Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinis kodeksas: prievolių teisė, civilinė atsakomybė

Civilinis kodeksas: prievolių teisė, civilinė atsakomybė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo objektas: civilinė teisė, civilinės teisės norminių aktų galiojimas, nutarties analizė. Civilinė teisė kaip teisės šaka. Civilinių santykių teisinio reglamentavimo metodas. Civilinių santykių teisinio reglamentavimo principai. Civilinės teisės sistema. Prievolių teisė. Prievolių vykdymas. Prievolės įvykdymo terminas. Prievolės neįvykdymo teisinės pasekmės. Netesybos. Civilinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Nutarties analizė. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė – yra viena iš svarbiausių materialinės teisės šakų. Jos reikšmę lemia tai, kad jos normos reguliuoja didelę dalį turtinių ir asmeninių neturtinių santykių. Civilinė teisė glaudžiai susijusi su civilinio proceso teise, kurios normos reguliuoja civilinių ginčų sprendimo tvarką. Civilinė teisė skiriasi nuo kitos teisės šakų pagal savo reguliavimo dalyką ir reguliavimo metodą.
Bet kurios teisės šakos teisinio reguliavimo dalyku pripažįstami jos normų reguliuojami visuomeniniai santykiai. Civilinio kodekso 1.1 straipsnio pirmoji dalis numato, kad Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius. Įstatymų numatytais atvejais šis kodeksas reglamentuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
Mano nagrinėjama nutartis yra 2007 m. lapkričio 5 d. byloje Nr. 2A-479/2007. Šioje nutartyje yra pateikiamas Lietuvos Apeliacinio teismo sprendimas dėl paskolos ir palūkanų priteisimo ieškovui A.R. civilinėje byloje Nr. 2-2188-34/2007 pagal ieškovo ieškinį.
Darbo objektas: civilinė teisė, civilinės teisės norminių aktų galiojimas, nutarties analizė.
Darbo tikslas:
1. mokėti rinkti teisinę informaciją, ją analizuoti;
2. žinoti civilinės teisės normas reglamentuojančias nuostatas ir sugebėti jas pritaikyti nagrinėjamoms nutartims;
3. suprasti LR Civilinio kodekso straipsnių svarbą ir pritaikymo galimybes.
Uždaviniai:
1. išnagrinėti pateiktas nutartis;
2. išanalizuoti ir pateikti pačius reikšmingiausius nutarties faktus, taip pat trumpai aptarti, ko ieškovas ir atsakovas prašo teismo;
3. pateikti Apeliacinio/Kasacinio teismo argumentus paremtus atitinkamų LR Civilinio kodekso normų išaiškinimais bei sprendimais.
Darbo metodai: aprašomasis, analitinis.

Civilinių santykių teisinio reglamentavimo metodas – tai civilinės teisės normomis įtvirtinti atitinkami būdai ir priemonės, kuriais siekiama reguliuoti visuomeninius santykius, nukreipti civilinio santykio subjektų valią tam tikra linkme. Teisės normos paprastai arba leidžia tam tikrą elgesį, arba jį draudžia, arba įpareigoja atlikti tam tikrus veiksmus. Civilinių santykių reguliavimo metodo pagrindiniai požymiai yra:
1) civilinio teisinio santykio dalyvių lygybė;
2) civilinio teisinio santykio dalyvių autonomiškumas;
3) civilinės teisės normų diapozityviškumas, dėl kurio civilinio teisinio santykio dalyviai gali nustatyti sau teises ir pareigas savo susitarimu;
4) santykių dalyvių iniciatyva formuojant santykius;
5) turtinis civilinio teisinio santykio dalyvių savanoriškumas;
6) turtinė subjektinių civilinių teisių pažeidėjo atsakomybė, siekiant atstatyti pažeistas teises;
7) ieškininė pažeistų ar ginčijamų teisių gynimo tvarka.
Taigi civilinė teisė yra teisės šaka, kurios normos reguliuoja vienas kitam juridiškai nepavaldžių subjektų turtinius santykius, susijusius su turtiniais santykiais bei asmeninius neturtinius santykius įstatymų nustatytais atvejais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis17.71 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilinis kodeksas prievoliu teise civiline atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Bankauskienė
Pasidalink su draugais