Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Geografija>Hidrologija ir meteorologija>Pasaulinio vandenyno charakteristika (2)

Pasaulinio vandenyno charakteristika (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Atlanto, Ramusis, Arkties, Indijos vandenynų aprašymai su ypač tikslia Arkties vandenyno pjūvio analize. Darbo uždaviniai: Įvardintame pjūvyje pagal žemėlapį suprofiliuoti Arkties vandenyno dugno reljefą ir vandens storymę pagal skirtingus horizontalųjį ir vertikalųjį mastelius; Kompleksiškai charakterizuoti Arkties vandenyno fizines – geografines savybes; Aprašyti geologinę, geomorfologinę bei tektoninius elementus, krantų pobūdį, sedimentacines sąlygas ir dugno nuosėdų tipus; Pateikti klimatinių faktorių ir oro cirkuliacijos analizę; Įvertinti vandens temperatūros pasiskirstymą ir druskingumo pokyčius vasario ir rugpjūčio mėnesiais; Išryškinti vandens dinamikos įvairovę storymėje; Pateikti paviršinių srovių ir giluminės cirkuliacijos vasario ir rugpjūčio mėnesiais kitų dinaminių objektų analizę; Aprašyti ekosistemos ypatumus, klimatines – gamtines zonas; Įvertinti biologinius minerologinius išteklius transporto geografijoje, užterštumo aspektus ir teisinius normatyvus. Arkties vandenyno akvatorijos trumpa gamtinis geografinis apibūdinimas. Tiriamo pjūvio gamtinių (dugno) terpių analizė. Geografiniai elemantai. Geomorfologinis dugno apibūdinimas. Tektoniniai (geologiniai) elemrntai. Krantų tipai. Sedimentacinės sąlygos ir dugno nuosėdų tipai. Klimato veiksnių ir sezoninė oro cirkuliacijos analizė. Hidrologinė vandens storymės sezoninė kaita. Temperatūros pasiskirstymas. Vasario mėn. Rugpjūčio mėn. TS stoties vertikalaus pjūvio temperatūros analizė vasario ir rugpjūčio mėn. Druskingumo kaita. Vasario mėn. Rugpjūčio mėn. TS stoties vertikalaus pjūvio druskingumo analizė vasario ir rugpjūčio mėn. Vandens storymės įvairovė. Paviršinių srovių ir giluminės cirkuliacijos apibūdinimas vasario ir rugpjūčio mėn. Kiti dinaminiai veiksniai. Srovių cirkuliacija vandens paviršiuje. Srovių cirkuliacija 300 m gylyje. Potvyniai. Dreifuojančių ledynų judėjimas. Vandens masių ir jų struktūros apibūdinimas. Ekosistemos įvairovė bei užterštumo aspektai tiriamame pjūvyje. Jūrų ir oro transportas, turizmas ir rekreacija. Biologiniai ir mineraliniai vandenyno ištekliai pjūvio aplinkoje. Jūrų transportas ir turizmo galimybės. Vandenyno gamtosauga ir ekonomika bei teisiniai aspektai. Išvados.

Ištrauka

Atlanto vandenynas. Žmonės Atlanto vandenyną pradėjo įsisavinti nuo seniausių laikų. Vandenyno ir jo jūrų pakrantėse atsirado jūrininkystės centrų Senovės Graikijoje, Kartaginoje, Skandinavijoje. Nuo didžiųjų geografinių atradimų epochos Atlanto vandenynas tapo svarbiausiu vandens keliu žemėje. Atlanto vandenynas užima penktadalį Pasaulinio vandenyno teritorijos.
Ramusis vandenynas. Ramusis vandenynas – visų didžiausias ir seniausias. Svarbiausios jo savybės- dažni žemės plutos judesiai, dideli gyliai, daugybė ugnikalnių ir salų, didžiulės šilumos atsargos, nepaprasta organinio pasaulio įvairovė. Neaprėpiamos Ramiojo vandenyno platybės supa dešimtis tūkstančių salų. Centrinėje ir pietvakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje esančios salos ir salynai vadinami Okeanija.
Arkties vandenynas – mažiausias žemės vandenynas. Vandenynas pasižymi klimato atšiaurumu, ledų gausumu ir palyginti nedideliu gyliu. Gyvybė jame priklauso nuo vandens šilumos ir apykaitos su gretimais vandenynais.
Indijos vandenynas, pasaulyje trečias pagal dydį ir užima 73 mln. kvadratinių kilometrų plotą. Jame yra apie 5000 salų, daugelį jų supa koralų rifai. Šis vandenynas nuo Atlanto ir Ramiojo skiriasi tuo, kad neturi išėjimo šiaurėje. Jam priklauso sūriausia (Raudonoji) ir šilčiausia (persijos įlanka) jūros žemėje. Indijos vandenynui visą laiką gresia užterštumas, ypač nuo tanklaivių, plaukiančių iš Persijos įlankos. Šiaurinės pakrantes dažnai nusiaubia potvyniai, sukelti musoninių liūčių ir atogrąžų audrų.
Darbo uždaviniai:
Įvardintame pjūvyje pagal žemėlapį suprofiliuoti Arkties vandenyno dugno reljefą ir vandens storymę pagal skirtingus horizontalųjį ir vertikalųjį mastelius
Kompleksiškai charakterizuoti Arkties vandenyno fizines – geografines savybes
Aprašyti geologinę, geomorfologinę bei tektoninius elementus, krantų pobūdį, sedimentacines sąlygas ir dugno nuosėdų tipus
Pateikti klimatinių faktorių ir oro cirkuliacijos analizę;
Įvertinti vandens temperatūros pasiskirstymą ir druskingumo pokyčius vasario ir rugpjūčio mėnesiais;
Išryškinti vandens dinamikos įvairovę storymėje;
Pateikti paviršinių srovių ir giluminės cirkuliacijos vasario ir rugpjūčio mėnesiais kitų dinaminių objektų analizę;
Aprašyti ekosistemos ypatumus, klimatines – gamtines zonas;
Įvertinti biologinius minerologinius; išteklius transporto geografijoje, užterštumo aspektus ir teisinius normatyvus.
Tiriamo pjūvio padėtis Arkties vandenyne: Nr 4 (nuo 45° r.ilg; nuo Kanino pusiasalio iki135° v.ilg.; iki Makenzio upės žiočių)
TS (taško stotis) yra Šiaurės ašigalis. Tiriamasis taškas duotas ištirti nurodytos vietos vertikalių vandenyno temperatūros ir druskingumo ypatumų rugpjūčio ir vasario mėnesiais kaitą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasHidrologijos ir meteorologijos referatas
KategorijaGeografija >  Hidrologija ir meteorologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Dydis38.75 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasaulinio vandenyno charakteristika (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Kulbickas
Pasidalink su draugais