc buvo sukurta JAV aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Joje parengtas priemones vėliau perėmė programa Lotus 1-2-3, kuri ilgą laiką diktavo skaičiuoklių technologijos madas. Daugelyje šalių ši programa plačiai naudojama dar ir dabar.
Rytų Europos šalyse ir Lietuvoje devintajame dešimtmetyje buvo populiarios įvairios firmos "Sorcim" programos SuperCalc versijos. Vėliau jas išstūmė firmos "Microsoft" sukurta skaičiuoklė Excel, kuri šiuo metu populiariausia ir pasaulinėje rinkoje. Vienas iš esminių šios skaičiuoklės privalumų – jos duomenų suderinamumas su kitomis plačiai naudojamomis firmos "Microsoft" programomis: tekstų tvarkymo programa MS Word ir duomenų bazių valdymo sistema MS Access.
Tobulėjant kompiuteriams ir informacinėms technologijoms, skaičiuoklė Excel taip pat nuolat tobulinama. Naujos versijos, vartotojams siūlančios įvairesnes ir aukštesnės kokybės paslaugas, pateikiamos rinkai kas 2-3 metus. Įvairių tipų skaičiuoklių valdymo ir uždavinių modeliavimo priemonės šiek tiek skiriasi, tačiau patys valdymo ir modeliavimo principai labai panašūs. Išmokus dirbti su vieno tipo skaičiuokle, sėkmingai galima dirbti ir su kitomis. Be to, naujose versijose palaikomos visos senesnių versijų uždavinių aprašymo priemonės. Todėl senesnėmis versijomis parengti uždavinių modeliai gali būti naudojami ir naujesnėse. Pakeitimais daugiausiai siekiama išplėsti vartotojams teikiamą pagalbą uždavinių sprendimo metu, patobulinti vartotojo sąsają ir išplėsti skaičiuoklės taikymo galimybes.
SKAIČIUOKLĖS PALEIDIMAS
Ji paleidžiama dukart pele spragtelėjus jos ženklelį OS (operacinė sistema) darbalaukyje arba pasirenkant jos pavadinimą OS užduočių juostos mygtuku Start išskleidžiamame paleisties meniu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasProgramų referatas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis343.41 KB
Švietimo institucijaVilniaus Žvėryno gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Microsoft Excel (11) [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Žvėryno gimnazija / 12 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais