Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės principai (2)

Administracinės teisės principai (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti administracinės teisės funkcijas ir principus. Teisės principų samprata. Teisės principų sąvoka ir jų raiškos formos Principų rūšys. Praktinė teisės principų reikšmė. Administracinės teisės principų sistema. Bendrieji Lietuvos administracinės teisės principai. Įstatymų viršenybė. Teisingumo principas ir jo įgyvendinimas įstatymų leidybos bei vykdomosios valdžios srityje. Protingumo principas. Viešumas – administracinės teisės principas Kontrolė – administracinės teisės principas. Atsakomybė – administracinės teisės principas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas ir reikšmingumas. Kiekviena teisės šaka yra savita. Šis savitumas atsiskleidžia apibrėžiant jų funkcijas ir principus. Daugelio teisės šakų funkcijos ir principai sutampa, tačiau kiekvienai būdingi ir skirtingi savitumo. Ne išimtis yra ir Administracinė teisė. Būtent šis darbas yra skirtas plačiau išanalizuoti administracinės teisės principus.
Prieš analizuojant administracinės teisės principų sistemą pateiksiu principų sampratą teisės teorijos aspektu. Taip bus siekiama labiau įsigilinti į principų esmę teisinėje sferoje ir tuomet konkrečiau pažvelgti, kaip jie derinasi su administracinės teisės principais.
Toliau darbe bus aptarti administracinės teisės principai. Principų vertę didina tai, kad jie yra administracinę teisę stabilizuojantis faktorius. Principų poreikis kyla iš žmonių (administracinės teisės subjektų) lūkesčių ir interesų, todėl įstatymo leidėjo jie neturėtų būti ignoruojami ar kaitaliojami.
Remiantis paminėtais aspektais, kalbėti apie administracinės teisės principus yra aktualu ir reikšminga.
Darbo objektas – administracinės teisės principų aspektai.
Darbo tikslas – išanalizuoti administracinės teisės funkcijas ir principus.
Darbo uždaviniai :
1. Išanalizuoti teisės principų sampratą;
2. Aptarti administracinės teisės principų sistemą;
3. Išnagrinėti bendruosius Lietuvos administracinės teisės principus.
Darbo metodas – literatūros šaltinių analizė.
Jeigu teisės esmę sudaro leidimų ir paliepimų vienovė, tai pereinant prie praktinio jos įgyvendinimo kyla poreikis konkretinti šią abstrakciją - išskaidyti ją į atskiras pagrindines idėjas, vertybines orientacijas, kuriomis teisės samprata galėtų prisitaikyti prie reguliuojamų santykių įvairovės, pasirinkti, kuria savo dalimi veikti (humanizuoti) konkretų socialinį santykį. Šias bendrojo pobūdžio idėjas, konkretinančias teisės sampratą, ir vadiname teisės principais (lot. principium - pradžia, pagrindas, elementas). Jie nurodo, kokio pobūdžio turėtų būti kuriamos teisės normos, sprendžiama konkreti teisinė byla, kad kiekvienu teisinio reguliavimo atveju būtų įgyvendinami teisės sampratos formuluojami tikslai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis20.17 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises principai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Andriuškevičius
Pasidalink su draugais