Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Užsieniečiai. Užsieniečių teisinė padėtis

Užsieniečiai. Užsieniečių teisinė padėtis

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Užsieniečių teisinės padėties Lietuvos Respublikoje reglamentavimas. Užsieniečio sąvoka. Užsieniečių atvykimas į Lietuvos Respubliką ir išvykimas iš Lietuvos Respublikos. Laikinas ir nuolatinis užsieniečių apsigyvenimas Lietuvos Respublikoje. Užsieniečių teisės, laisvės ir pareigos. Užsieniečių teisinė atsakomybė ir jų išsiuntimas iš Lietuvos Respublikos. Užsienio valstybių fizinių asmenų teisnumas. Užsienio piliečių bei asmenų be pilietybės civilinės procesinės teisės. Užsieniečių teisinė padėtis 1985 metų deklaracijoje. Išvados.

Ištrauka

Užsieniečiai yra asmenys, kurie nėra Lietuvos Respublikos piliečiai, neatsižvelgiant į tai, ar jie turi kurios nors užsienio valstybės pilietybę ar neturi jokios. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties teisinį reguliavimą, juos galima skirstyti į nuolat gyvenančius Lietuvoje ir laikinai Lietuvoje esančius. Užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje atskleidžiama nagrinėjant jų atvykimą ir išvykimą iš Lietuvos Respublikos, jų laikiną ar nuolatinį apsigyvenimą, užsieniečių teises, laisves ir pareigas, teisinę atsakomybę ir išsiuntimą iš Lietuvos.
Visi užsieniečiai esantys Lietuvos Respublikoje yra lygūs pagal įstatymus, neatsižvelgiant į jų rasę, lytį, odos spalvą, kalbą, religiją, politinius ar kitokius įsitikinimus, nacionalinę ar socialinę kilmę, priklausimą tautinei mažumai, nuosavybę, gimimo vietą ar kokią nors kitokią padėtį. Taip pat visi užsieniečiai esantys Lietuvos Respublikoje privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų.
Visas jų teises, laisves ir daugelį kitų pareigų nustato Lietuvos Respublikos įstatymas "Dėl užsieniečių teisinės padėties", kurį priėmė Lietuvos Respublikos Seimas 1998 m. gruodžio 17 d.
Lietuvai tapus nepriklausoma Respublika, kurią pripažino dauguma pasaulio valstybių, iškilo būtinumas ne tik reguliuoti pilietybės santykius, bet ir nustatyti kitų asmenų, užsieniečių, esančių Lietuvos teritorijoje, teisinį statusą. Užsieniečių teisinį statusą reguliuojančios nuostatos Lietuvos Respublikoje buvo įtvirtintos Laikinajame Pagrindiniame Įstatyme. Tačiau tai buvo tik principinės nuostatos, nubrėžiančios gaires tolesniam užsieniečių teisinės padėties reguliavimui Lietuvoje. Detaliai užsieniečių teises ir laisves, pareigas, atvykimo į Lietuvos Respubliką sąlygas ir tvarką, teisinės atsakomybės klausimus reguliavo 1991 m. rugsėjo 4 d. įstatymas "Dėl užsieniečių teisinės padėties Lietuvos Respublikoje". Tai buvo pirmas Lietuvos istorijoje tokio pobūdžio įstatymas, kompleksiškai reguliavęs visus užsieniečių teisinius aspektus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis24.09 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienieciai. Uzsienieciu teisine padetis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Normantas
Pasidalink su draugais