Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Namų ūkio biudžeto tyrimo statistinių duomenų analizė (11)

Namų ūkio biudžeto tyrimo statistinių duomenų analizė (11)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Mano kursinio projekto tikslai: Paaiškinti kursiniame projekte vartojamas sąvokas; Įvertinti vieno namų ūkio nario vidutinių pajamų pasiskirstymą; Patikrinti ar skiriasi vieno šeimos nario išlaidos kaime ir mieste; Patikrinti ar namų ūkio santaupos didėja; Įvertinti skurdo rodiklius; Išanalizuoti namų ūkio nelygybę: Gini koeficientas, Lorenco kreivė; Ištirti išlaidų priklausomybę nuo įvairių faktorių (regresinė analizė); Patikrinti ar vieno namų ūkio nario vidutinės pajamos tiesiškai nusako namų ūkio vieno nario vidutines išlaidas; Įvertinti pajamų, išlaidų, namų ūkio dydžio koreliaciją ir jos reikšmingumą; Padaryti tam tikras išvadas. Bendra namų ūkio charakteristka – aprašomoji statistika. Namų ūkio nario vidutinių pajamų pasiskirstymas. Patikrinkime ar skiriasi vieno šeimos nario išlaidos kaime ir mieste. Patikrinkime ar namų ūkio santaupos didėja. Skurdo rodiklių įvertinimas. Namų ūkio nelygybė: Gini koeficientas, Lorenco kreivė. Ištirkime ar vieno namų ūkio nario vidutinės pajamos tiesiškai nusako namų ūkio vieno nario vidutines išlaidas. Išlaidų priklausomybės nuo įvairių faktorių tyrimas (regresinė analizė). Pajamų, išlaidų, namų ūkio dydžio koreliacijos ir jos reikšmingumo įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Mano kursinio projekto tikslai:
• Paaiškinti kursiniame projekte vartojamas sąvokas;
• Įvertinti vieno namų ūkio nario vidutinių pajamų pasiskirstymą;
• Patikrinti ar skiriasi vieno šeimos nario išlaidos kaime ir mieste;
• Patikrinti ar namų ūkio santaupos didėja;
• Įvertinti skurdo rodiklius;
• Išanalizuoti namų ūkio nelygybę: Gini koeficientas, Lorenco kreivė;
• Ištirti išlaidų priklausomybę nuo įvairių faktorių (regresinė analizė);
• Patikrinti ar vieno namų ūkio nario vidutinės pajamos tiesiškai nusako namų ūkio vieno nario vidutines išlaidas;
• Įvertinti pajamų, išlaidų, namų ūkio dydžio koreliaciją ir jos reikšmingumą;
• Padaryti tam tikras išvadas.
Vartojamos sąvokos:
Šis kursinis projektas yra susijęs su namų ūkių tyrimu, todėl tikslingiausia būtų pirmiausia paaiškinti, kas yra namų ūkis – tai asmuo arba asmenų grupė, kurie:
1) turi bendrą biudžetą;
2) kartu maitinasi;
3) kartu gyvena.
Tai yra trys pagrindinės sąlygos, kurios leidžia asmenį ar asmenų grupę vadinti namų ūkiu, jei bent vienos iš šių sąlygų nebus, neegzistuos ir namų ūkis.
Namų ūkio dydis –kiek narių sudaro namų ūkį.
Namų ūkio disponuojamos pajamos – tai pajamos, kuriomis namų ūkis gali disponuoti, t.y. jis gali jas naudoti savo namų ūkio poreikiams tenkinti – išleisti arba jų neleisti, t.y. taupyti. Tai yra visos piniginės ir natūrinės pajamos, kurias namų ūkis gauna už darbą, taip pat prie disponuojamų pajamų priskiriamos pašalpos, stipendijos, pajamos, gautos iš turto ir pan.
Pajamos tenkančios vienam namų ūkio nariui – tai disponuojamos pajamos, kurios tenka vienam namų ūkio nariui.
