Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Geografija>Hidrologija ir meteorologija>Akmenos upės ties Kretinga hidrocheminis įvertinimas

Akmenos upės ties Kretinga hidrocheminis įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslai: Atlikti hidrocheminių parametrų kaitos analizę, Įvertinti jų kaitos sezoniškumą ir kitimo intervalus, Nustatyti kaitos tendencijas, Palyginti su DLK (didžiausiomis leistinomis koncentracijomis), Atskleisti organinių medžiagų vandenyje pobūdį, Atlikti parametrų koreliacinę analizę. Duomenys. Akmenos upės baseinas. Akmenos upės intakai. Svarbūs objektai. Didžiausi miestai. Akmenos upės hidrocheminis įvertinimas. Akmenos upės debitai 1991-2002 metais. Akmenos upės suspenduotų medžiagų kiekis 1991–2002 metais. Akmenos upės vandens temperatūra 1991-2002 metais. Aktyvi vandens reakcija (ph) Akmenos upėje 1991-2002 metais. Ištirpusio deguonies koncentracija Akmenos upėje 1991-2002 metais. Biocheminis deguonies sunaudojimas Akmena upėje 1991-2002 metais. Chdscr Akmenos upėje 1991-2002 metais. Amonio azoto koncentracijos Akmenos upėje 1991-2002 metais. Nitratų koncentracijos Akmenos upėje 1991-2002 metais. Nitritų koncentracijos Akmenos upėje 1991-2002 metais. Ortofosfatų koncentracijos Akmenos upėje 1991-2002 metais. Bendro fosforo koncentracijos Akmenos upėje 1991-2002 metais. Kalcio koncentracija Akmenos upėje 1991-2002 metais. Magnio koncentracija Akmenos upėje 1991-2002 metais. Cloridų koncentracija Akmenos upėje 1991-2002 metais. Koreliacinė analizė. Išvados.

Ištrauka

Upė - nuolatinė ar laikina natūrali vandens srovė, tekanti nuolydžio kryptimi savo suformuota atvira vaga. Ją maitina paviršinis bei požeminis vanduo. Vieta, kur upė prasideda, vadinama ištakomis, o kur įteka – žiotimis. Upės, įtekančios į jūrą, vadinamos pagrindinėmis, o įtekančios į pagrindinę – pirmos eilės intakais, į juos įtekančios upės – antros eilės intakais ir t. t. Nedideli upeliai, neturintys intakų, vadinami pirmos kategorijos, tie, į kuriuos jie įteka, – antros kategorijos upėmis ir t. t. Upė su visais savo intakais sudaro upyną. Jo užimamas plotas vadinamas baseinu, o riba tarp gretimų baseinų – vandenskyra. Palei upę tęsiasi slėnis – įdubimas, atsiradęs dėl upės veiklos. Iš abiejų pusių jį riboja šlaitai. Žemiausia slėnio vieta, kuria teka upė, vadinama vaga. Slėnio dalis, užliejama per potvynius ir poplūdžius, vadinama salpa. Vagos ir sausumos sąlyčio linija yra krantas.
Daugelis Lietuvos upių teka gražiomis miškingomis vietovėmis, kitos vingiuoja laukais ar slėniais. Visi sutinka su tuo, kad poilsis prie vandens yra geras dalykas. Daugelis žmonių gyvenančių miestuose stengiasi atostogas praleisti kaimo turizmo sodybose, netoli upių. Kad ir kaip bebūtų gaila, retas iš poilsiautojų susimąsto, ar tos upės, ežerai ar kiti vandens telkiniai, yra pakankamai švarūs, jei ne- tai kokia tarša juose vyrauja ir ką reikia daryti, kad taršos nebeliktų. Šiame darbe pabandysiu atskleisti, kokia tarša vyrauja Akmenos upėje. Kokios priemonės turi būti panaudotos tai taršai stabdyti. O gal Akmenos upės vanduo yra švarus.

2. Darbo tikslai

Atlikti hidrocheminių parametrų kaitos analizę;
Įvertinti jų kaitos sezoniškumą ir kitimo intervalus;
Nustatyti kaitos tendencijas;
Palyginti su DLK (didžiausiomis leistinomis koncentracijomis);
Atskleisti organinių medžiagų vandenyje pobūdį;
Atlikti parametrų koreliacinę analizę.

3. Duomenys

Norint įvykdyti darbo tikslus yra reikalingi duomenys. Pastarieji yra gaunami iš ilgamečių stebėjimų. Šiame darbe bus naudojami monitoringo duomenys nuo 1991/01/22 iki 2002/12/09. Stebėjimai ir matavimai buvo atliekami kiekvieną mėnesį, toje pačioje vietoje (ties Kretingos miestu). Surinktų duomenų kiekis yra labai didelis, tačiau šiame darbe bus analizuojama tik pagrindiniai parametrai. Visi duomenys pateikiami MS Excel lentelėje Akmena.xls.
Analizuodami upės vandenį norime nustatyti veiksnius, sąlygojančius tam tikrus vandens rodiklius. Upių vandens cheminė sudėtis yra viso baseino gamtinių ir žmogaus ūkinės veiklos atspindys.
Iš turimų duomenų galima įvertinti :
Debito kaita vandenyje;
Vandens temperatūra;
Vandens reakcija (pH);
Ištirpusio deguonies koncentracija;
Biocheminis deguonies suvartojimas (BDS7);
Cheminis deguonies suvartojimas;
Amonio azoto kiekis vandenyje;
Nitratų koncentracija vandenyje;
Nitritų koncentracija vandenyje;
Ortofosfatų kiekis vandenyje;
Bendro fosforo kiekis vandenyje;
Kalcio kiekis vandenyje;
Magnio kiekis vandenyje;
Chloridų kiekis vandenyje. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasVandens ūkio ir žėmėtvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akmenos upes ties Kretinga hidrocheminis ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 5 Klasė/kursas
  • A. Povilaitis
Pasidalink su draugais