Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė prievarta (2)

Administracinė prievarta (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Administracinė prievarta : sąvoka, paskirtis ir ypatumai. Administracinės prievartos samprata bei paskirtis. Administracinė prievarta kaip valstybinio valdymo metodas. Administracinės prievartos rūšys. Išvados.

Ištrauka

Siekiant teisiškai sureguliuoti žmonių tarpusavio santykius, valstybė leidžia įstatymus ir kitus teisės aktus, taip pat ji įgalioja tam tikras institucijas prižiūrėti, kaip laikomasi teisės aktų reikalavimų. Teisė organiškai iš vidaus susivienija su valstybe (valstybine valdžia), iš kurios ji gauna visuotinį privalomumą ir to privalomumo garantą. Teisė tada pasirodo ne tik kaip elgesio taisyklė, bet ir kaip visuotinai privaloma taisyklė. Atsižvelgiant į šį visuotinį privalomumą, teisės subjektams yra suponuojamas privalomas elgesio taisyklių laikymasis, kuris jeigu yra nevykdomas užtraukia galimybę valstybei panaudoti teisinę prievartą.
Tačiau valstybė ne visada taiko teisinę prievartą, pirmiausia yra imamasi kitų, ne tokių drastiškų priemonių- įtikinėjimo, skatinimo ir panašiai. Prievarta valstybės valdymo srityje yra daugiau pagalbinė priemonė, nors taikoma pakankamai dažnai. Ji yra taikoma tik tada ir tik tiek, kiek įtikinėjimo, skatinimo priemonės nebuvo veiksmingos.
Kuo aukštesnis visuomenės teisinis kultūrinis išprusimas, tuo mažiau vietos tenka prievartos priemonėms. Tai tiesiogiai siejasi su visuomenės teisine sąmone, kadangi esant aukštam teisiniam išprusimui yra lengviau išvengti teisinio pažeidimo. Taip pat yra didesnės galimybės teisės pažeidimo problemą išspręsti kitomis teisinėmis priemonėmis.
Kiekvienoje teisės šakoje yra numatyta atsakomybė už teisės pažeidimus, kurios įgyvendinimas pasireiškia teisine prievarta. Prievarta pagal administracinę teisę yra įtvirtinta administracinės teisės normose ir veikia tik administracinės teisės veikimo sferoje.
Pagrindinis darbo tikslas- atskleisti administracinės prievartos reikšmę bei įtaką teisės subjektams. Taip pat pateikiant bendruosius teisinės prievartos požymius atriboti administracinę prievartą nuo kitų prievartos rūšių.
Siekiant atskleisti užsibrėžtą darbo tikslą buvo naudojamas empirinis metodas. Kadangi literatūros apie administracinės prievartos sampratą yra pakankamai daug, tai buvo naudojamas ir sisteminis metodas, kuris leido apibendrinti įvairių autorių nuomones.
Darbo aktualumas yra akivaizdus, kadangi modernėjant bei liberalėjant visuomenei vis dažniau tenka valstybei naudoti teisinę prievartą, dėl to yra būtina tinkamai išanalizuoti administracinės prievartos sukeliamas pasekmes bei jos taikymo ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis16.24 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine prievarta (2)[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Saulius Vogelė
Pasidalink su draugais