Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nuosavybės teisė civilinėje teisėje (4)

Nuosavybės teisė civilinėje teisėje (4)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Nuosavybės teisės sąvoka. Nuosavybės teisnių santykių subjektas. Nuosavybės teisinių santykių objektai. Nuosavybės teisės rūšys ir formos. Privati nuosavybė. Viešoji nuosavybė. Intelektualinė nuosavybė. Pramoninė nuosavybė. Autorinė teisė. Bendroji nuosavybės teisė. Bendroji dalinė nuosavybė. Bendroji jungtinė nuosavybė. Nuosavybės teisės turinys. Valdymas. Naudojimas. Disponavimas. Nuosavybės teisės įgyvendinimas. Nuosavybės teisės įgijimo ir praradimo pagrindai. Savininko teisių garantijos ir gynimas. Išvados.

Ištrauka

Daiktinė teisė – pagal LR CK 4.20 str. - absoliuti teisė, pasireiškianti teisės turėtojo galimybe įgyvendinti valdymo, naudojimo ir disponavimo teises, ar tik kai kurias iš šių teisių. Svarbiausia daiktinės teisės teisė – nuosavybės. Tai teisė savo nuožiūra, nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti nuosavybės teisės objektą ir juo disponuoti (LR CK 4.37 str. 1 d.). Visos kitos daiktinės teisės, susijusios su nuosavybės teise, priklauso konkrečiam asmeniui. Jos atsiranda nuosavybės teisę sudarančias teises skaidant į atskiras teises.

Rašydama šį darbą siekiau išsamiai apžvelgti ir išaiškinti nuosavybės teisės reikšmę civilinėje teisėje, atskirus šios teisės klausimus, aptarti tiek teisnius subjektus, tiek objektus, nuosavybės teisės rūšis, išanalizuoti jos turinį bei įgijimo ir praradimo svarbiausius aspektus, remiantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu bei kitais šaltiniais. Taip pat mėginau apibrėžti savininko apsaugos ir gynimo pagrindus. Susipažinau su atsakomybe už nusikaltimus nuosavybei, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas. Rėmiausi naujausiais norminiais literatūros šaltiniais.


Nuosavybė bendrąja teisine prasme - gėrybių (daiktų), priklausančių savininkui ir sudarančių asmens turtą, visuma. Daiktas teisine prasme - tai žmogaus poreikius tenkinantis materialus pasaulio dalykas, natūralus arba sukurtas žmogaus darbu.
Nuosavybės teisė atsiranda teisės normų pagrindu kaip konkrečių asmenų teisė į tam tikrą turtą. Svarbiausias nuosavybės teisės bruožas yra tas, kad savininko teisė į turtą nepriklauso nuo kitų asmenų. Šias jo teises tiesiogiai nustato tik teisės normos. Teisės į turtą turinys - tai savininko išimtinių teisių visuma.
Šios teisės sąvoka vartojama dviem prasmėmis: ekonomine ir teisine. Nuosavybė ekonomine prasme suprantama kaip ekonominiai santykiai, atsiradę dėl daiktų valdymo, naudojimo ir jais disponavimo. Ši sąvoka teisine prasme suprantama kaip šių teisinių santykių reguliavimas teisės normomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis34.25 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuosavybes teise civilineje teiseje (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Šadžius
Pasidalink su draugais