Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Vykdymo veiksmų atidėjimo, vykdomosios bylos sustabdymo ir nutraukimo procesas

Vykdymo veiksmų atidėjimo, vykdomosios bylos sustabdymo ir nutraukimo procesas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Teismo sprendimų vykdymo instituto istorinė raida. Antstolio pirmtakai - diečkus, vižas ir vaznys. Sprendimų vykdymas XVI - XIX amžiuje. Teismo antstolių veikla nepriklausomoje Lietuvoje. Sprendimų vykdymas po SSRS okupacijos. Sprendimų vykdymo teisinis reguliavimas atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Antstolių sistemos reforma. Reformos principai. Antstolio teisinis statusas. Išieškojimas iš skolininko turto. Išieškojimo iš darbo užmokesčio taisyklės. Išieškojimas iš pašalpų. Išieškojimas iš būsto. Išieškojimas negalimas. Turto realizavimo tvarka. Vykdymo veiksmų sustabdymas ir atidėjimas. Vykdomosios bylos nutraukimas. Vykdomųjų dokumentų grąžinimas išieškotojui. Vykdomosios bylos užbaigimas. Necivilizuota priverstinio iškeldinimo iš būsto sistema. Išvados.

Ištrauka

Skolų išieškojimo sistema ir tinkamas, visapusiškas kreditoriaus teisių gynimas yra būtina veiksmingos ekonomikos funkcionavimo sąlyga. Tai ekonominis reformos efektas ir aspektas, ir akivaizdu, jog sėkminga reforma lemia ne tik kreditorių, bet ir visos visuomenės, jei joje veikia normalūs rinkos santykiai, narių gerovės augimą. Pagal Europos žmogaus teisių teismo jurisprudenciją sprendimų vykdymas yra sudėtinė asmens teisės į teismą dalis ir ši teisė būtų iliuzinė, jeigu valstybės teisės sistema privalomą teismo sprendimą leistų palikti neįvykdytą, darant žalą vienai iš šalių.
Darbo tikslas apžvelgti ir išanalizuoti:
• sprendimų vykdymo instituto istorinę raidą Lietuvoje;
• antstolių sistemos reformą;
• antstolio teisinį statusą;
• išieškojimą iš skolininko turto;
• turto realizavimo tvarka;
• vykdymo veiksmų atidėjimo, vykdomosios bylos sustabdymo ir nutraukimo procesą;
Darbo uždaviniai: pasirinkus aktualią šiuo laikotarpiu problemą ir išanalizavus atskirus vykdymo proceso straipsnius pasiūlyti alternatyvų šios problemos sprendimą.

Antstolio institutas, kaip šiuolaikinio teisingumo mechanizmo sudedamoji dalis, turi daugiau kaip 500 metų istoriją. Jo ištakos glūdi Kijevo Rusios bei feodalinės Lietuvos teisėje. Teismo antstolio pirmtakai - diečkus, vižas ir vaznys - minimi XVI-XVIII a. istorijos šaltiniuose.
Visuotinės lietuvių enciklopedijos XII tome nurodoma, kad diečkus XIV a. buvo teismo pareigūnas, be kitų teisėjo pavedimų vykdęs teismo sprendimus. Diečkai veikė iki XVI a. pabaigos. Lietuvos statutuose, be diečkaus, nurodomi ir kiti teismo sprendimus padedantys vykdyti pareigūnai – vižas ir vaznys.
Vižus XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje skirdavo ir prisaikdindavo vaivada, Žemaitijoje – seniūnas; vižai vykdydavo teismų sprendimus, būdavo oficialūs liudytojai, teismų urėdininkų pasiųsti apžiūrėdavo padarytus nuostolius. Vižas pareigas atlikdavo su dviem kviestiniais šlėktomis, kurie būdavo jo veiksmų liudytojai ir tvirtintojai.
Vaznius XVI a. pabaigoje kiekvienoje apskrityje skyrė vaivada. Vazniai vykdė žemės, pilies, pakamario, Didžiojo kunigaikščio teismo, Lietuvos Vyriausiojo tribunolo ir kitų teismų sprendimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis50.66 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vykdymo veiksmu atidejimo vykdomosios bylos sustabdymo ir nutraukimo procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • A. Rauckis
Pasidalink su draugais