Gyvenamoji vieta – tai yra fiktyvus kintamasis. Pagal pateiktą užduotį gyvenamoji vieta – tai penki didieji miestai (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)- 1, kiti miestai -2 ir kaimas-3.
Namų ūkiai su vaikais ir be vaikų – tai tokie namų ūkiai, kuriuose yra vaikų (vaikais yra laikomi asmenys iki 18 metų), namų ūkis su vaikais iki 18 metų – 1, namų ūkis be vaikų iki 18 metų – 2.
Namų ūkio galva – tai asmuo, kuris gauna didžiausias pajamas palyginti su kitais namų ūkio nariais per metus. Gali atsitikti ir taip, kad namų ūkių narių pajamos svyruoja, tokiu atveju namų ūkio galvą paskiria patys namų ūkio nariai.
Namų ūkio galvos lytis – vyras – 1, moteris – 2.
Namų ūkio galvos išsimokslinimas – pagal pateiktą užduotį: aukštasis-5, aukštesnysis-4, bendras vidurinis - 3, pagrindinis - 2, neturinti pradinio, pradinis -1.
Namų ūkio vartojimo išlaidos – tai yra tokios piniginės ir natūrinės išlaidos, kurias namų ūkis skiria savo poreikiams tenkinti, tai gali būti išlaidos maistui, drabužiams, poilsiui ir kita.
Namų ūkio vartojimo išlaidos tenkančios vienam gyventojui – tai išlaidos, kurios tenka vienam namų ūkio nariui.
Skurdo rodikliai – skurstančiųjų gyventojų lygis šalyje, žemų pajamų nuokrypis, žemų pajamų indeksas, kvadratinis skurdo nuokrypis. Skurdo rodiklių pagalba gauname informaciją apie skurstančius gyventojus.
Skurdo riba – kriterijus, kurio pagalba namų ūkius tiriantys asmenys suskirsto namų ūkius į skurstančius ir neskurstančius .
Yra 3 skurdo ribų tipai:
1. absoliuti (minimalus pinigų kiekis, kad žmogui užtektų būtinam, prekių ir paslaugų krepšeliui);
2. santykinė (tai procentas nuo vidutinių gyventojų pajamų);
3. subjektyvi (priklauso nuo žmonių nuomonės).
Determinacijos koeficientas – parodo regresinės lygties adekvatumą, kuris tikrinamas pagal Fišerio kriterijų, o reikšmingumas determinacijos koeficiento vertinamas pagal Stjudento kriterijų.
Kiti duomenys naudojami kursiniame darbe:
Namų ūkio galvos pagrindinis pajamų šaltinis: 1 - Darbas asmeniniame žemės ūkyje, 2 - Samdomas darbas Ž.Ū.visuom. sektoriuje, 3 - Samdomas darbas Ž.Ū.priv. sektoriuje, 4 - Pajamos iš verslo, amatų, 5 - Samdomas darbas ne Ž.Ū.visuom. sektoriuje, 6 - Samdomas darbas ne Ž.Ū.priv. sektoriuje, 7 - Pajamos iš laisvos profesinės veiklos, 8 - Bedarbio pašalpa, 9 - Stipendija, 10 - Pensija, 11 - Socialinės pašalpos, 12 - Išlaikytiniai, 13 - Kitas pajamų šaltinis.
Namų ūkio galvos socialinė-ekonominė grupė: 1 - Ūkininkai, 2 - Samdomi darbuotojai, 3 - Verslininkai, 4 - Pensininkai, 5 - Kita.
Namų ūkio galvos amžius (grupuotas): 1 - iki 30 metų, 2 - 30 - 39 metai, 3 - 40 - 49 metai, 4 - 50 - 59 metai, 5 - 60 metų ir daugiau.
Miestas – Kaimas: 1 - Miestas, 2 - Kaimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Dydis133.54 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Namu ukio biudzeto tyrimo statistiniu duomenu analize (11) [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Danilenko
Pasidalink su draugais