Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė

Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti administracinės ir baudžiamosios atsakomybės skirtumus ir panašumus. Teisinės atsakomybės samprata. Administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Administracinės ir baudžiamosios atsakomybės. Skirtumai. Administracinės ir baudžiamosios atsakomybės panašumai. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Tema yra labai aktuali, nes labai svarbu yra skirti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę, kadangi jas atskirti ne visada paprasta, nes administracinė atsakomybė už padarytus teisės pažeidimus atsiranda tik tada, jeigu savo pobūdžiu šie pažeidimai pagal galiojančius įstatymus neužtraukia baudžiamosios atsakomybės.

Taigi pagrindinis darbo tikslas – atskleisti administracinės ir baudžiamosios atsakomybės skirtumus ir panašumus.
Tyrimo objektas. Tyrimo objektas yra teisės aktų nuostatos, reglamentuojančios baudžiamąją ir administracinę atsakomybę.
Darbo tikslas sąlygojo šių darbo uždavinių sprendimą:
1. Pateikti teisinės atsakomybės sampratą.
2. Pateikti baudžiamosios ir administracinės atsakomybės sampratą.
3. Išanalizuoti baudžiamosios ir administracinės atsakomybės skirtumus ir panašumus.

Metodika. Siekdamas užsibrėžto tikslo, tyrimo eigoje autorius kompleksiškai naudojo teorinius bei empirinius mokslinio tyrimo metodus.
Kad būtų atskleisti baudžiamosios ir administracinės atsakomybės skirtumai ir panašumai, pasitelkti šie teoriniai mokslinio tyrimo metodai: sisteminės analizės, lyginamasis, lingvistinis, teleologinis, loginis, apibendrinimo ir kiti.
Mokslinės literatūros analizės dėka buvo susipažinta su nagrinėjamą temą atskleidžiančia moksline literatūra. Lingvistinis metodas buvo taikomas aiškinant kai kurių įstatymuose ir mokslinėje literatūroje vartojamų sąvokų tikrąją prasmę. Loginis ir apibendrinimo metodai pasitelkti apibendrinti analizuotai teorinei ir praktinei tyrimo medžiagai bei išvadoms formuluoti. Pagrindinis tyrimo metu taikytas empirinis tyrimo metodas – dokumentų analizė. Šis metodas buvo naudojamas įvairius teisės aktus.
Darbo šaltiniai. Pagrindinius darbo šaltinius sudaro Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių teisės aktai, teismų praktika bei mokslinė literatūra.

Teisinė atsakomybė yra glaudžiai susijusi su valstybe ir jos prievarta. Jos esmė ir paskirtis yra valstybinės prievartos vartojimas saugoti ir ginti teisės nustatytus ir reguliuojamus visuomeninius santykius, tam tikras teisi¬nes vertybes, teisinę tvarką, užtikrinti teisės reikalavimus. Teisinė atsakomybė yra veiksminga priemonė, padedanti garantuoti visuomenėje teisėtą elgesį, ryžtingai ir veiksmingai užkirsti kelią teisės pažeidimams.
Teisinė atsakomybė, nors ir yra teisinė kategorija, negali būti išsamiai apibūdinta nesiremiant filosofiniu jos aiškinimu. Teisė ir moralė, teisės teorija ir filosofija glaudžiai siejasi. Nemažai teisės normų tiesiogiai įtvirtina vienokias ar kitokias moralės nuostatas. Taigi visuomenėje egzistuoja teisei daranti įtaką dorovė ir dorą ugdanti teisė. Žmogus laikosi tam tikrų dorovinių nuostatų, nes to reikalauja jo sąžinė ir vidinis įsitikinimas. Tuo tarpu teisės normų yra laikomasi ne vien dėl to (ir ne tiek dėl to), kad to reikalauja vidinis žmogaus sąžinės balsas, o bijantis teisės normose numatytų sankcijų, taikytinų už teisės normomis grindžiamų elgesio taisyklių nesilaikymą. Todėl ir teisė, ir moralė yra žmogaus elgesio reguliavimo priemonės. Tačiau teisė yra išorinė žmogaus elgesio reguliavimo priemonė, o moralė - vidinis, paties žmogaus įsisąmonintas ir suvoktas elgesio standartas. Šis esminis teisės ir moralės skirtumas yra pradžios taškas analizuojant atsakomybę kaip moralinę ir kaip teisinę kategoriją . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis25.15 KB
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine ir baudziamoji atsakomybe [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Martinonytė
Pasidalink su draugais